Сабақ жоспарлары «Мұғалім тәжірибесіндегі зерттеу»



Дата20.02.2020
өлшемі21,58 Kb.
#58474
түріСабақ
Байланысты:
5 күн 1-2 сабақ
Кейс-стади технологиясының әдіс-тәсілдері
Сабақ жоспарлары

«Мұғалім тәжірибесіндегі зерттеу» бағдарламасы
Мектеп тренері ТАӘ.................................................................

25.10.2018 ж.

5-апта 5-күн

Сабақ

1-2 сабақ

Сабақтың

тақырыбы

Мұғалімдердің сабақты қадағалау құралдары.

Жалпы мақсаты:

Тыңдаушылар бейнежазбадағы сабақты қадағалап,оқушылардың әрекеттерін талдайды.Сондай-ақ оқушылардың сабақтағы өзара әрекеттестігіне ықпал ететін жағдайларға талдау жасайды.

Күтілетін нәтижелері:

Тыңдаушылар сабақты қадағалап,оқушылардың әрекеттерін талдай алады.

Оқушылардың өзара әректтестігіне ықпал ететін жағдайларды саралайды.

Түйінді идеялар:

Сыныпты қадағалау-оқыту мен оқуды зерттеудің құралы.

Уақыты

Тапсырма

Тренердің әрекеті

Мұғалімдердің әрекеті

Ресурстар

1-сабақ.




9.00 – 9.10

10 мин

Сергіту жаттығуы.
«Құпия қолбасшы»



Тренер сергіту жаттығуының мақсатымен,шартымен таныстырады.

  • Мақсаты: Қатысушылар арасында ынтымақтастықты қалыптастыру.Байқағыштық, шапшаңдық қабілетін дамытуға мүмкіндік жасау.

  • Ұжымды жинақтауға

  • (топтастыруға) мүмкіндік туғызу




Барлық қатысушылар шеңбер болып тұрады.Қатысушылардың бірі (жүргізуші) топтың ортасына шығып көзін жұмады. Кейін топ бір қолбасшы таңдайды,ол қандай да бір қимылдар жасайды( отырып- тұру, қол соғу, қолын көтеру т.б) топтағылар осы қимылдарды қайталау керек. Жүргізушінің міндеті – қолбасшылық жасаған кім екендігін анықтау( қимылға бастама жасаған кім) Қолбасшыны ауыстырып отыруға болады, бірақ жүргізуші оны көрмейтіндей болсын.

Сергіту жаттығулары жиынтығы.

9.10 – 9.25

15 мин

Үйге берілген тапсырмаға шолу.

«Шындық, жалған» әдісі

Өткен тақырып бойынша сұрақтар қояды.



Берілген сұрақтарға байланысты мұғалімдер бұл «шындық» немесе «жалған» деп жауап береді.




9.25-9.40

15 мин

1-тапсырма.

Таныстырылым.




Бейнежазбаны көрсетеді

Тренер ұсынған бейнежазбаны көріп,қадағалау жүргізеді.

Бейнежазба НЗМ

орыс тілі сабағы

9.40 – 9.55

15 мин

2-тапсырма.

Қадағалау парақтарын салыстырып,талқылау..



Тренер қадағалайды.

Шағын топ болып қадағалау парақтарын салыстырып, талқылайды.

А 4 қағазы,маркерлер

9.55 – 10.10

15 мин

Тренердің түйіндемесі

Мұғалімдердің ойларын саралап, бағыт-бағдар береді

«Түртіп алу» әдісі арқылы керекті ақпараттарды дәптерлеріне жазып отырады.




10.10-10.25

15 мин

«Ең ұзақ сөйлем» әдісімен сабақты қорытындылау.

Мақсаты: Тақырып бойынша тыңдаушылардың ойын жинақтап қорытындылау.

Шарты: Флипчартқа тақырып бойынша алған мәліметтерді құрмалас сөйлем арқылы

жазу ұсынылады.



Сабақ барысында алған мәліметтерін жинақтайды,топтар бір-бірімен бөліседі.

Ватман,маркерлер

2-сабақ.




10.45 –10.55

5+5 мин

Сергіту сәті.

«Оркестр» әдісі

Мақсаты: Алғашқы сабақтан кейін тыңдаушылардың көңіл-күйін көтеру.

Шарты: Алдын –ала әзірленген музыкалық аспаптардың суреті бар қима қағаздарды алу ұсынылады.

Музыкалық аспаптардың суреттері бойынша топтасады.Музыканың әуенімен қимылдар жасайды.(Домбыра,баян,қобыз, жетіген, сырнай )

Аспаптардың суреттері

10.55 – 11.05

10 мин

1-тапсырма.

Кестемен жұмыс.



«Өзара әрекеттестікті талдау санаттары»

Тыңдаушылардың тірек сөздерді әрбір санатқа бөліп қана қоймай,ол сөздің мағынасын ажыратып,тарқатып жазуын қадағалайды.

Мұғалімдер Фландерс кестесі бойынша жұмыс жасайды.

1-үлестірме 55-бет

11.05 – 11.25

20 минут

2-тапсырма.

«Көршіңмен бөліс» әдісі «Сыныпты қадағалау оқыту мен оқуды зерттеудің құралы ретінде» атты материалының 4-5 беттеріне назар аудару.

Үлестірме материалының 4-5 беттеріне назар аударту.

«Көршіңмен бөліс» әдісінің мақсаты: Мәтінмен жеке танысады,көршісімен бөліседі.
Тренер қадағалайды

Мұғалімдер үлестірмемен танысады.Қасында отырған көршісіне алған мәліметтерімен жұптық жұмыс жүргізеді.

3-үлестірме 61-66 беттер

11.25 – 11.35

10 мин

3-тапсырма.

Топтық жұмыс.

Тренер қадағалайды.

Мұғалімдер үлестірмедегі мәліметтер бойынша таныстырылым жасайды.

Ватман,маркерлер.

11.35 – 11.40

5 мин

Тренердің түйіндемесі

Мұғалімдердің ойларын саралап, бағыт-бағдар береді.







11.40 – 12.10

15+15 мин

Рефлексия.

Мен бүгін өзімнің қорыма..... алып кетемін,себебі .....Мен......туралы ойлануым керек,себебі....

Мен .....қоқысқа тастаймын,себебі ........»

Шарттарымен таныстырады,нұсқау береді.

Сөйлемдерді толықтырады,оқиды.

А 4 парақтар,стикерлер.

12.10 – 12.15

5 мин

Үй тапсырмасы





Зерттеу сабағын қадағалау барысында қай жаттығуға оқушылар қалай қарап,ол жаттығулардың оқушылардың оқуға деген уәжіне,жалпы мінез

Құлқына қалай әсер етуі мүмкін екені туралы ойларын жазу.







Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет