Сабақ жоспары Бекітілді Директорлың отіж орынбасары Ш. Ж. Аймагамбетова



бет1/3
Дата19.02.2023
өлшемі0,5 Mb.
#169306
түріСабақ
  1   2   3
Байланысты:
қмж 7а кл архимед заңы
Нұрзия кітап 2, БМ әдебиетті оқыту әдістемесі3-курс, 1-ОМӨЖ. Галилейдің эксперименті. Молекулалардың таралу жылдамдығын меңгеру әдісі, 097f4db7-ab4e-43db-b646-4fd98c8e10f0, Қоршаған ортаның қолайсыз факторларына байланысты оқу қиындықтар 2, срсп, Руханият срсп 11

Қ.Р –ның оқу ағарту министрлігі


Қ.Сәтбаев атындағы орта мектеп лицейі
Қысқы мерзімді сабақ жоспары


Бекітілді
Директорлың ОТІЖ орынбасары Ш.Ж.Аймагамбетова

Қысқа мерзімді жоспар





Білім беру ұйымының атауы:

Қ.Сәтбаев атындағы орта мектеп-лицей

Пәні:

Физика

Бөлім:

7.3А Қысым

Іс тәжірибеден өтушінің аты-жөні:

Койчукулова А.Э

Күні:

15.02.23

Сыныбы:7 А

Қатысушылар саны: 22 Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Кері итеруші күш.Архимед заңы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:

7.3.1.12 – сұйықтар мен газдардағы кері итеруші күштің табиғатын түсіндіру;
7.3.1.13 – есептер шығаруда Архимед заңын қолдану

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар істей алады: Кері итеруші күштің физикалық мағынасын түсінеді;
Көптеген оқуышылар істей алады: Кері итеруші күшті түсіне отырып анықтама береді және формуласын қолданады;
Кейбір оқушылар істей алады:Кері итеруші күштің формулаларын түрлендіре алады, деңгейлік тапсырмаларды өз бетінше орындай алады.



Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/
Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
10 минут

Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.
Үй тапсырмасын сұрау. Оқушылардың зейінін шоғырландыру үшін « Миға шабуыл»стратегиясын қолдандым:
1.Қалыпты атмосфералық қысым нешеге тең? (760мм.сын.бағ)
2.Ұшақтың ұшу биіктігін анықтайтын құрал?( альтиметр)
3.Сфигмоманометр не үшін қолданылады? (Адамның қан айналымы жүйесіндегі қысымын)
4.Атмосфералық қысымды өлшеуге арналған құрал? (Барометр)
5. Манометрдің жұмыс істеу принципі қандай заңға негізделген? Паскаль
6. Атмосфераның негізгі қабаттарын ата? (Тропосфера, Стратосфера, Мезосфера, Термосфера)



Миға шабуыл сұрақтары арқылы үй жұмысын қайталау сұрақтары қою.




Оқулық

слайд


ДК экран

Сабақтың ортасы
20 минут



«Ой шақыру» әдісі арқылы сабақ тақырыбын тұжырымдаймыз: Допты суға батырып, қолды қоя бергеннен кейін, доп қайтадан су бетіне шығады. Доп неге су бетіне ытқып шығады?

Бұл күштің мәнін тұңғыш рет ертедегі грек ғалымы Архимед (б.з.б.287-212) есептеп шығарған.




Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет