Сабақ жоспары Күні 2 17. 09. 2016 Сабақтың тақырыбы



Дата22.08.2017
өлшемі57,1 Kb.
#24716
түріСабақ
« Бекітемін »

Мектеп директоры :

_________ А.Урисбаев

Сабақ жоспары

Күні 2

17.09.2016

Сабақтың тақырыбы

1-сабақ: Сыныпты қадағалау әдістемесі.
2-сабақ: Мұғалімдерге нені білу міндет? Сынып мәдениеті мен оқу ортасы.

Мақсаты

Мұғалімдер сыныпта қадағалау жүргізу әдістемесіне талдау жасайды және
ғаламдық мәдени айырмашылықтар, қоршаған орта факторларының сынып
мәдениетіне әсері туралы қорытынды шығарады.

Оқу нәтижелері нәтиже

Мұғалімдер өздерінің сыныпта қадағалау жүргізу дағдыларын бағалайды,
қадағалаудың құрылымдалған және құрылымдалмаған түрлерін
салыстырады. Сонымен қатар мәдениет санатына анықтама беріп, аталған
термин оқу ортасымен қалай байланысатынын түсіндіреді.

Түйінді идеялар

Қадағалау – ақпарат жинау мен мектепте (сыныпта) болып жатқан оқиғалар
туралы толығырақ мәлімет алудың пәрменді тәсілдерінің бірі.
Адамдар күнделікті қолданатын «бағдарламалық жасақтама» түріндегі
мәдениет.
Проблемалық мәселелер: аталған «бағдарламалық жасақтама» бүкіл
ұлт үшін ортақ па? Қоғамдастық үшін ше? Кәсіпқойлар тобы (мысалға,
мұғалімдер) немесе оқушылар тобы үшін ше? т.б.
Мәдениет құбылысын түсінуге қатыстылықты түсінудің маңыздылығы.
Мәдениет құбылысының маңызды болып көрінуіне қарамастан, оны бірқатар
«мәдениет» тұрғысынан қабылдау қажеттілігі және «мәдениетаралық» іс-
қимылдың мәнін анықтау. Өз мәдениетін шамамен алғанда дара мәдениет
болып табылатын өз мәдениетінің ішіндегі әртүрлі айырмашылықты



Сабақтың барысы:


Уақыты

Жоспар


Ресурстар

1-күн
10 мин

3 мин


10 мин

15 мин

7 мин

15-мин


15-мин

2-сабақ
10 мин

15 мин


5 мин
15 мин

5 мин

20 мин
10 мин
10 мин




Ынтымақтастық атмосферасын орнату.

«сату-сатып алу»әдісі арқылы шеңбер жасап тұрып бір-бірінің жақсы мінездерін айтып шығу


Топқа бөлу. Қима парақтар арқылы. мағынасын ашу үшін Суретте қандай мағынасын бар?деп сурақ қою
Зейінді шоғырландыруға арналған жаттығу:
• Бейне-қадағалау: Қадағалаудың «құрылымдалған» және
«құрылымдалмаған» кестелері қолданылған сабақтардың біреуінің
бейне түсірілімін қарау.

Бірлескен жұмысқа негізделген тәсіл:Мұғалімдердің жұптық жұмысы.


Мұғалімдерге арналған тапсырмалар:
9 Жұптардың біріне «құрылымдалған» қадағалау кестесін беру;
басқасына ешқандай нұсқаулықсыз сабақтың бейнежазбасы бойынша
жазба жүргізуге ұсыныс беру.

9 Рөлдерді ауыстыру; әр мұғалімнің жасаған жазбасын талқыламастан


бейнежазбаны қарау.

9 Сабақтың бейнежазбасын қарағаннан кейін мұғалімдердің өз


жазбаларымен алмасуын ұйымдастыру. Жұп болып жұмыс істеген
мұғалімдердің пікірлерін зерделеп, талдау, олардың бейнежазбаны
қарау нәтижелері бойынша ұсынымдары.

«Ұстанымдар тақтасы »әдісі

9 Мұғалімдердің пікірлерін бірлесе талқылау үшін жұппен жұмыс істеп
отырған мұғалімдердің барлығын төрт адамнан тұратын үлкен топ құру
мақсатында ықпалдастыру.
| 20 |

Сергіту сәті «Менің сүйікті жануарым»
Топтарға мәдениет тақырыбын беріп сөздерден жолақшалар құрастыру тапсырылады.дайын болған жолақшаны топтың бір мүшесі шығып қорғайды.
• Жоғары белсенділікті талап ететін жаттығу.

• Мәдениет сипаттамасының мәні. Кеңейтілген мәнмәтін.


Мектеп мәдениеті: ұғым мазмұны. Мектеп және мектеп мәдениеті
туралы ұсынылған ресурстармен танысу. Ресурста берілген ақпаратты
қазақстандық білім беру мәдениеті жағдайында бейімдеу мүмкіндігін
анықтау.

«Креативтілік деген не?»видео көрсету

Сұрақтар беру:

1.Видеодан көрген зерттеуден неге ерекше назар аудардыңыз?

2.Креативтілік дегенді қалай түсінесіз?

3.Бірлескен топтық жұмыстың артықшылығы неде?


«Құмырсқа»видеоны көрсету

Бірлескен жұмысқа негізделген тәсіл:


Жұптық жұмыс

Мұғалімдердің «Мәдени белсенділік дегеніміз не?» деген тапсырманы


орындау үшін жұп болып жұмыс істеуі және бұдан кейін басқа жұптағы мұғаліммен нәтижелерін өзара алмасу.
Жұп болып жұмыс істеу кезеңінде зерттеулермен таныстыру және оны
жүргізу қағидаттарын қазақстандық мәдениет мәнмәтіні жағдайына
бейімдеу.

Рефлексия

«Таным аллеясы»әдісі бойынша


Пікірлер жазылған парақ қиықшалары

Бақылаудың құрылымдалған кестесі (Білім беру платформасы).
Бейнежазба: «Назарбаев Зияткерлік мектебі» Астана қ. (Білім беру
платформасы).

Мәдениет дегеніміз не? (Білім беру платформасы).

Мектеп және сыныптағы ахуал (Білім беру платформасы).

Сынып мәдениеті туралы оқушының берген бағасы (Білім беру


платформасы).

Мектеп тренері: Мырзағали Н.М.
Каталог: uploads -> doc -> 04b2
doc -> Ғарыш әлеміне саяхат
doc -> Сабақ тақырыбы: Шерхан Мұртаза «Ай мен Айша» романы Сабақ мақсаты: ҚР «Білім туралы»
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
04b2 -> Құрастырған


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет