Сабақ материалы Пән: «Информатика» Тақырыбы: «html дегі фреймдерді құжатта бірнеше бөлімде көрсету, салынған және тәуелсіз терезелер түрінде болуы мүмкін»



Дата29.01.2018
өлшемі1,03 Mb.
#36027
түріСабақ
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі

«Рымбек Байсейітов атындағы Семей қаржы-экономикалық колледжі» РМҚК



Ашық сабақ материалы
Пән: «Информатика»

Тақырыбы: «HTML – дегі фреймдерді құжатта бірнеше бөлімде көрсету, салынған және тәуелсіз терезелер түрінде болуы мүмкін»

Топ: 2 негізгі ВТ-1

Дайындаған: Р.С. Раева

2016-2017 оқу жылы
Арнайы пәндер циклдық комиссиясы-1 отырысында қаралып талқыланды

Хаттама №_____ «___­_­»____________________2016 ж.

Циклдық комиссия төрайымы__________ Мукушова Л.А.

18 Сабақтың технологиялық картасы (жоспары)




Топ

Күні

2 негізгі ВТ-1

16.11
Пән: Информатика

Бөлім: 10 бөлім. Компьютерлікжелі, Интернет

Курс тақырыбы : 10.6. тақырып. WEB-беттеріндегі фреймдер мен графиканы қолдану.

Сабақтың тақырыбы: HTML – дегі фреймдерді құжатта бірнеше бөлімде көрсету, салынған және тәуелсіз терезелер түрінде болуы мүмкін.

Сабақтың типі: аралас, модульдік технология элементтерін қолдану

Сабақтың түрі: тәжірибе

Оқушылардың дайындық деңгейіне қойылатын талаптар

Базалық құзыреттілік

Ақпарат және ақпараттық үрдістер. Компьютерлік вирустар. Компьютерлік курстардан қорғанудың негізгі әдісі. Архивациялық бағдарлама. Архивтік файл, архиваторлық бағдарламаның қолданылуы. Жұмыс үстелі операциялық жүйесі. Windows. Негізгі ұғымдары. Windows – тағы терезелерінің түрлері. Файлдармен жұмыс. Жарлықтар мен бумалар құру және өшіру Windows-тағы сілтеме терезесі. Дискілермен жұмыс. Ақпаратты санау және жазу. Word бағдарлама терезесі. Текстік редакторы. Excel бағдарламасы. Бағдарлама терезесі. Графикалық мүмкіндіктері. Локальдік желі. MS Network бағдарламасы.

Кәсіптік құзыреттілік

Paint графикалық редакторымен жұмыс. Фигура құру оны жазу. Paint бағдарламасында сурет салу. Мәтін теру. Бағдарламада құжатты ашу, құру, сақтау. Мәтін фрагметтерін өшіру, ұйымдастыру. Калькулятор бағдарламасында қарапайым күрделі есептеулерді шығару. Excel- ді сандық іздеу үшін қолдану. Желіде жұмыс істеу.




Сабақ мақсаттары


оқытушылық

HTML – дегі фреймдер түсінігімен танысу және оларды тәжірибеде қолдану

тәрбиелік

Адамгершілік қасиеттерін тәрбиелеу. Өзіндік тәуелсіздігін қалыптастыруға жәрдемдесу. Әлемді эстетикалық қабылдауға тәрбиелеу. Көзқарастарын қалыптастыру. Таңдаған мамандықтарына қызығушылығын тәрбиелеу. Еңбек мәдениетін қалыптасытыру.

дамытушылық

Тәлімгерлердің HTML – дегі фреймдер құрылымын логикалық ойлай алуын дамыту. «Информатика» пәніне арналған жалпы қабілеттерін дамыту. Тәлімгерлердің «Информатика» пәніне қызығушылықтарын ояту. Есте сақтау, сөйлеу, елестету, ойлау(логическалық, абстрактілі) дамыту. Қабілеттерін қалыптастыру жұмыстарын жалғастыру. Бұрынғыдан да ортағырақ қорытынды жасау мен байқауды іске асыру.

Пәнаралық байланыс

Қамтамасыз ететін

Пән: Информатика

Курс тақырыбы: 10.5 HTML құжатын құрылуы.



