Сабақ жоспары Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі



Дата13.11.2019
өлшемі23,44 Kb.
#51699
түріСабақ
Байланысты:
7кл Сабақ жосп Жасуша, ұлпа, мүше, мүшелер жүйесі ұғымдары.

Қысқа мерзімді жоспар

Сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Жасушалық биология



Мектеп:С.Сейфуллин атындағы № 165 орта мектеп

Күні:

Мұғалімніңаты-жөні: Оңдаш Д.Қ.

Сынып:7

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:




Сабақтақырыбы

Жасуша, ұлпа, мүше, мүшелер жүйесі ұғымдары.

Осы

Сабақта

Қолжеткізілетін

Оқу

мақсаттары(оқубағдарламасынасілтеме)

Оқушыларорындайалады:

• Жасуша, ұлпа, мүше, мүшелержүйесіұғымдарынаанықтамабереді

• Мүшелержүйесініңқұрылысынмүше- ұлпа-жасушанегізіндезерттейді

• Өсімдік пен жануарағзаларындағыжасуша, ұлпа, мүше, мүшелержүйесіарасындағыөзарабайланыстардытүсіндіреді



Сабақ

мақсаттары

• жасуша, ұлпа, мүше, мүшелержүйесіұғымдарынтүсіндіру

Бағалау

критерийлері

● Оқушылар: иллюстрацияланғанжасуша, ұлпа, мүше, мүшелержүйесінебайланыстытірексөздері бар терминдерге глоссарий құрастыраалады.

Мысалы:


• Жасуша

• Ұлпа


• Мүшелержүйесі

Тілдік

мақсаттар


Оқушылар

• жасуша, ұлпа, мүше, мүшелержүйесітерминдерінқолданаалады

•ауызшажәнежазбашажауаптарда, суреттердісипаттауда, диалогтарда терминдерді қолданады

Пәнге қатысты лексика мен терминология:

Жасуша, ұлпа, мүше, мүшелержүйесі, ағза



Диалог құруға /жазылымғақажеттісөздертоптамасы:

Жасушабұл …құрылымдықбірлігі ..

Ұлпажасушадан … ерекшеленеді.

Жасушалар … түзеді.

Ұлпа … түзеді.

Мен бұлмүше/ұлпа/жасушаеместігінесенімдімін, себебі …

Бұлмүше/ұлпа/жасушаболуымүмкін, себебі … Бұлмүше/ұлпа/жасушаболуымүмкінемес, себебі …


Құндылықтардыдарыту



Құрмет

Негізгіұғымдардыталдаукезіндеоқушылардыңбір-бірініңпікіріменсанасыпқұрметкөрсетуі.



Ынтымақтастық

Жұпқажәнетопқаберілгентапсырманыбірлесіпорындау, оқушыларарасындағыынтымақтастықтықамтамасызетеді.



Ашықтық

Оқушыларқұрылымдықдеңгейлертуралыөзойларынайтып, топқаберілгентапсырманыбіргеталдайды.



Еңбекжәнешығармашылық

Оқушылардыңбілімгеқызығушылығы, өзін-өзідамытуы.



Пәнаралық

байланыстар

Құрылымдықдеңгейлердіңүйлесімділігінтүсінуі физика және химия пәндеріменбайланысты. /атом-молекула-зат/

АКТ қолдану дағдылары

Ақпараткөздеріменжұмысістейбілу

Бастапқы білім


Оқушыларөсімдіктер мен жануарлардыңжасуша, ұлпа, мүшелердентұратынын 5,6-сыныптардан біледі.Тіріағзалардыңжасушаданқұралатындығынбіледі.

Сабақ

барысы

Сабақтың

Жоспарланған

кезеңдері

Сабақтағы

жоспарланғаніс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

0-10 мин


Ұймдастыру бөлімі:

Сәлемдесу, позитивті көңіл күй қалыптастыру, сабақтың мақсаттарымен таныстыру.
Үй тапсырмасы бойынша қайталау:

Миға шабуыл «Мұғалім-оқушы» әдісімен.
Жаңа сабаққа көшу:

Тақтаға тақырыпқа байланысты суреттерді көрсете отырып оқушылар сабақтың тақырыбын тауып алады.

Сабақтың мақсаттары мен жетістік критерийлерімен танысады.

Презентация

10-20 мин

20-30 мин

30-35 мин


Активити – суреттер бойынша топтарға бөлу (өсімдік және жануар ұлпалары)
(Т) Тапсырма №1 – «Пазылдарды құрастыр»

Оқушылар интернет – ресурстарды пайдалана отырып глоссарийді жинақтайды:

Жасуша -

Ұлпа -

Мүше -

Мүшелер жүйесі -

Ағза –
(М) Мұғалімнің презентациясы бойынша жауаптарын тексеріп дәптерлеріне жазып алады.
(Т) Тапсырма №2 Суреттерді екі топқа бөлу

Мұғалім оқушыларға өсімдік және жануар жасушалары бар карточкалардағы суреттерін көрсетеді. Оқушылар өз қалаулары бойынша оларды екі топқа бөледі.

«Ұлпалар мен мүшелер» фильмі көрсетіледі.

(Б) Оқушылар мүшелер жүйесі туралы ақпараттық парақты оқиды
(Т) Тапсырма №3.

Адамның мүшелер жүйесіне сызбаларды құрастырыңдар

Оқушылар ақпараттық парақ пен интернет ресурстарды пайдалана отырып мүшелер жүйесінің сызбаларын тақтаға құрастырады

(Т) Мүғалімнің презентациясы бойынша жауаптар тексеріліп дәптерге жазылады
Сергіту сәті.

(Т) Тапсырма №4

Жасуша, ұлпа, мүшелерді дұрыс ретімен орналастырып, мүшелер жүйесіне біріктіреді – оқушылар мүшелер жүйесі муляжына мүшелерді орналастырып қояды.

Презентация

Топтарға бөлу үшін ұлпалар дың суреттері бар карточкалар


Өсімдік және жануар ұлпасы мен жасушаларының суреттері бар карточкалар
Жануар ағзасындағы мүше лер жүйесі туралы ақпараттық парақша
Жануар ұлп-ның фотосуреттері бар сайт:

http://goo.gl/Y0uMf

Өсімдік ұлп-ның фотосуреттері бар сайт :

http://goo.gl/7t5mL


http://goo.gl/uDj5K


Сабақтыңсоңы

35-40 мин



) Оқу мақсатына жету үшін қалыптастырушы бағалау

Рефликсия «Мен сабақта не білдім?», «Енді не білгім келеді?»

(Олар өз ойларын айтады және плакатқа оны жазады)



Плакат пен

стикерлер және маркерлер



Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


Барлық оқушылар жасуша, ұлпа, мүше, мүшелер жүйесі ұғымдарына анықтама береді.

Көпшілік оқушылар жасуша –муше – ағза сызбасын құрастыра алады,.

Кейбір оқушылар Өсімдік пен жануар ағзаларындағы жасуша, ұлпа, мүше, мүшелер жүйесі арасындағы өзара байланыстарды түсіндіреді

1.Тақырып бойынша жалпыға сұрақ жауап (бағалауды мұғалім жүргізеді)

2.Глоссарийді толтыру (бағалауды мұғалім жүргізеді)

3.Топтық жұмыс «Мүшелер жүйесінің сызасын құру» (бағалауды мұғалім жүргізеді)




Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?


Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.




Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:
2:
Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?

1:
2:


Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік /қиындықтары туралы нені білдім, келесі

сабақтарда неге көңілбөлуқажет?





Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет