Әдебиеттік оқу 4»Б»сынып
Мұғалім:Ашуханова Анар Кундыбековна
С.тақырыбы: Күн құшағында
Мақсаты:
Білу керек: Өз ойын жеткізе білу.
Түсіну:Қиындықты жеңу үшін талпыныс,табандылық қажет екенін.
Қолдану: Күнделікті өмірде қолдана білу
Талдау:Мәтіннің идеясын болжайды.
Жинақтау:Күн шуағы мен ананың махабатын байланыстыру.
Бағалау:Күнделікті өмірден мысалдарды келтіре білу.
Көрнекілік:интербелсенді тақта,презентация
уақыт
|
Сабақ кезеңдері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
2мин
|
Ұйымдастыру кезеңі
Психологиялық дайындық
|
«Сүйікті есім»тренингін түсіндіреді.
|
Балалар доп лақтырады,доп алған оқушы үйдегі анасы қойған атты айтады.
|
1мин
|
Топтастыру топқа бөлу
|
5топқа бөлу
|
«Әке,ана,бала,ата,әже»
5топқа бөлінеді
|
10мин
|
Үй жұмысын тексеру
|
«Өрмекші»әдісін пайдаланып үй жұмысын тексеру
|
Бір-біріне сұрақ қояды
|
2мин
|
Жаңа тақырып
Сөзжұмбақ шешу
|
Интербелсенді тақтадан көрсетеді
|
Балалар сөзжұмбақты шешеді,тақырыпты ашады
|
3мин
|
Дәптерде жұмыс
|
«Миға шабуыл» әдісі
Ана
күн
|
Ассоциация жазады
|
10мин
|
Мәтінмен жұмыс
|
ДЖИКСО әдісін қолдану
(мәтінді 5 бөлікке бөлу,1,2,3,4,5-ке саналу,оқу,түсіну,сосын өз топтарына келіп түсіндіру)
|
Топқа бөлінеді,оқып,талқылар,өз тобына келіп түсіндіреді.
|
1мин
|
Сергіту сәті
|
Интербелсенді тақтадан электронды сергіту сәтті көрсету
|
Балалар қимылдарды қайталайды.
|
8мин
|
Дәптерде жұмыс
|
Әр топқа тапсырма беріледі
|
1-мәтінге байланысты ойдан өлең жазады
2-мәтінді әрі қарай жалғастыру
3-рөлге бөліп сахналау
4-Мәтіннен сұрақтар дайындау
5-мәтінді сурет арқылы түсіндіру
|
4мин
|
|
Кейіпкерге хат жазу
|
1,3топ-Ана туралы эссе жазу
2топ-балаға хат жазады.
5топ-анаға хат жазады.
4топ-әкесіне хат жазады.
|
2мин
|
Рефлексия: «Қалпақ»
|
Музыка ойнайды,балаларға қалпақ береді.
|
Музыка тоқталғанда,кімнің қолында қалпақ қалады,сол оқушы сабақтан алған әсері,немесе қатысқан оқушы туралы айтады.
|
2мин
|
Бағалау
|
Топ басшыларға сөз беріледі
|
Топ басшылар өз тобындағы балаларды бағалайды
|
Бағалау парағы
Оқушының
есімі
|
№1тапсырма
Үй жұмысы
|
№2тапсырма
Ассоцияция
дәптерде жұмыс
|
№3тапсырма
Мәтінмен жұмыс
|
№4тапсырма
Дәптерде жұмыс
|
№5тапсырма
Эссе н/е хат жазу
|
Мұғалімнің
бағасы
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Қысқа мерзімді жоспар. Әдебиеттік оқу 4»Б»сынып
Мұғалім:Ашуханова А.Қ
С.тақырыбы: Мәтей көрші
Мақсаты:
Білу керек: қонақжайлық,сыйластық туралы білу.
Түсіну:Мәтіннің мәнін түсіну
Қолдану:қонақжайлылықты өз өмірінде падалану
Талдау: жағымды,жағымсыз қылықтарды айыра білу.
Жинақтау:қазақ ертегілеріндегі кейіпкерлермен салыстыру
Бағалау:күнделікті өмірмен байланыстырып,мысалдарды келтіре алу
Көрнекілік:интербелсенді тақта,презентация
уақыт
|
Сабақ кезеңдері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
2мин
|
Ұйымдастыру кезеңі
Психологиялық дайындық
|
«Ыстық алақан»тренинг
Балаларды топқа бөлу:
Әке,ана, бала,көрші,дос
|
Оқушылар бір-біріне тілек,жақсы сөздер айтады.
|
8мин
|
Үй жұмысын тексеру
|
«Ыстық орындық»әдісі арқылы үй жұмысын тексеру
|
Балалар орындықта отырған оқушыға сұрақ қояды
|
2мин
|
Сөзжұмбақ шешу
|
Интербелсенді тақтаны пайдаланып,сөзжұмбақ шештіру
|
Сөзжұмбақ шешіп,сабақ тақырыбын ашады
|
2мин
|
Класстер құру
|
«Миға шабуыл»әдісі
|
көрші
«көрші»сөзіне ассоцияция құру
|
3мин
|
Оқулықпен жұмыс
|
|
Мәтінді оқиды
|
10мин
|
Топпен жұмыс:
«Дана үкі »стратегиясы
|
Топқа тапсырма береді
|
1-Мәтінді оқып,мазмұның айтады
2-Мәтінге жоспар құру
3-көрініс
4-сұрақтар дайындайды
5-мәтіннің мазмұнына байланысты мақал жазу
|
2мин
|
Сергіту сәті
|
Интербелсенді тақтадан электронды сергіту сәтін көрсету
|
Балалар қайталайды
|
3мин
3мин
|
Мультфильм:»Шықбер
мес Шығабай мен Алдар Көсе»
Дәптерде жұмыс
«Балық сүйегі»мен «Өрмекшіні »толтыру
|
Интербелсенді тақтадан мультфильм көрсету
Мәтей мен Шықбермес Шығабайды салыстыру
|
Балалар қарап екі ертегідегі кейіпкерлерді салыстыра
|
3мин
|
«Кейіпкерге хат»жазу
|
|
1,2топ-Мәтей көршіге хат жазу
2,4топ-Иира көршіге хат жазу
5топ-Иозифек балаға хат жазу.
|
2мин
|
Рефлексия:
«Аяқталмаған сөйлем»
|
|
Балалар сөйлемдерді аяқтайды:
Мен .....түсіндім
Мен үшін......қызықты болды
Мен... рахмет айтамын
Бүгінгі сабақ......болды.
Маған...қиын болды.
Мен....тырыстым.
Мен....рахмет айтамын
|
3мин
|
Бағалау
|
|
Топ басшылар топтағы балаларды бағалайды
|
Қысқа мерзімді жоспар. Әдебиеттік оқу 4»Б»сынып
Мұғалім:Ашуханова А.Қ
С.тақырыбы: Арыстанның тілі қайда?
Мақсаты:
Білу: Арыстан,архитектор мамандығы ,көпір,оның түрлерін білу керек.
Түсіну:Мәтіннің мәнін түсіну,негізгі ойын ашу қажет.
Қолдану: алған білімдерін күнделікті өмірде пайдалана білу
Талдау: Жақсы маман болу керектігін түсіну
Жинақтау:
Бағалау:күнделікті өмірмен байланыстыра алу,мысалдарды келтіре алу.
Көрнекілік:интербелсенді тақта,презентация
уақыт
|
Сабақ кезеңдері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
1мин
|
Ұйымдастыру кезеңі
Психологиялық дайындық
|
«күн шуағы» тренингін түсіндіру
|
Оқушылар бір-біріне гүл сыйлап жақсы тілектер айтады
|
1мин
|
Топқа бөлу
|
«Архитектор,сәулетші,
құрылысшы,
инженер,дизайнер.»
топтарға бөлу
|
Топқа бөлінеді
|
8мин
|
Үй жұмысын тексеру
«Серпінді сұрақ»
|
|
Оқушылар доп лақтырып сұрақтар қояды,кім қағып алады жауап береді.
|
4мин
|
Видео.»Будапешт»
|
Видеоны интербелсенді тақтадан көрсету
|
Балалар видео көреді
|
1мин
|
Жаңа тақырып
|
Сұрақтар арқылы тақырыпты ашу:
-1сөзі: аңдар патшасы
-2сөзі:ащы,тәтті,бар пәле содан болады
3сөзі:сұрақ
|
Тақырыпты табады
|
4мин
|
Оқулықпен жұмыс
|
Топтар бір-біріне сұрақ дайындайды.
|
Мәтінді оқиды
Сұрақтарға жауап береді.
|
2мин
|
Сергіту сәті
|
Интербелсенді тақтадан электронды сергіту сәтін көрсету
|
Балалалар қайталап орындайды
|
4мин
|
Дәптерде жұмыс
|
«Қос бетті күнделік»
түсіндіру
|
«Қос бетті күнделік»толтыру
|
15мин
|
«Ақылдың 6 қалпағы»стратегиясы
|
Түсіндіру,топқа тапсырма беру
|
Ақ-объективті ақпарат
Қызыл-ішкі сезім,көңіл-күй
Қара-логикалық негатив
Сары-логикалық позитив
Жасыл-шығармашылық ойлау
Көк-қорытынды,ойлау процесін басқару
|
2мин
|
Рефлексия
|
«Бағдаршам»
|
«Қызыл»-қателер
«Сары»-қиындықтар
«Жасыл»қолыңнан келді
|
3мин
|
Қорытынды
Бағалау
|
|
Топбасшылар бағалайды.
|
Қысқа мерзімді жоспар. Әдебиеттік оқу 4»Б»сынып Мұғалім:Ашуханова А.Қ
С.тақырыбы: Ғарыш қыраны
Мақсаты:
Білу керек: ғарыш,ғарышкер туралы білу.Өз білімін көрсету
Түсіну:Өлеңнің мәнін түсіну
Қолдану: ғарышкерлер,ғарыш туралы білімді күнделікті сабақта қолдана білу
Талдау:
Жинақтау:
Бағалау:
Көрнекілік:интербелсенді тақта,презентация
уақыт
|
Сабақ кезеңдері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
1мин
|
Ұйымдастыру кезеңі
Психологиялық дайындық
|
Интербелсенді тақтадан слайд көрсету
|
Оқушылар өлең жолдарын қайталап өздерін сабаққа дайындайды.
|
6мин
|
Үй жұмысын тексеру
|
«Карусель»
|
Ішкі топ балалары сыртқы топтағы балаларға сұрақ қояды
|
1мин
|
Топқа бөлу
|
«Ай,күн,жұлдыз,Юпитер,Плутон,Шолпан.» топтарға бөлу
|
Топқа бөлінеді
|
2мин
|
Қызығушылығын ояту»
Ой толғаныс
Жұмбақ шешу
|
Самұрық құс самғады,
Көктен өтіп.
Айға жетіп,
Жеңілдеді салмағы. (Ғарыш кемесі)
Аспанда бір алып құс,
Ызғып ұшып барады.
Қарап тұрсақ ғажайып,
Соңында із қалады.(Зымыран)
Құстан аумайды,
Көкте зулайды.( Ұшақ )
|
Балалар жұмбақтың жауабын табады
|
4мин
|
Видео:»Ғарыш»
|
Интербелсенді тақтадан видео көрсетеді
|
Балалар видеоны қарайды
|
2мин
|
Ассоциация құру
|
|
ғарыш
|
3мин
|
Оқулықпен жұмыс
|
Ашық сұрақтар қойылады:
|
Балалар мәнерлеп оқиды
|
1мин
|
«Блум түймедағы»
|
|
Балалар өз тобының тапсырмасын таңдайды
|
2мин
|
Сергіту сәті
|
Интербелс тақтадан көрсетеді
|
Балалалар қайталап орындайды
|
15мин
|
Топпен жұмыс
|
Тапсырмалар беріледі
1-сілтемемен жұмыс(ғарыш)
2-сілтемемен жұмыс (ғарышкерлер)
3-Сілтемемен жұмыс(жұлдыз)
4-Сұрақтар дайындау
5-«Қиялдағы ғарыш кемесі» сурет салу
|
Топ өз тапсырмаларын орындайды
|
5мин
|
Рефлексия
|
Эссе жазу :
»Автор орындығы»стратегиясы
|
Эссе жазады
|
3мин
|
Бағалау
|
|
Топбасшылар бағалайды
|
Достарыңызбен бөлісу: |