Ағылшын тілі пәнінің мұғалімі: Сунгатова Асем Ермековна
Сабақ жоспары
Мерзімі: 22.10.12
Ағылшын тілі сабағы 7-сынып (12 - 13жас)
Сабақтың тақырыбы:
Animal’s world
Сілтеме:
Тақырыпты – күнтізбелі жоспар, сабақ жоспары, интерактивті тақтадағы слайдтар, «ағылыш тілі» оқулығы. Т.Аяпова. Алматы «Атамұра» – 2012 жыл
Жалпы мақсаты:
«Animal’s world» тақырыбы бойынша оқушылардың сөздік қорын қалыптастыру, сөз тіркестерін және сөйлемдер құрап үйрету, сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтау. Тақырыпты шынайы өмірмен ұштастыру. Оқушыларды коммуникативтік қарым – қатынасқа түсуге жетелеу және байланыстыра сөйлеу дағдысын қалыптастыру. Жеке, жұппен, топпен жұмыс істей білуге баулу. Жануарлардың ерекшеліктерін әңгіме ету. Жануарларға қамқорлық қарым-қатынас тәрбиелеу.
Сабақтың көрнекілігі:
Интерактивті тақтадағы слайдтар, видео, карточкалар, бағалауға арналған жетондар.
Әдіс – тәсілдер:
Сұрақ – жауап, жұптық жұмыс, топтық жұмыс, ұжымдық жұмыс
Оқыту нәтижесі:
Сөйлемдерде сөздерді дұрыс қолдана білу, бірін - бірі тыңдай білу, тапсырмаларды орындай білу
Түйінді идеялар:
Өз ойларын қорыта білу, түсіндіре білу, оқушыларды тілдесімге жетелеу
Сабаққа дайындық:
Достық қарым – қатынас, түсіністік
Үлкенге де сіз,
Кішіге де сіз,
Құрметпенен сіздерге
Сәлем бердік біз.
Тапсырмалар:
Сыныпты үй жануары мен жабайы аңдар суреттері бойынша топқа бөлу.
“Animals alphabet”- әр топқа қысқа өлеңі бар таратпа қағаздар беріледі. Тапсырма : жануарды ағылшын тілінде атау.
Complete the chart
Жануардың аты жасырынған жұмбақтар
Сергіту сәті- табиғат әуені
Деңгейлік тапсырма:
№1 Дұрыс- дұрыс емес
№2 сөздерде тиісті әріпті жазу
№3 дыбыстық сәйкестіру
Берілген сөздермен сөйлем құрау.
1. Әр оқушыға жануардың суретін таратамын, олардың қандай жануарға жататының сұраймын.
5. әр оқушы өз деңгейіне сай тапсырманы орындайды..
6. Сөздерді өрбітіп, сөйлем құрау.
Қосымша тапсырма:
Қазақстан жануарлары туралы мәлімет әзірлеу.
Қосымша оқу:
Жануарлар туралы қызықты мәліметтер
Cынып: 7
Сабақтың тақырыбы: Animal’s world
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: «Animals world » тақырыбы бойынша оқушылардың сөздік қорын қалыптастыру, қарапайым сөз тіркестерін және сөйлемдер құрап үйрету, сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтау.
Дамытушылық:. Оқушыларды коммуникативтік қарым – қатынасқа түсуге жетелеу және байланыстыра сөйлеу дағдысын қалыптастыру. Жеке, жұппен, топпен жұмыс істей білуге баулу.
Тәрбиелік: жануарларға қамқор болуға үйрету, тақырыпты шынайы өмірмен ұштастыру..
Сабақтың көрнекілігі: жануарлар туралы суреттер, видео, сызбалар, үлестірме қағаздар, оқулық.
Әдіс – тәсілдер:жұптық жұмыс, топтық жұмыс, жеке жұмыс, ұжымдық жұмыс
Сабақтың барысы:
I Ұйымдастыру кезеңі:
Сәлемдесу
Сабаққа дайындық:
Үлкенге де сіз,
Кішіге де сіз,
Құрметпенен сіздерге
Сәлем бердік біз.
II Үй жұмысы: әр топ Алматы зообағы туралы жинаған мәліметтерімен таныстырады IІI. Сабақтың мақсаты, барысы: Сабақ басында оқушыларға жануарлар суреттері таратылады. (үй және жабайы). Сол жануар суреттері неге таратылғандығы, сабақтың мақсаты туралы сұрау
Сыныпты үй жануары мен жабайы аңдар суреттері бойынша екі топқа бөлу.
“Animals alphabet”- әр топқа қысқа өлеңі бар таратпа қағаздар беріледі. Тапсырма : жануарды ағылшын тілінде атау.
Task 1
B
– He lives in the forest as foxes and deer and sleeps all winter. He's a _______
C
– She catches the mice and sleeps in my bed. She's a _______
D
– With this good friend I don't need any lock. He keeps safe my house. He's a _______
E
– He is big and grey; his trunk isn't elegant. He's an _______
F
– He lives in the pond, he jumps on the log. His name is a _______