Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ: әдебиет
|
Мектеп: №46 А.С.Пушкин атындағы мектеп-лицейі
|
Күні: 14.01.2017 ж.
|
Мұғалімнің есімі: Рүстемова Гүлмира
|
Сынып: 5 «Г»
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)
Абай Құнанбайұлы. «Қыс» өлеңі
|
Абай Құнанбаевтың өмірбаянымен, еңбектерімен таныстыра отырып, Абайдың ақын, аудармашы, лирик, композитор екенін дәлелдейтін мысалдар келтіру. өлеңнің идеялық мазмұнын түсіндіру, талдай оқуға үйрету.
Оқушыларды бірлесіп жұмыс жасауға баулу, өзіндік пікір қалыптастыру, шығармашылық жұмыс түрлеріне баулу.
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар :
Ақын туралы мәліметтермен танысып, шығармаларын оқиды.
|
Оқушылардың көпшілігі :
Ақын толғауларының мағынасын түсініп, тақырыбы мен идеясын аша алады.
|
Кейбір оқушылар :
Өлеңнің мазмұнын аша түсетіндей ашық сұрақтар қойып үйренеді.
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар:
Абай өлеңдерінің мазмұнымен танысады.
Сабақ бойынша логикалық қорытынды жасайды.
|
Негізгі сөздер мен тіркестер:
|
Лирика, ұлы ақын, кейіптеу
|
Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
|
Талқылауға арналған тармақтар:
|
Кейіптеу дегеніміз не?
|
Жазылым бойынша ұсыныстар:
|
Өлеңнің мазмұнына, құрылымына талдау жасау.
|
Алдыңғы оқу
|
Ы.Алтынсарин, «Дүние қалай етсең табылады» әңгімесін оқу, шығарма жазу.
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)
|
Ресурстар
|
Бағалау
|
Басталуы
|
Оқушылармен сәлемдеседі, түгендейді, назарын сабаққа аударады. Топтарға бөледі. Әр топтан топ жетекшісін, хатшы, уақыт сақшысын, баяндамашыны сайлап алады.
«БББ» кестесі арқылы Абай өмірі мен шығармашылығы бойынша білімдерін тексеру.
|
«БББ» кестесі
|
Өзін-өзі бағалау
|
Ортасы
|
Топтық жұмыс арқылы тақырыпқа жан-жақты талдау жасау:
а) Абай Құнанбаев өміріне шолу
ә) Ақын шығармашылығы
б) Аудармалары, әндері, поэмалары, қара сөздері
«Қыс» өлеңін мәнерлеп оқу.
Өлеңнің құрылысына талдау жасау
«Екі жақты күнделік» әдісі арқылы өлеңнің мазмұнына талдау жасау, бұл талдауға барлық оқушылардың қамтылуын қадағалау.
|
«Екі жақты күнделік»
|
Өзін-өзі бағалау
|
Аяқталуы
|
«Ыстық орындық» ойыны арқылы оқушылардың өз ойын ашық айтуға жағдай жасау. «2 жұлдыз, 1 ұсыныс» айтқызу.
|
«Ыстық орындық»
|
Формативті және суммотивті бағалау
|
Қосымша ақпарат
|
Саралау – сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?
|
Бағалау – оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс құндылықтардағы байланыс
|
|
|
|
Рефлексия
Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?
Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз
|
|
|
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) ?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетініне не білдім?
|
Достарыңызбен бөлісу: |