Сабақ жоспары. Сыныбы: 10 Күні



Дата08.09.2017
өлшемі58,39 Kb.
#30177
Шымкент қаласы №39 жалпы орта мектебінің математика пәні мұғалімі Г.М.Касимбекованың 10 сыныпқа арналған алгебра және анализ бастамаларынан қысқа мерзімді сабақ жоспары.

Сыныбы:10

Күні

Тақырыбы


Туындыны табу ережелері

Мақсаты


Туындыны табу ережелерін,дәрежелік функцияның туындысын табу формуласын игерту,оларды есептер шығаруда қолдану дағдысын қалыптастыру

Күтілетін нәтиже

А : Туындының анықтамасын ,табу ережелерін біледі;


В : Дәрежелік функцияның туындысын таба алады;


С : Туынды ұғымы бойынша білімдері дамиды.

Дереккөз,құрал-жабдықтар

Оқулық,формулалар жазылған тірек-сызбалар, ламинадталған қағаз, маркер, стикер

Сабақтың барысы

Уақыты

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі.

2 мин

Сәлемдесу,оқушыларды сабаққа дайындау,топқа бөлу

Сәлемдеседі,топқа бөлінеді.

Қосу,алу,көбейту,бөлу



Мотивациялық кезең


3 мин

Оқушылардың сабаққа ынтасын ояту.

Оқу мақсаты мен табыс критерийлерін оқушылармен бірге талдау. Бұрыннан белгілі ұғымдарды жаңа ұғыммен байланыстыру.

«Миға шабуыл»

1.Аргумент пен функцияның өсімшелері арасында қандай байланыс бар?

2.Туынды деп нені айтамыз?

3.Функцияның туындысын табу амалын не деп атаймыз?

4.Функцияның нүктедегі және аралықтағы дифференциалдануы деген ұғымдардың айырмашылығы неде?


Табыс критерийлері мен оқу мақсатын бірге талқылайды.

Топ ережесін еске түсіреді. Оқушылар сұрақтарға жауап береді



Негізгі кезең


8мин
20мин

« Инсерт» әдісі арқылы мәтінмен жұмыс.

Жаңа тақырыпты оқып –үйрену үшін оқушыларға бағыт- бағдар беру.


Оқулықтағы есептерді алдымен топта шығару ,сосын тақтаға жазу

№150,151,152,153




Оқушылар «Инсерт» әдісі арқылы мәтінді оқып шығып,өзара топта талқылайды. Оқушылар түсінбеген ұғымдарды мұғалім бағыт-бағдар беру арқылы оқып-үйренеді.
ЖАДА бойынша түсінбеген оқушыға көмектеседі


Рефлексиялық кезең


3 мин

3 мин

3 мин
2мин

1 мин


Өтілген сабақты пысықтау.

Оқушылардан кері байланыс алу

Бағалау
Мұғалімнің сабақты қорытындылауы
Үйге тапсырма


Топтар өтілген сабақ бойынша бір-біріне сұрақтар қояды.
Оқушылардың оқу мақсатына жетуі бойынша кері байланыс береді.

Критерий бойынша өзін-өзі бағалайды,өзара бағалайды.




Мұғалімнің рефлексиясы

Сабақтың сәтті ,сәтсіз тұстары,неге олай болды деген сұрақтарға жауап іздеу.


Сабақ бойынша өзгертулер



Келесі жолы сабаққа қандай өзгеріс енгізуі қажеттігі туралы ой-пікірлерді жазып қою.

Оқушылардан алынатын кері байланыс сұрақтары:

Бүгін нені білдіңдер?







Оқу мақсатына жеттің ба?





Туындыны қандай есептерде қолдануға болады екен?




Неден қиындық сезіндің,оны жеңе алдың ба?




Топта жұмыс істеу саған көмектесті ме ,жоқ кедергі келтірді ме?




Келесі жолы топта жұмыс істеудің тиімділігі үшін қандай ұсыныс айтар едің?




Бағалау критерийлері:

Өзін-өзі бағалау:

10 балл-бәрін түсіндім,басқаға түсіндіре аламын;

8 балл –бәрін түсіндім,бірақ басқаға түсіндіре алмаймын;

6 балл –толық түсіну үшін әле толық оқып шығуым керек;

5 балл – ешнәрсе түсінбедім,бірақ бәрін жазып отырдым.

Өзара бағалау:

2 балл –топтық талқылауға қатысты

1 балл- ешкімнің сөзін бөлмей тыңдады.

1 балл-талқылау кезінде өз эмоциясын ұстады(ешкімге дөрекілік көрсетіп,ренжіткен жоқ)

2 балл-топтық жұмысты қорғадым немесе қорғауға көмектесті
«5»-12-16 балл, «4»-10-11 балл, «3» - 6-9 балл


Сабақ:

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің есімі:

Сынып:

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақ негізделген оқу мақсаты




Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:










Оқушылардың басым бөлігі:










Кейбір оқушылар:

Тілдік мақсат

Оқушылар:

(істей) алады.






Негізгі сөздер мен тіркестер:










Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:




Талқылауға арналған тармақтар:










Сіз неліктен екенін айта аласыз ба?










Жазылым бойынша ұсыныстар:







Алдыңғы оқу




Жоспар




Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар Ресурстар

Басталуы




Ортасы




Аяқталуы




Қосымша ақпараттар











Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет