Сабақ Бөлім: Кестеден тыс көбейту және бөлу



бет1/9
Дата09.02.2023
өлшемі1,9 Mb.
#168136
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6   7   8   9
Байланысты:
математика 20-апта 3-сынып
sabaq-kz attachment 5-synyp-aza-tlnen-kntzbelk-zhospar-2017-2018-ou-zhyly(3), Алгебра 9 сынып, сынып жетекші папкасы, Салық салу2



Қысқа мерзімді жоспар
Математика 11-сабақ

Бөлім:

Кестеден тыс көбейту және бөлу

Мұғалімнің аты-жөні

Ахаева Кулжан

Күні:31.01.22




Сынып: 3А

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Құрылымы күрделі теңдеулер.Бекіту.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.2.2.2 көбейту мен бөлуге берілген қарапайым теңдеулерді, құрылымы күрделі х× (25:5)=60; (24×3):х=6;х: (17×2)=2; k+124:4=465 түріндегі теңдеулерді шешу

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: көбейту мен бөлуге берілген құрылымы күрделі теңдеулерді шеше алады.
Көптеген оқушылар: есептерді теңдеудің көмегімен шығара алады.
Кейбір оқушылар: тақырыпқа ұқсас тапсырмалар құрастыра алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,
өзін –
өзі тексеру

3 мин


Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру мақсатында жаттығулар жасайды.
Топқа бөліну «Санау» әдісімен жүреді.
Өткен тақырыпқа шолу:
Үйге берілген оқу тапсырмасын тексеру.
Оқу материалын жариялау «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы жүреді:
- Өткенде қандай тақырып өттік?
-Қандай тапсырмалар орындадық?
- Ендеше бүгінгі сабағымызда құрылымы күрделі теңдеулерді шешуге берілген тапсырмаларды орындайтын боламыз.
Оқу мақсаты жарияланады.

Ширату жаттығуларын жасайды.
Топқа бірігеді.

Үй тапсырмасын тексертеді.


Сұраққа жауап береді.
-Тақырыпты ашады.

«Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру.




Жаңа білім
10 мин

2 мин
15 мин

Бекіту
10 мин


(Ұ, Д) 1- тапсырмада тақтамен жұмыс жүзеге асады.
1)Музыка өнерінің үлкен мерекесіне бағдарлама құрылды. Өрнектердің мәнін тап. Сонда сен концертте қанша ән орындалып, би биленетінін және марш болатынын білетін боласың.
25*4-25*3=25 –би
2*(11*30-320)=20-ән
20-11-(99*2+2)=20-марш
2) Есепте.
А) 23*10=230 10*40=400
900:9=100 20*30=600
4*200=800 310:10=31
70*10=700 300:10=30
Ә) 250:10=25 600:30=20
700:100=7 210:10=21
500:100=5 1000:50=20
40*20=800 200*4=800
Саралау тәсілі: «Тапсырма» арқылы жүзеге асады
Кейбір оқушыға:
- Ұқсас тапсырмалар құрастыр.


Сергіту сәтінде «Жаяу» әуенімен билеп сергиді.




Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет