Сабақ кезеңдері Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті 2мин



Дата19.02.2017
өлшемі139,5 Kb.
#10820
түріСабақ
Әдебиеттік оқу 4»Б»сынып

Мұғалім:Ашуханова Анар Кундыбековна



С.тақырыбы: Күн құшағында

Мақсаты:


Білу керек: Өз ойын жеткізе білу.

Түсіну:Қиындықты жеңу үшін талпыныс,табандылық қажет екенін.

Қолдану: Күнделікті өмірде қолдана білу

Талдау:Мәтіннің идеясын болжайды.

Жинақтау:Күн шуағы мен ананың махабатын байланыстыру.

Бағалау:Күнделікті өмірден мысалдарды келтіре білу.


Көрнекілік:интербелсенді тақта,презентация


уақыт

Сабақ кезеңдері


Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

2мин

Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық дайындық



«Сүйікті есім»тренингін түсіндіреді.


Балалар доп лақтырады,доп алған оқушы үйдегі анасы қойған атты айтады.

1мин

Топтастыру топқа бөлу

5топқа бөлу

«Әке,ана,бала,ата,әже»

5топқа бөлінеді



10мин

Үй жұмысын тексеру

«Өрмекші»әдісін пайдаланып үй жұмысын тексеру

Бір-біріне сұрақ қояды

2мин

Жаңа тақырып

Сөзжұмбақ шешу



Интербелсенді тақтадан көрсетеді

Балалар сөзжұмбақты шешеді,тақырыпты ашады

3мин

Дәптерде жұмыс

«Миға шабуыл» әдісі


Ана

күн



Ассоциация жазады


10мин

Мәтінмен жұмыс

ДЖИКСО әдісін қолдану

(мәтінді 5 бөлікке бөлу,1,2,3,4,5-ке саналу,оқу,түсіну,сосын өз топтарына келіп түсіндіру)



Топқа бөлінеді,оқып,талқылар,өз тобына келіп түсіндіреді.

1мин

Сергіту сәті

Интербелсенді тақтадан электронды сергіту сәтті көрсету

Балалар қимылдарды қайталайды.

8мин

Дәптерде жұмыс

Әр топқа тапсырма беріледі

1-мәтінге байланысты ойдан өлең жазады

2-мәтінді әрі қарай жалғастыру

3-рөлге бөліп сахналау

4-Мәтіннен сұрақтар дайындау

5-мәтінді сурет арқылы түсіндіру


4мин




Кейіпкерге хат жазу

1,3топ-Ана туралы эссе жазу

2топ-балаға хат жазады.

5топ-анаға хат жазады.

4топ-әкесіне хат жазады.



2мин

Рефлексия: «Қалпақ»


Музыка ойнайды,балаларға қалпақ береді.

Музыка тоқталғанда,кімнің қолында қалпақ қалады,сол оқушы сабақтан алған әсері,немесе қатысқан оқушы туралы айтады.

2мин

Бағалау

Топ басшыларға сөз беріледі

Топ басшылар өз тобындағы балаларды бағалайды

Бағалау парағы

Оқушының

есімі



№1тапсырма

Үй жұмысы



№2тапсырма

Ассоцияция

дәптерде жұмыс


№3тапсырма

Мәтінмен жұмыс



№4тапсырма

Дәптерде жұмыс



№5тапсырма

Эссе н/е хат жазу



Мұғалімнің

бағасы










































































































Қысқа мерзімді жоспар. Әдебиеттік оқу 4»Б»сынып

Мұғалім:Ашуханова А.Қ
С.тақырыбы: Мәтей көрші

Мақсаты:


Білу керек: қонақжайлық,сыйластық туралы білу.

Түсіну:Мәтіннің мәнін түсіну

Қолдану:қонақжайлылықты өз өмірінде падалану

Талдау: жағымды,жағымсыз қылықтарды айыра білу.

