|
Сабақ жоспары Сыныбы: 7 «А» Күні: 12
|
бет | 1/4 | Дата | 24.04.2017 | өлшемі | 0,5 Mb. | | #15135 | түрі | Сабақ |
| Бекітемін: Оқу ісінің меңгерушісі: Ж.Тұрған
Пәні: География
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сыныбы: 7 «А »
Күні: 12 .XII.2016
|
№201 мектеп-лицей
Мұғалімнің аты-жөні:Утегенова Венера
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ тақырыбы
|
Аустралияның географиялық орны. Зерттеушілері
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар Аустралияның географиялық орнын, зерттеген саяхатшыларын біледі.
Көптеген оқушылар Аустралия материгінің табиғат ерекшеліктерін Аустралия материгінің, зерттеушілердің еңбегімен танысады.
Кейбір оқушылар Аустралия материгінің әлем картасындағы орнын кескін картамен жұмыс жасай алады.
|
Бағалау критерийлері
|
Аустралияның географиялық орнын, зерттеген саяхатшыларын білді
Аустралия материгінің табиғат ерекшеліктерін Аустралия материгін, зерттеушілерінің еңбегімен танысты.
Аустралия материгінің әлем картасындағы орнын кескін картамен жұмыс жасай алды.
|
Тілдік мақсаттар
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: Үлкен тосқауыл рифі, Эйр, Косцюшко, криктер
|
Құндылықтарды дарыту
|
Ғылыми деректерге сүйеніп, ұлтаралық сыйластыққа жауапкершілікке тәрбиелеу
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Бейнебаян, слайд, кестелер, суреттер
|
Бастапқы білім
|
Африка материгінің аймақтарына шолу
|
Сабақ барысы Ресурстар
|
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
2 минут
Сабақтың басы
7-8 минут
|
Жоспарланған іс-әрекет
Психологиялық дайындық
Үй тапсырмасын сұрау.
«ИЯ, ЖОҚ» ОЙЫНЫ
-Африканың ең бойшаң адамдары (тутсилер мен химилер)
-Африкадағы халқы көп мемлекет (Абуджа)
-Кофе атауы шыққан жер (Каффа)
-Аласа бойлы халықтар (Мулаттар)
-Африкадаға қызыл сафиан өндіретін ел (Нигерия)
-Найроби ұлттық паркі (Шығыс Африкада)
-Африканың аймақтары (3)
-Әлемнің жеті кереметі (Александрия маягы пирамида)
-Ұлттық паркі Крюгер (Алжирде)
-Материктегі алдыңғы қатарлы ел (ОАР)
|
слайд
Бағалау парақшалар
|
Сабақтың ортасы
2 минут
2 минут
2 минут
Оқуға 5 мин +9
14 минут
|
Жаңа сабақ
Қызығушылықты ояту.
Аустралия материгі туралы өлең жолдары беріледі.
Ертеде ренжіп мен аралдарға,
Кетіп ем жылжып өзге жағалауға.
Оңтүстік жарты шарды мекен еттім,
Талайлар көшіп келді паналауға.
Сондайлық аспан тірер тауларым жоқ
Ойпат көп, шығысымда жоталар көп.
Шағыл мен құм басады баурайымды.
Сөнбеген өзгелердей жанартау жоқ.
Тұрсамда ортасында мұхиттардың,
Суына жауын-шашын қанықпадым.
Оңтүстік тропигі кесіп өтіп,
Бұлттардан жауын-шашын жаудырмайды.
Менде бар жануарлар өзгеде жоқ,
Қалталы аю, коала, кенгуру көп.
Мен өзім кіп-кішкентай болғанменен
Материкпін сыры мен жұмбағы көп.
Иә, оқушылар, біз бүгін Аустралия материгімен танысамыз.
Жоғарыдағы өлең жолдарынан және өзіміздің бұрыннан білетінімізді кестедегі
1- бөлімін белгілеп отырайық
ББҮ кестесін толтыру
Білемін
|
Білгім келеді
|
Үйрендім
|
Ең кіші
|
|
|
Ең ыстық
|
|
|
Ең аласа
|
|
|
Кенгуру қалталы аю,коала мекендейді
|
|
|
Кеш зерттелген
|
|
|
2-бөлімдегі “Білгім келеді” бөлімі жаңа тақырып бойынша алған білім негіздері барысында толтырамыз.
Электронды оқулықты тыңдау.
Мағынаны тану (мәтінмен жұмыс)
Топтық жұмыс
І топ: Аустралия материгінің ерекшелік белгілерін анықтау
II топ Материктің географиялық орнын анықтау
Солтүстігінде- Йорк 10 ⁰ о.е. 142 ⁰ ш.б.
Оңтүстігінде Оңт. -Шығыс 39 ⁰ о.е. 147 ⁰ ш.б.
Батыста- Стип-Пойнт 26 ⁰ о.е. 113 ⁰ ш.б.
Шығыста- Байрон м 28 ⁰ о.е. 153 ⁰ ш.б.
ІІІ топ: Материктің зерттелу тарихы
Критериилер 1.Материктегі атауларды қатесіз дұрыс жазу
2.Картадағы орындарын жаңылыспай таба білу
|
Слайд
оқулық
|
5+6минут
|
Достарыңызбен бөлісу: |
|
|