Қамтамасыз етілетін

Пән: «Компьютерлік желілер және жүйе әкімшілігі»

Курс тақырыбы: 6.1 HTML. Құжаттарды құру және редакциялау.



Сабақтың жабдықталуы

Көрнекілік құралдар

Тірек конспект

Таратпа материалдар

ДК, карта, электронды материалдар

Оқытудың техникалық құралдары

HTML, Браузер, Блокнот

Әдебиет: негізгі

Балафанов Е.К.30 уроков по информатике.

Қосымша

Стив Джонсон. «М.Microsoft Office»

Романов Ю.Д. «Ақпараттық технологилар»,




Сабақ мазмұны


№ эле-мента

Сабақ элементі, қарастырылатың сұрақтар,

оқытудың әдістері мен тәсілдері



Қосымшалар, өзгерістер

1.

Ұйымдастыру (2 мин)

  1. Кабинеттің сабаққа дайындығын тексеру

  2. Компьютерлердің сабаққа дайындығын тексеру

  3. Оқушылармен амандасу

  4. Оқушыларды түгендеу

  5. Сабақтың мақсатымен таныстыру




2.

Өткен материалдарды қайталау (10 мин)

(Тест «Айрен» бағдарламасы арқылы)

Тесттің қазақша нұсқасы:

1.МҚБЖ Microsoft Access-те 1->1 байланысы қалай аталады?



  1. Сұраныс шебері (Мастер запросов)

  2. Желілік модель (Сетевая модель)

  3. Кілттік өріс (Ключевое поле)

  4. Реляциялық модель (Реляционная модель )

  5. Иерархиялық модель (Иерархическая модель)

2. МҚБЖ Microsoft Access-те кесте құрудың неше жолы бар?

  1. 2

  2. 3

  3. 4

  4. 5

  5. 6

3.«Юникод»-ты қандай бағдарламада таңдаймыз?

  1. HTML

  2. МКБЖ Microsoft Accessете

  3. Cisco Packet Tracer Studentе

  4. ISO/OSI-де

  5. IP-адресте

4. Желідегі компьютердің жеке уникальды мекен-жайы дегеніміз не?

  1. HTML

  2. TCP/IP

  3. IP

  4. ISO/OSI

  5. WAN

5. Тег дегеніміз не?

  1. Жеке адресі

  2. Кескін

  3. HTML құжат құрушы сөз

  4. Мәлімет нұсқасы

  5. HTML құжаты

6. HTML тілінде тегтің жабылуында қойылатын тыныс белгісінің атауы кандай?

  1. Слэш

  2. Слэтш

  3. тегтің атауы

  4. сызықша

  5. белгі

7. теги нені білдіреді?

  1. тегтің ашылуы мен жабылуы

  2. HTML тілінде жазылуын білдіреді, тегтің жабылуы

  3. HTML тілінде жазылуын білдіреді, тегтің ашылуы

  4. бағдарлама атауы

  5. бағдарлама кеңейтілуі

8.HTML тілінде деген тег нені білдіреді?

  1. Шрифттің түсі

  2. шрифттің көлемі

  3. шрифттің атауы

  4. шрифттің түрі

  5. артқы сурет

9. HTML тілінде деген тег нені білдіреді?

  1. тегтің ашылуы, құжат денесі

  2. тегтің жабылуы, құжат басы

  3. тегтің ашылуы, құжат соны

  4. тегтің жабылуы, құжат соны

  5. тегтің ашылуы, құжат басы

10. HTML тілінде құжатқа кажетті материалдар бір папкада орналасуы неге міндетті?

  1. Себебі, кэш жады көрсетілген адресін таба алмай қалады

  2. кэш жады тез таппауы үшин

  3. HTML тілінде құжатқа қажетті материалдар бір папкада орналасуы міндетті емес

  4. көршілес папкада орналасуы керек

  5. ол құжат ДК қорында мүлде болмауы қажет


Тесттің орысша нұсқасы:

  1. В какой программе мы выбираем «Юникод»?

А. HTML В. в СУБД Microsoft Accessе

С. В Cisco Packet Tracer Studentе

Д.В ISO/OSI Е.В IP-адресах

2. Уникальный адрес отдельного компьютера в сети?