Жинақтау:қазақ ертегілеріндегі кейіпкерлермен салыстыру

Бағалау:күнделікті өмірмен байланыстырып,мысалдарды келтіре алу


Көрнекілік:интербелсенді тақта,презентация


уақыт

Сабақ кезеңдері


Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

2мин

Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық дайындық



«Ыстық алақан»тренинг

Балаларды топқа бөлу:

Әке,ана, бала,көрші,дос


Оқушылар бір-біріне тілек,жақсы сөздер айтады.

8мин

Үй жұмысын тексеру

«Ыстық орындық»әдісі арқылы үй жұмысын тексеру

Балалар орындықта отырған оқушыға сұрақ қояды

2мин

Сөзжұмбақ шешу

Интербелсенді тақтаны пайдаланып,сөзжұмбақ шештіру

Сөзжұмбақ шешіп,сабақ тақырыбын ашады



2мин

Класстер құру

«Миға шабуыл»әдісі


көрші

«көрші»сөзіне ассоцияция құру




3мин

Оқулықпен жұмыс




Мәтінді оқиды

10мин

Топпен жұмыс:

«Дана үкі »стратегиясы



Топқа тапсырма береді

1-Мәтінді оқып,мазмұның айтады

2-Мәтінге жоспар құру

3-көрініс

4-сұрақтар дайындайды

5-мәтіннің мазмұнына байланысты мақал жазу


2мин


Сергіту сәті

Интербелсенді тақтадан электронды сергіту сәтін көрсету

Балалар қайталайды

3мин

3мин



Мультфильм:»Шықбер

мес Шығабай мен Алдар Көсе»

Дәптерде жұмыс

«Балық сүйегі»мен «Өрмекшіні »толтыру




Интербелсенді тақтадан мультфильм көрсету

Мәтей мен Шықбермес Шығабайды салыстыру





Балалар қарап екі ертегідегі кейіпкерлерді салыстыра








3мин

«Кейіпкерге хат»жазу




1,2топ-Мәтей көршіге хат жазу

2,4топ-Иира көршіге хат жазу

5топ-Иозифек балаға хат жазу.


2мин

Рефлексия:

«Аяқталмаған сөйлем»







Балалар сөйлемдерді аяқтайды:

Мен .....түсіндім

Мен үшін......қызықты болды

Мен... рахмет айтамын

Бүгінгі сабақ......болды.

Маған...қиын болды.

Мен....тырыстым.

Мен....рахмет айтамын



3мин

Бағалау




Топ басшылар топтағы балаларды бағалайды

Қысқа мерзімді жоспар. Әдебиеттік оқу 4»Б»сынып

Мұғалім:Ашуханова А.Қ

С.тақырыбы: Арыстанның тілі қайда?

Мақсаты:


Білу: Арыстан,архитектор мамандығы ,көпір,оның түрлерін білу керек.

Түсіну:Мәтіннің мәнін түсіну,негізгі ойын ашу қажет.

Қолдану: алған білімдерін күнделікті өмірде пайдалана білу

Талдау: Жақсы маман болу керектігін түсіну

Жинақтау:

Бағалау:күнделікті өмірмен байланыстыра алу,мысалдарды келтіре алу.

Көрнекілік:интербелсенді тақта,презентация


уақыт

Сабақ кезеңдері


Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

1мин

Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық дайындық



«күн шуағы» тренингін түсіндіру


Оқушылар бір-біріне гүл сыйлап жақсы тілектер айтады

1мин

Топқа бөлу

«Архитектор,сәулетші,

құрылысшы,

инженер,дизайнер.»

топтарға бөлу



Топқа бөлінеді

8мин

Үй жұмысын тексеру

«Серпінді сұрақ»






Оқушылар доп лақтырып сұрақтар қояды,кім қағып алады жауап береді.

4мин

Видео.»Будапешт»

Видеоны интербелсенді тақтадан көрсету

Балалар видео көреді

1мин

Жаңа тақырып

Сұрақтар арқылы тақырыпты ашу:

-1сөзі: аңдар патшасы

-2сөзі:ащы,тәтті,бар пәле содан болады

3сөзі:сұрақ



Тақырыпты табады

4мин

Оқулықпен жұмыс

Топтар бір-біріне сұрақ дайындайды.

Мәтінді оқиды

Сұрақтарға жауап береді.



2мин


Сергіту сәті


Интербелсенді тақтадан электронды сергіту сәтін көрсету


Балалалар қайталап орындайды



4мин

Дәптерде жұмыс

«Қос бетті күнделік»

түсіндіру



«Қос бетті күнделік»толтыру


15мин

«Ақылдың 6 қалпағы»стратегиясы

Түсіндіру,топқа тапсырма беру

Ақ-объективті ақпарат

Қызыл-ішкі сезім,көңіл-күй

Қара-логикалық негатив

Сары-логикалық позитив

Жасыл-шығармашылық ойлау

Көк-қорытынды,ойлау процесін басқару




2мин

Рефлексия

«Бағдаршам»

«Қызыл»-қателер

«Сары»-қиындықтар

«Жасыл»қолыңнан келді


3мин

Қорытынды

Бағалау





Топбасшылар бағалайды.

Қысқа мерзімді жоспар. Әдебиеттік оқу 4»Б»сынып Мұғалім:Ашуханова А.Қ

С.тақырыбы: Ғарыш қыраны

Мақсаты:


Білу керек: ғарыш,ғарышкер туралы білу.Өз білімін көрсету

Түсіну:Өлеңнің мәнін түсіну

Қолдану: ғарышкерлер,ғарыш туралы білімді күнделікті сабақта қолдана білу

Талдау:

Жинақтау:

Бағалау:


Көрнекілік:интербелсенді тақта,презентация

уақыт

Сабақ кезеңдері


Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

1мин

Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық дайындық



Интербелсенді тақтадан слайд көрсету


Оқушылар өлең жолдарын қайталап өздерін сабаққа дайындайды.

6мин

Үй жұмысын тексеру


«Карусель»


Ішкі топ балалары сыртқы топтағы балаларға сұрақ қояды

1мин

Топқа бөлу

«Ай,күн,жұлдыз,Юпитер,Плутон,Шолпан.» топтарға бөлу

Топқа бөлінеді

2мин

Қызығушылығын ояту»

Ой толғаныс
Жұмбақ шешу


Самұрық құс самғады,
Көктен өтіп.
Айға жетіп,
Жеңілдеді салмағы. (Ғарыш кемесі)


Аспанда бір алып құс,
Ызғып ұшып барады.
Қарап тұрсақ ғажайып,
Соңында із қалады.(Зымыран)


Құстан аумайды,
Көкте зулайды.( Ұшақ )

Балалар жұмбақтың жауабын табады

4мин

Видео:»Ғарыш»

Интербелсенді тақтадан видео көрсетеді

Балалар видеоны қарайды

2мин

Ассоциация құру





ғарыш



3мин

Оқулықпен жұмыс

Ашық сұрақтар қойылады:

Балалар мәнерлеп оқиды


1мин

«Блум түймедағы»




Балалар өз тобының тапсырмасын таңдайды

2мин

Сергіту сәті

Интербелс тақтадан көрсетеді

Балалалар қайталап орындайды

15мин

Топпен жұмыс

Тапсырмалар беріледі

1-сілтемемен жұмыс(ғарыш)

2-сілтемемен жұмыс (ғарышкерлер)

3-Сілтемемен жұмыс(жұлдыз)

4-Сұрақтар дайындау

5-«Қиялдағы ғарыш кемесі» сурет салу



Топ өз тапсырмаларын орындайды

5мин

Рефлексия

Эссе жазу :

»Автор орындығы»стратегиясы



Эссе жазады

3мин

Бағалау




Топбасшылар бағалайды



Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет