Р/с
|
Сабақтың тақырыбы
Негізгі мақсаттар,
күтілетін нәтиже.
Тізбектелген сабақтардың жиынын аяқтағанда оқушы бойында қалыптасқан білім
|
Жұмыстың белсенді формалары (ЖЖ,ТЖ,ПЖ, ДЖ,ЖЖ) Оқуды жақсарту үшін АКТ-ны қолдану
|
Сөйлеуге үйретудегі кедергілерді қалай жоясыз?
|
Сабақ барысында сыныптағы барлық оқушыларды қалай жұмысқа тарту (талантты, дарынды А,В,С оқушылармен жұмыс)
|
Жоспарланған және күтілетін нәтижелердің оқушылардан анықталуы
|
Оқушы әрекетін бағалауды сіз қалай қолданасыз?
|
Қолданылған ресурстар
|
Негізгі мақсат: «Табиғат менің –өз үйім» шығармаларын талдау барысында оқушылардың ауыз екі сөйлеу дағдыларын топтық жұмыс арқылы дамыту
|
3.03
|
Тақырыбы:
Ж. Аймауытов «Торғай»
3 минут
Мақсаты: Мәтіндегі негізгі идеяны түсініп, тапсырмалар арқылы ауыз екі сөйлеу дағдыларын топтық жұмыс арқылы, мағынасын аша отырып табиғатты аялау
Күтілетін нәтиже: - Оқушылардың
бірлесе оқу машықтарын жетілдіру;
|
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер
Топқа «Құстар» суреттері арқылы бөлу .
Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету
|
Психологиялық дайындық
«Шаттық шеңбер» жаттығуы Мақсаты: Тұлға аралық байланыс орнату,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
«Топ ұстанымын құру»
Мақсат: сабақ барысына ортақ ұстаным қалыптастыру.
Топтық жұмыста ұйымшылдыққа үйренеді;
-өз ойларын дәлелдей біледі;
-бірін-бірі бағалауды үйренеді.
|
Жеке жұмыс, топтық жұмыс
- мәтіндегі негізгі ойды анықтай отырып, танымдық іс-әрекеттері ,
|
Оқушылар бірлесе жұмыс жасай алады
- Топтық жұмыста белсенділік танытады.
|
Тақырыпқа байланысты сұрақтарға жауап беру, өз ойларын дәлелдеу.
«Тамаша!», «Керемет!» арқылы
Бағалау
«Блоб» ағашы
|
«Тренингтік ойындар мен жаттығулар» әдістемелік құрал. Жақсылықова К.З
АКТ,видео
жазба,
«Әдебиеттік оқу» оқулығы,«Ин-терактивті оқыту әдісін қолданып сабақты жоспарлау және басқару» әдістемелік құралы, cуреттер
Г8л3мд3
|
Білу: Ақпаратты
анықтау және іріктеу:
3 минут
|
Талантты және дарынды балаларды оқыту
АКТ – ні пайдалану
|
«Диалог»тық түрткі
сұрақтар
Торғайдың дауысын анықтау
|
Мәтін бойынша тапсырмалар
мен сұрақтарға жауап беру.
|
Шығармашылық жұмыс.
|
«Шапалақтау» арқылы бағалау
|
Әдістемелік оқу, Интербелсенді тақта, слайдтар, смайликтер, стикер
|
|
Түсіну Берілген: ақпаратты түсіну, өз сөзімен келтіру.
10 минут
|
Оқушылардың жас ерекшелігіне сәйкес оқыту және оқу,
|
«Араласып кеткен оқиға»стратегиясы
Мәтінмен жұмыс
|
Тапсырмалармен жұмыс /жеке, жұппен, топпен/
|
Оқушылар ойларын толық жеткізу
|
|
Интербелсенді тақта, слайдтар, смайликтер, стикер, плакат, бояу қарындаш т.б
|
|
Сергіту сәті
2 минут
|
АКТ – ні пайдалану
|
|
Оқушылар интерактивтік тақта арқылы сергіту сәтін жасайды
|
Өздігінен жұмыс
|
«Жақсы», «Өте жақсы»
|
Интерактивті тақта
|
|
3.Қолдану: «Торғай» туралы алған түсініктерін қолдану
10 минут
|
Топпен жұмыс
|
Диалогтық оқыту «Сынақтан өткізу».
Ситуациялық сұрақтар:
|
А,В,С-оқушыларының жұмысын бақылау
|
Өз ойларын ортаға салу
|
Смайликтер арқылы бағалау
|
«Тренингтік ойындар мен жаттығулар» әдістемелік құрал. Жақсылықова К.З
|
|
Талдау: Ақпаратты байланысты бөліктерге бөледі
5 минут
|
Оқудағы басқару және көшбасшылық
|
«Кубизм» әдісі
Постер қорғау
|
«Оқушылар берілген сұрақтар бойынша өз ойларын толық жеткізе білу.
|
Өз ойын тиянақтай біледі,нақты, толық жауап береді.
|
«Екі жұлдыз, бір тілек» А,В,С-оқушыларының жұмысын бақылау
|
Кері байланыс парағы
«Қимылдарды қайталау»
Жаттығулары
/ 62 бет/
|
|
5.Жинақтау: Ақпаратты
жинақтайды
5 минут
|
Қалай оқу керектігін үйрету
|
|
Әр топ мүшелері толық қатысып өз ойларын қорытындылады
|
Өз ойларын ортаға салып, тұжырымдады .
|
Стикер арқылы бағалау
|
Түрлі-түсті қағаздар, маркер
|