САБАҚ: Әдебиеттік оқу
|
Сынып: 2 «А»
а»
|
Күні:31.01.2017
|
Мұғалімнің есімі:
|
Тақырыбы: О.Әубәкіров.Сүт қалай ұйықтады?
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)
|
Мәтіндегі негізгі ойды, идеяны анықтату.Оқушының жаңа тақырыпты оқып-білуге деген ынта-жігері қалыптасады, өз ойын толық жеткізе білуге үйренеді.
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар:
|
Қазақтың белгілі сықақшыл ақыны О. Әубәкіровтің өмірбаянымен танысады, ертегідегі астарлы ойды ашады.
|
Оқушылардың басым бөлігі:
|
|
Кейбір оқушылар:
|
Ертегідегі сүттің іс-әрекетін қара сөзбен әңгімелейді
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар:
Сұрақтар қоя алады,диалог құрайды.
|
Негізгі сөздер мен тіркестер:
|
Ұйып,аттандап,ұйқышыл
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
Discuss the chart that is created. Which is the most popular fruit choice? How do we know?
Has every learner’s choice been recorded? How can we check?
Ask learners if they can think of other questions that we might have investigated. If ideas are not forthcoming, ‘lead’ the discussion by suggesting – what else could we have put in the basket? What other things could we try, to see if people have favourites? What other questions could we have asked about our fruit basket?
Take ideas and ask – What do you think the result might be? What would the pictogram look like?
|
Талқылауға арналған тармақтар:
|
Ертегіде ненің әрекеті суреттелген?
|
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба?
|
Мәтіндегі қоытынды ой.Ұйқы -дұшпан
|
Жазылым бойынша ұсыныстар:
|
|
Алдыңғы тақырып
|
Ы.Алтынсарин . Салақтық.
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)
|
Ресурстар
|
Басталуы
|
Амандасу. Сыныпты білім ағашынан алма теру арқылы 4 топқа бөлемін.
Психологиялық дайындық «Ақ тілек. Әсем күлкі»
-Көңіл-күйлеріңіз қалай?
-Керемет!(қолдарын көтереді)
-Сабаққа дайындықтарың қалай?
-Тамаша! (алақандарын шапалақтайды)
-Ынталарыңыз қалай?
-Ғажап! (қолдарын көтереді)
-Ендеше сабағымызды бастайық!
-О, о, о(бас бармағын көтереді)
Үй тапсырмасын тексеру
Ы. Алтынсариннің «Салақтық» деген әңгімесінің мазмұнын сұрау.
Салақтық туралы жазып келген мақал- мәтелдерін оқу.Тазалық туралы эссе оқу
|
Әдебиеттік оқу оқулығы 2сынып 2013жыл Алматы «Атамұра» баспасы, Электрондық оқулық, интернет материалдары
|
Ортасы
|
Сөздік пазл арқылы бүгінгі сабаққа қатысты сөздерді табу.
ұ
|
ж
|
д
|
й
|
н
|
ә
|
э
|
й
|
ю
|
т
|
м
|
ж
|
в
|
р
|
қ
|
й
|
г
|
е
|
е
|
п
|
а
|
ы
|
ғ
|
м
|
ю
|
р
|
к
|
я
|
ш
|
ю
|
ш
|
қ
|
т
|
ч
|
к
|
ы
|
щ
|
о
|
с
|
е
|
в
|
л
|
с
|
ү
|
т
|
ц
|
г
|
і
|
Құрастырылып табылған сөздердің бүгінгі сабаққа қатысты екенін түсіндіріп өтемін.
2.«Мәселені болжау»
О. Әубәкіровпен таныстыру.
Оспанхан
Әубәкіров
|
сатирик
|
Ұшбұлақ
|
1934-1986
|
театр
|
Қағазқалпақ
|
ақын,
жазушы
|
Ара Шмель
|
Қожанасыр чемпион
|
3.Мәтінмен жұмыс
а) Электрондық оқулықтан жаңылтпашты, ертегіні тыңдатамын
ә)Мәтінді жеке -жеке оқып танысады
б)Мәтін мазмұнымен жұмыс жүргізіледі
Ақиқат па жалған ба?
Мазмұны
|
Ақиқат па
|
Жалған ба?
|
Сүт ұйып қапты
|
|
|
Ұйықтап қапты
|
|
|
Айқайлап жатса да оянбапты
|
|
|
Бықырып тұрып ашыпты
|
|
|
Бұл сүтке ұйқы ұя салыпты
|
|
|
Әжем қапшыққа құя сапты
|
|
|
Қалыптастырушы бағалау Жақсы жауап берген оқушылардың төсіне жұлдызша жапсырып отырамын
«Жұптас- бірік- талқыла» әдісі бойынша топтық жұмыс
1-топ «Сиқырлы қалпақтар» әдісі
Ақ қалпақ Ертегіні күлдіріп оқып беруге тырысу
Қызыл қалпақ Ертегіні жылатып оқып беруге тырысу.
2-топ«Топтастыру» әдісі
Конверттегі тағамдардың суретінің ішінен сүт тағамдарын тауып жапсыру.
3-топ «Дұрыс сөз тіркесін тап» Берілген сөздерден дұрыс сөз тіркестерін құрап жаз.
Балдай, тәтті, құрт,тұздалған, қышқыл, туралған, айран, кепкен, қара, ашыған,сүт
4-топСызбаны толтыру.Сүттің неден алынатынын, қандай тағамдар жасалатынын жаз.
айран құрт
қаймақ
ірімшік сары май қатық
мақал
1.Сиырдың сүті – тілінде
2.Малды теппе, сүтті төкпе
Қалыптастырушы бағалау Жақсы жауап берген оқушыға жұлдызша жапсырып отырамын
|
Сөздік пазлмен жұмыс
«Мәселені болжау» стратегиясы( автормен таныстыру)
3.Мәтінмен жұмыс(электрондық оқулық, ақиқат па, жалған ба?)
«Жұптас- бірік -талқыла» топтық жұмыс
«Қарама- қарсы пікірлер
|
Аяқталуы
|
Қарама -қарсы пікірлер»
Ұйқының пайдасы
|
Ұйқының зияны
|
|
|
Кері байланыс ретінде оқушылар стикерге өз ойларын жазып білім ағашына жапсырады
|
Кеспе қағаздар
Маркер
Стикер
|
Қосымша ақпарат
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?
|
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс
|
Ертегінің мазмұнын ашатын мақал-мәтелдер жинақтау
| | |
Рефлексия
Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|