А. HTML В. WAN С. TCP/IP Д. ISO/OSI Е. IP

3. Связь 1->1 в в СУБД Microsoft Accessе как называется?

А. Мастер запросов В. Реляционная модель С. Сетевая модель

Д. Ключевое поле Е. Иерархическая модель

В СУБД Microsoft Accessе есть сколько путей создания таблицы?



  1. 2

  2. 3

  3. 4

  4. 5

  5. 6

Что такое Тег ?

  1. слово составляющее HTML документ

  2. изображение

  3. данные

  4. База данных

  5. уникальный адрес

В языке HTML в закрытие тега ставиться какой знак, и его

Название?



  1. Слэш

  2. Слэтш

  3. Название тега

  4. Дефис

  5. Знак

Тег что обозначает?

  1. открытие тега, начало

  2. закрытие тега, конец

  3. окрытие тега, середина

  4. закрытие тега, начало

  5. закрытие тега, середна

В языке HTML тег что обозначает?

  1. цвет шрифта

  2. название сайта

  3. уклон шрифта

  4. название шрифта

  5. вид шрифта

в языке HTML тег что обозначает?

  1. открытие тега, основная часть

  2. окрытие тега, конец

  3. закрытие тега, основная часть

  4. закрытие тега, конец

  5. окыртие тега, начало

В языке HTML документы которые необходимые для создания HTML документа почему должны быть в одной папке?

  1. потому что, кэш-память неможет найти по указанному адресу

  2. в языке HTML документы которые необходимые для документа HTML почему недолжны быть в одной папке

  3. необходимые документы можно и несохранять в ПК

  4. надо сохранить в соседней папке

  5. надо сохранить в интернете




3.

Жаңа тақырыпты түсіндіру (10 мин)

Сабақтың тақырыбы: HTML – дегі фреймдерді құжатта бірнеше бөлімде көрсету, салынған және тәуелсіз терезелер түрінде болуы мүмкін.

Жоспар:


  1. HTML – дегі фреймдерді құжатта бірнеше бөлімде көрсету, салынған және тәуелсіз терезелер түрінде болуы мүмкін.




4.

Тәжірибелік жұмысты орындау (30 мин)

Жоспар:


  1. Жаңа сабаққа арналған тәжірибелік жұмыс үлгісін көрсету және түсіндіру

  2. Өздік тәжірибелік жұмысты орындау

  3. Өздік тәжірибелік жұмысты тексеру




5.

Жаңа тақырыпты бекіту (10 мин)

Жоспар:


  1. Бір-біріне сұрақ қою




5

Сабақты қорытындылау, оқушыларды бағалау (5 мин)

Бағалау парағы/ Лист для оценование

1.

Тест




2.

Дәріс/Лекция




3.

Жаңа сабаққа арналған тәжірибелік жұмыс үлгісін орындау/Выполнение примерного практического задания для новой темы




4.

Өздік тәжірибелік жұмысты орындау/Выполнение самостоятельного практического задания




5.

Жаңа тақырыпты бекіту/Закрепление новой темы




Қорытынды баға/Итоговая оценка










6

Рефлексия (2 мин)

Жоспар:

  1. Интелектті IQ-тілегі

(Ең жоғары балл алған студент өз группаластарынан бір тілек сұрайды. Ол сұрақ не тапсырма немесе бір өнер болуы мүмкін. Көңілін ешкімнің қайтаруға қақысы жоқ. Бұл шарт тек қана «Информатика» пәнінің соңына дейін ғана жүзеге асырылу құқығы бар)




7

Үйге тапсырма беру (1 мин)

  1. Қайталау

  2. By hand бумасындағы 8-ші тәжірибелік жұмысты орындау (үлгісін және өздік тапсырмасын қоса)



Оқытушы __________ Раева Р.С.



Сабақтың барысы

I. Ұйымдастыру кезеңі

а) Дәрісхананың гигиеналық тазалығын тексеру;

ә) Интерактивті тақтаны қосып, сабаққа дайындау

б) Студенттерді түгендеу;

д) Кезекшілерден үйге не берілгендігі жөнінде сұрау

в) Студенттердің сабаққа дайындығын тексеру;

г) Сабақтың мақсатымен, барысымен таныстыру.
Сәлеметсіздер ме! Отырыңыздар! Кім кезекші? Сабақта кім жоқ? Үйге не берілді?

Дәптерлеріңізді ашып, бүгінгі күнді және сабақтың тақырыбын жазып алыңыздар.

Бүгінгі сабақтың мақсаты:

HTML – дегі фреймдер түсінігімен танысу және оларды тәжірибеде қолдану Сабақтың тәрбиелік мақсаттары:


ІІ. Үй жұмысын сұрау

Үй тапсырмасын «Тест» арқылы тексеру. Үйге берілген дәріс және өткен дәріс материалдарынан құралған қазақша-орысша тест сұрақтары ретінде беріледі. 5 жауап нұсқасы, 1 ғана дұрыс жауап болуы тиіс.



Төменде қазақша тесттің нұсқасы келтірілген:


Төменде орысша тесттің нұсқасы келтірілген:

Пайыздық көрсеткішпен бағаланады. Көршісін бағалау парағына әр кезең соңдарында бағалайды. Тест бойынша қиналған не қате кеткен сұрақтарына көршісі екеуі бірге жауап іздейді.


ІІІ. Жаңа сабақ(10 мин)

Сабақтың тақырыбы: HTML – дегі фреймдерді құжатта бірнеше бөлімде көрсету, салынған және тәуелсіз терезелер түрінде болуы мүмкін.

Жоспар:


HTML – дегі фреймдерді құжатта бірнеше бөлімде көрсету, салынған және тәуелсіз терезелер түрінде болуы мүмкін.

Жаңа сабақ материалын ең алдымен студенттер өздері оқып, содан кейін көршісі-көршісіне түсіндіреді. Қажетті жерін жазып алады. Көршісін бағалау парағына әр кезең соңдарында бағалайды.

1. HTML – дегі фреймдерді құжатта бірнеше бөлімде көрсету, салынған және тәуелсіз терезелер түрінде болуы мүмкін.
HTML – дегі фреймдер авторларңа құжатты бірнеше бөлімде көруге мүмкіндік береді. Ол бөлімдерді тәуелсіз және салынған терезелер деп атаймыз. Бұл дизайнерлерге кейбір ақпаратты көруге (видимой) қалдыруды қамтамасыз етеді. Осы уақытта басқа ақпарат айналып немесе жүктеліп жатады. Мысалы, бір терезедегі бір фреймде статикалық баннер көрсетілуі, ал екніші терезеде навигациялық меню, үшінші терезеде-құжаттың өзі (екінші фреймде орналасқан навигацияның көмегімен оны айналдыруға немесе келесі тармаққа өтуге болады. ) көрсетілуі мүмкін.

Бұл фреймдер қолданылыған қарапайым құжат:



"_THE_LATEST_VERSION_/frameset.dtd">





Простой документ с фреймами















<br /> <p>В этом документе содержится:</p> <br /> <br /><ul> <br /> <br /><li>Миленький текстик <br /> <br /><li><img src="contents_of_frame2.gif" alt="симпатичная картинка"> <br /> <br /><li>Еще славный текстик <br /> <br /></ul> <br /> <br />



Бұл экранның келесідей құрылысының үлгісіне әкелуі мүмкін:

---------------------------------------

| | |


| | |

| Фрейм 1 | |

| | |

| | |


|---------| |

| | Фрейм 3 |

| | |

| | |


| | |

| Фрейм 2 | |

| | |

| | |


| | |

| | |


---------------------------------------
IV. Тәжірибелік сабақ (40 мин)

Жоспар:


  1. Жаңа сабаққа арналған тәжірибелік жұмыс үлгісін орындау

  2. Өздік тәжірибелік жұмысты орындау

  3. Өздік тәжірибелік жұмысты тексеру


1. Жаңа сабаққа арналған тәжірибелік жұмыс үлгісін орындау

Жаңа сабаққа арналған тәжірибелік жұмыс үлгісін орындауға оқытушы қатысады, сонымен қатар көршісі-көршісінің қаншалықты орындағанына мән беріп, қиналған жеріне көмектеседі. Көршісін бағалау парағына әр кезең соңдарында бағалайды.





Древний Египет



Викинги

Средние века



начало XX века



Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет