Сабақ Мектеп: №68 мектеп-гимназия



Дата08.02.2022
өлшемі21,04 Kb.
#118372
түріСабақ
Байланысты:
14-сабақ. «Асанқайғының жерге айтқан сыны» аңызы. Асан атаға хат


САБАҚ: 1-бөлім: Таза, мінсіз асыл сөз
Тақырыбы: «Асанқайғының жерге айтқан сыны» аңызы. Асан атаға хат 4-сабақ

Мектеп: №68 мектеп-гимназия




Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:




СЫНЫП: 5

Қатысқандар:

Қатыспағандар:




Оқу
мақсаттары


Көркем шығармадан алған әсерін сипаттап авторға хат, өлең жазу (5.А/И4)




Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады:




Көркем шығармадан алған әсерін сипаттап авторға хат жазады




Оқушылардың көпшілігі орындай алады:




Көркем шығармадан алған әсерін сипаттап және неліктен ол дәйектерді алғандығы туралы түсініктеме беріп авторға хат жазады




Кейбір оқушылар орындай алады:




Көркем шығармадан алған әсерін сипаттап авторға хат, өлең жазады




Бағалау критерийі

  • Шығармадан өзіне әсер еткен жолдарды анықтайды;

  • Алған үзінділерден алған әсерімен бөлісіп авторға қат жазады;

  • Көркем шығармадан алған әсерін сипаттап авторға хат, өлең жазады




Оқыту деңгейі

Түсіну, талдау




Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады:




Хат, өлең жазады




Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:




авторға хат, алған әсерім




Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер мен сұрақтар:




  • Осы дәйексөзді не үшін жаздыңыз?

  • Қандай ой туғызды?

  • Соған байланысты қандай сұрақ туды?




Талқылауға барысында қолданатын тіркестер




менің ойымша, дәлелдердің негізінде, қорытындылай келе




Құндылықтарға баулу

Халық ауыз әдебиетін ұлттық мұра ретінде құрметтеу және сақтауға баулу.




Пәнаралық байланыс

Жаратылыстану




Алдыңғы білім:

Аңыздың тақырыбы мен идеясы, көркемдік тілі




Сабақтың барысы




Кезеңдер
уақыты


Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Ресурстар

Қызығушылық ояту
7 минут

  1. Амандасу, сыныптың сабаққа дайындығын қадағалау. Оқушылардың назарын сабаққа аударып, сабақтың мақсатын, тақырыбын таныстырылады. Жазба жұмыстарының түрлері негізінде топқа бөлінеді. (хат, өлең, түсініктеме)

Оқу ортасын қалыптастыру

Тіл құралдары жазылған кеспе қағаздар

Мағынаны тану кезеңі

28 минут


Дамыту тапсырмалары.
1-тапсырма. Жұптық жұмыс. «Үш түрлі күнделік» әдісі
1-қадам. Шығарманы тағы бір шолып оқып шығады;
2-қадам. Мәтінді оқу барысында жұптасып күнделік толтырады.


«Үш түрлі күнделік» әдісі

Мәтіннен ерекше әсер еткен жолдар

Жеке түсінік беру: Осы дәйексөзді не үшін жаздыңыз? Қандай ой туғызды?

«Мұғалімге
хат» (сұрақтар)












Дескриптор:

  • Шығармадан ең әсер еткен жолдарды түртіп алады;

  • Алу себебіне түсінік береді;

  • Туындаған сұрақтарды мұғалімге қат ретінде жазады.

Жеке өзіндік ізденіс жұмысын жасайды


F бағалау. Мадақтау
Жарайсың!!!
Тамаша!!!
Ойлан!!!

кесте



2 тапсырма. Жеке жұмыс. Шығармашылық тапсырма.
Көркем шығармадан алған әсерін сипаттап және неліктен ол дәйектерді алғандығы туралы түсініктеме беріп авторға хат немесе өлең жазады
Дескриптор:

  • Өзіндік пікірлерін білдіреді;

  • Бір сөйлеммен дәлелдейді;

  • Пікірлерін өмірмен байланыстырып, мысал келтіреді

F бағалау. Мадақтау
Жарайсың!!!
Тамаша!!!
Ойлан!!!

Дәптер

Соңы 5 минут

  1. Кері байланыс.

  2. 2 жұлдық, бір ұсыныс.










Үйге











Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет