Сабақ Бөлім: Табиғат құбылыстары Мұғалімнің аты-жөні



бет1/4
Дата16.02.2023
өлшемі388 Kb.
#168891
түріСабақ
  1   2   3   4
Байланысты:
4кл әдебиет 21
Сайланбаева Айым ТХ-18-15 СРС-9, Сайланбаева Айым ТХ-18-15 СРС-9, Сайланбаева Айым ТХ-18-15 СРС-9, 1314703, 15 лекция, неотложные состояния (хирургия).docx, 4кл қазақ тілі 21, 4кл математика 21



Әдебиеттік оқу 60-сабақ

Бөлім:

Табиғат құбылыстары

Мұғалімнің аты-жөні

Утеева Раушан

Күні:




Сынып: 4 г

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Табиғатты зерттейміз

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.2.6.1 кейіпкердің, кейіпкерлердің іс- әрекеті, мінез-құлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып, салыстырып бағалау

Сабақтың мақсаты

  • кейіпкердің, кейіпкерлердің іс- әрекеті, мінез-құлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып, салыстырып бағалайды.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,
өзін –
өзі тексеру
8 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді.
Топқа бөлу «Таңдау» әдісімен жүреді.
-Берілген құстардың суреттерінен біреуін таңдап, топқа бірігіп отырыңдар.
Өткен тақырыпқа шолу:
-Үй тапсырмасын сұрау.
-Бір-біріңе өткен тақырыпқа байланысты сұрақтар қойып, жауап алыңдар.
Жаңа оқу материалын жариялау «Ой қозғау» әдісі:
-Берілген суреттерге қарап, қай құсты білетіндеріңді айтыңдар.
-Бұл құс туралы не айта аласың?
- Олай болса, бүгінгі сабақта табиғатты зерттеп, табиғат құпиялары туралы оқып, тапсырмалар орындайтын боламыз.

Жаттығу жасайды.

Топқа бірігеді.


Сұрақтар қояды, жауап береді.





«Ауызша мадақтау» әдісі:


Жарайсың!
Тамаша!
Жақсы!

құстың
суреттер






Жаңа білім
15 мин

2 мин
Бекіту


15 мин



(Т) 1- тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісімен орындалады.
А) Сөздікпен жұмыс.

Ә) Мәтінмен жұмыс.
-Мәтінді «Түртіп алу» әдісімен оқыңдар.
-Құстардың ұя салуын табиғат құбылыстарымен қалай байланыстырар едіңдер?
-Темір үшін не нәрсе жұмбақ болып қалды?
Саралаудың «Дереккөз» тәсілі жүзеге асады.
Кейбір оқушыға:
- Бозторғайдың ұясы туралы не айта аласың?


Сергіту сәті – құстар үні.
(Д, Т) 2-тапсырмада «Ашық микрофон» әдісі, дәптермен жұмыс жүзеге асырылады.
А) Тыңдалым.
«Құс ұясы» мәтінін тыңдаңдар.
Ә)Бағалау.
-Темірдің бозторғайдың жұмыртқасын қозғамақ болғаны дұрыс немесе дұрыс емес екенін анықтап, іс-әрекетін бағалаңдар.
-Бозторғайдың ұясымен бірге жоғалуы туралы әңгіме құрастырып, мәтінге жаңа сюжет енгізіңдер.
Б) Қорытынды.
-Бозторғайдың әрекетінен қандай қорытынды шығардыңдар?
-Жер қойнауын, өсімдіктерді зерттеу не үшін қажет?

- Тапсырма орындайды.

Құстар үнін тыңдап сергиді.


-Тапсырманы орындап, өз пікірлерін білдіреді.

Дескриптор:
Сөздікті жазып, жаттайды-2балл.
- Мәтінді «Түртіп алу» әдісімен оқиды-2балл.
- Құстардың ұя салуының табиғат құбылысымен байланысын анықтайды-1балл.
Темір үшін жұмбақ болып қалған нәрсені әңгімелейді-1балл.
Дескриптор:
- Темірдің бозторғайдың жұмыртқасын қозғамақ болғанын бағалайды-1балл.
Мәтінге жаңа сюжет енгізеді-1балл.
Бозторғайдың әрекетінен шығарған қорытындыны айтады-1балл.
Жер қойнауын, өсімдіктерді зерттеу себебін анықтайды-1балл.

«Әде-
биеттік оқу» оқулығы
4 сынып
1-бөлім 2019ж

Құстар үні


аудиожазба

Қорытын-ды
5 мин



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет