САБАҚ:
|
Мектеп:
|
Контекст: «Қазақстанның астанасы »
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні:Исина Г.К.
|
СЫНЫП:
|
Қатысқандар: барлығы 15
|
Қатыспағандар: жоқ
|
Осы сабақ арқылы
Жүзеге асатын оқу
Мақсаттары
|
Т4.1.41 Тыңдалған материалдағы негізгі ойды анықтау
|
Сабақ мақсаттары:
|
Барлық оқушылар орындай алады: мұғалімнің көмегімен тыңдалған материалдағы негізгі ойды анықтай алады.
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: өз бетінше тыңдалған материалдағы негізгі ойды анықтай алады, мәтін бойынша сұрақтарға жауап бере алады.
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Өз бетінше тыңдалған материалдағы негізгі ойды анықтай алады, Сұрақтар құрастыра алады, өз пікірлерін білдіреді .
|
Пəнге қатысты сөздік қор мен терминдер
|
Сарай-дворец қонақ үй-гостиница кешен-комплекс
Ұлт-национальность жас-молодой орыс-русский
|
Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:
|
Астана, әдемі қала, «Конгресс холл»,қонақ үйлер,бірінші астана, саябақтар бар.
|
Талқылауға арналған сұрақтар:
|
Осы уақытқа дейін Қазақстан республикасында неше астана болды деп ойлайсындар?
|
Алдыңғы оқу:
|
Т.Тыңдалған материал бойынша себеп-салдар байланысын анықтау. (негізгі ой, кейіпкерлер, оқиға)
|
Қолданылатын әдіс тәсілдер
|
Белсенді оқу
|
|
Құндылықтар
|
Жұппен, топпен жұмыс жасауда ұжымдылықта, сыйластықта жұмыс жасау, өз білімін дамыту қабілеттерін дамыту
|
|
Ресурстар
|
Тапсырмалар, сөздіктер, дискриптор
|
|
АКТ мен байланыс
|
|
|
Пәнаралық байланыс
|
Орыс тілі, сурет
|
|
Сабақтың кезеңдері
|
Жоспарланған
уақыт
|
Жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Басы:
|
2минут
1минут
4минут
2минут
|
«Шаттық шеңбері»
Кезекшінің есебі
Үй жұмысын тексеру. Уақыт тізбегі бойынша.
Түстерге байланысты топқа бөліну
|
Жүректің суреті
|
Белсенді оқу
|
|
|
|
Сабақ мақсаттарын бірлесіп қою
|
3минут
|
Мұғалім сабақ мақсаттарымен таныстырады
Оқушылар білу, істей алу мақсаттарын қояды.
|
Суреттер
|
Ортасы :
Сергіту сәті.
3 минут
|
Жалпы,жеке, топтық жұмыс
25 минут
|
Тыңдалым алдындағы тапсырма:
1.Сурет бойынша сұрақтарға жауап беріңдер ?
Астана қандай қала?
Астана қаласында кім болды?
Ол туралы не білесіңдер?
3 мин
Тыңдалым тапсырмалары :
2.Тапсырма.Прожектор әдісімен тақырып бойынша жаңа сөздермен танысу. -Кластердегі сөздерді оқу, ауызша айту, аудару. (Өткен біліміне жүгіну). (8 мин.)
3.Бейне материалды тыңдап тақырыбын анықта.
2.Төмендегі сұрақтарға жауап беріп көр
-
Қазақстан Республикасының қай қалалары астана болып есептеледі?
-
Бірінші астанасы қай қала болған?
-
Үшінші астанасы қай қала болған?
-
Соңғы елордасы қай қала? -3 мин
4.Топтық жұмыс.
Аяқталмаған сөйлемдерді толықтыр.
Мысалы: Осы уақытқа дейін Қазақстан Республикасында ... астана болды.
Бірінші астанасы- ... . Екінші астанасы-.... .
Үшінші астанасы- .... .
Төртінші астанасы- .... . 1998 жылдан бастап Ақмола ... болды. .(10 мин.)
|
Жаңа сөздер жазылған карточкалар,
Мәтін жазылған қағаздар
|
|
|
|
|
Үйге тапсырма беру
|
2минут
|
Ж: тірек сөздермен сұрактарды пайдаланып мазмұндау.
О: сұрақтар құрастыру.
Т: жаңа сөздерді есте сақтау, сөз тіркестерін құрастыру.
|
|
Қорыту
|
3минут
|
Тыңдалым бойынша «шын» немесе « жалған» тапсырмасын орындауды ұсынады
-
Бірінші астана Орынбор қаласы.
-
Екінші астанасы Алматы қаласы.
-
Үшінші астанасы Астана қаласы.
-
Төртінші астанасы Қызылорда қаласы.
Соңғы елордасы –Астана қаласы.
|
|
|
|
|
|