№ 130 бұйрығына
№ 35 қосымша
6 сәуір 2020 ж.
|
№ 3 нысан
|
Анвар Исмаилов атындағы кәсіптік колледжі
Орта білімнен кейінгі, техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарына арналған педагогінің сабақ жоспары
Тақырыбы : «Педагогикалық үрдістегі ойын»
Модуль атауы /пәні Педагогикалық шеберлік негіздері
Дайындаған: Султанова Д.С
" 01 " наурыз 2021 ж.
Байланыс:
Сот.тел. +7702-576-18-95
1. Жалпы мәлімет
Курс - 4 ШТ-171 тобы
Сабақ түрі – теориялық
2. Сабақ мақсаты: Жан-жақты ойлауды қажет ететін проблемалар, ситуациялар төңірегінде ой қорыту,талдай алу қабілетін дамыту, берілген ақпаратты сыни тұрғыдан бағалауға үйрету.
3. Сабақтың барысы
Сабақ этаптары
|
T
мин
|
Тапсырманың мазмұны
|
Әдістемелік қабылдау
|
Іс-әрекетті ұйымдастыру формасы
|
АКТны қолдану дағдылары
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
Ұйымдастыру
|
3
2
|
Теориялық сабаққа қатысушылармен сәлемдесу және кіріспе.
|
Сергіту
|
|
Интерактивты тақта
|
Түгелдеу
|
Журнал бойынша
|
|
|
Жұмыс ережелерін анықтау және теориялық сабақты бағалау критерийі
|
Бірлескен жұмыс міндеттері
|
|
|
Тақырып бойынша оқу материалын ұсыну
|
Оп1
|
10
|
Тақырыпты хабарлау және сабақтың мақсатын қою. Оқу материалымен таныстыру.
|
Презентация Р/Р
|
|
|
Рп2
|
15
|
6 қалпақ әдісі арқылы топқа бөлінеді.
|
Блиц-сауалнама
|
|
Гимнастикалық төсеніш, керме, спорттық құрал-жабдықтар
|
Прп3
|
20
|
Негізгі бөлім
Тақырып: жинақталып отырған қалыптан алға және артқа аунау.
Орындау: Жүрелей отырып артқа құлап, алдыға артқа тербелу, қолды тізеден төмен ұстап
Тақырып: бірізділікпен 2-3 аунап домалау
Орындау: жүрелей отырып аяқпен итеріле екпін алып қолды тіреп бірізділікпен 2-3 аунап домалау.
Тақырып: жүрелей отырған қалыптан артқа аунау.
|
жеке
|
|
Офлайн
|
Жаңа тақырыпты бекіту
|
30
|
Орындау техникасы. Аяқтан қолды аяғымен созу (аяқтың алдында қолмен 25-35 см қашықтықта), аяқты түзетіп, дене салмағын қолға өткізіңіз. Қолдарыңызды бүгіп, басыңызды алға қарай еңкейтіңіз, аяқтарыңызбен итеріп, мойын мен иық пышақтарына ораңыз. Еденге иық пышақтарымен сүйеніп, аяғыңызды қатты бүгіңіз және топты алыңыз. Біршама уақытты аяқтағаннан кейін, назар аударыңыз
Жаттығулар кезінде негізгі ережелер.
Кез-келген жағдайда жаттығуды аяқтауды тоқтатпай, тоқтап қалу ұсынылмайды. Ең жақсы нәтижеге қол жеткізу үшін олардың күнделікті, жүйелі түрде орындалуы қажет. Жаттығудың алғашқы күндерінде жаттығуды кемінде 5 рет қайталау ұсынылады. Бірте-бірте 25-30 тәсілге дейін өседі.
Жұмыспен қамтудың негізгі ережелері.
Сіздің дайындық деңгейіңізге байланысты сабақтар минимумнан басталады. Бірте-бірте сіз жаттығулардың санын көбейтуге, жаттығулардың күрделілігіне және іске асыру мерзімін арттыруға болады.
Сабақтар үздік нәтиже алу және мақсатқа тез жету үшін күн сайын өткізілуге тиіс. Ерекше жағдай күшін қалпына келтіргенде күштің төмендеуі болуы мүмкін, зерттеуді жалғастыру қажет.
Сабақтар өткізілетін бөлме жақсы желдетілетін, жарықтандырылған, таза, қауіпсіз, салқын болуы керек. Еден тегіс болуы керек.
Сабақтар үшін ыңғайлы киім қажет, ол жақсы созылып, еденде жаттығу кезінде кедергі жасамайды, төсеніш немесе спорт маты керек.
Жаттығулар қарапайымдан күрделіге дейін орындалуы керек, қажет болған жағдайда сізге көмектесу үшін жаттықтырушыдан немесе серіктестен сұраңыз.
Дұрыс және біркелкі тыныс алу қажет. Егер ішкіңіз келсе, шөлді сөндіріңіз.
Егер сыныпта сіз бас ауырып, тыныс алу сезімін сезінсеңіз, бас айналу, дереу жаттығуды тоқтатыңыз.
|
Графикалық ұйымдастырушы
|
Асинхронды жеке тұлға
|
Гимнастикалық төсеніш, керме, спорттық құрал-жабдықтар
|
Кері байланыс
Рефлексия
|
10
|
Тапсырманы бақылау тізімі критерийлері бойынша өзін-өзі бағалау
Білім алушы қойылған сұраққа жауап береді және өзі келесі білім алушыға сұрақ қояды.. Тапсырмалар орындалған соң, білім алушыға спорт ойындарының бірін таңдауды ұсынады: флорбол, футбол, волейбол, баскетбол, үстел теннисі және басқа да қозғалмалы ойындар.Білім алушылар тамыр соғысын өлшейді.Назар салғыштық және тыныс алуды қалпына келтіруге арналған жаттығулар. Үй тапсырмаларын береді:- пәндік терминологияны жаттап алу;- таңертеңгілік гимнастика, еденнен сыға итерілу, пресс, кермеде тартылу.
|
Чек-парағы
|
Асинхронды жеке тұлға
|
Гимнастикалық төсеніш, керме, спорттық құрал-жабдықтар
|
5. Бақылау парағы (балл парағы)
№
|
Критерийі
|
Максималды балл саны
|
Әріптік баға
|
Деңгейге жету
|
1
|
Оқу материалына деген қызығушылықты, шығармашылық және сыни ұстанымды, ақыл-ойды, тәнді және мінез-құлықты жүйелі дамыту арқылы білім алуға деген сүйіспеншілікті қалыптастыру.Өзара қарым-қатынас орнату кезіндегі жақсы көзқарасты дамыту
|
25
|
С, С-,D, D+ (Қанағат.)
|
Білімі
|
2
|
Ақпарат иесіне сілтеме жасамай көшіріп алуға жол бермеу, басқа адамдардың идеялары мен ой-пікірлеріне құрметпен қараумен негізделетін академиялық адалдықты сақтау қағидалары
|
25
|
3
|
Ағзаны қалпына келтіретін екі жаттығуды көрсете алады оқушылар жаттығулар кешенін құру процесінде денсаулыққа қажет кем дегенде бір денелік және бір психологиялық басымдылықты түсінеді
|
20
|
В-, С+,
( жақсы )
|
Түсінігі
|
4
|
Білім алушылар таңдауы бойынша спорттық құрал-жабдықтар қолдану.
|
15
|
В, (жақсы)
|
Қолдану
|
5
|
Білім алушылар дене белсенділігі кезінде қызмет ететін барлық дене сапаларын (күш, жылдамдық, ептілік, төзімділік және иілгіштік) дұрыс анықтай алады;-оқушылар дене жаттығуларын орындау кезінде пайда болатын сезімді анықтай және бағалай алады
|
15
|
А, А- (өте жақсы)
|
Талдау
Синтез
|
|
|
100
|
|
|
Достарыңызбен бөлісу: |