Сабақ: Сағаттың түрлері Мектеп: №5 Күні: Мұғалімнің аты-жөні



Дата04.07.2018
өлшемі85,25 Kb.
#47196
түріСабақ
Қысқа мерзімді сабақ жоспары



Сабақ:

Сағаттың түрлері



Мектеп: № 5

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Омиркаликова Ж.Т.

Сынып:3

Қатысқандар саны:16

Қатыспағандар саны:0

Сабақта негізделген оқу мақсаты :

Оқушылар уақыт тақырыбына байланысты сөздермен

танысады,

Мәтінді түсіндіре алады. Оқушылар сағат тіліне сипаттама береді.


Сабақтың мақсаттары:

Барлық оқушылар :

Оқушылар уақыт тақырыбына байланысты сөздермен

танысады,

Мәтінді түсіндіре алады. Оқушылар сағат тіліне

сипаттама береді.


Оқушылардың басым бөлігі :

Сағаттардың өзіндік ерекшеліктері туралы айтады.



Кейбір оқушылар : күнделікті өмірде қолданатын таныс сөздерді сөйлемде дұрыс қолданады.

Ойлау дағдылары

Білу, түсіну, қолдану

Бағалау критерийлері



  1. Мәтіннің мазмұнын дұрыс түсінеді.

2. Мәтінді түсіндіре алады.

3. Жаңа сөздермен жұмыс жасай алады



4. Қарапайым сұрақ қоя біледі.



Тілдік мақсат

Оқушылар:

Мәтіндегі сөздерді,сөз тіркестерін дұрыс жазады,мағынасын түсініп, қайта қорытып айтып береді.



Негізгі сөздер мен тіркестер:

Тәулік - сутки, жарым - половина, кварцты - кварцевые, электронды -электронный, магнитті – магнитный

Құм сағат – песочные часы

Қол сағат – наручные часы

Үстелдің үстіндегі сағат – настольные часы

Қабырға сағаты – настенные часы

Қалта сағаты – карманные часы


Талқылауға арналған сұрақ:

Адамға сағат не үшін керек?



Пәнаралық байланыстар

Орыс тілі (аударма), өзін – өзі тану, математика (сағаттағы сандар,неше болды?)

Алдыңғы оқу

Оқушылар «Сағат қанша?» сұрағы бойынша білгендерін еске түсіріп жинақтайды

ЖОСПАР

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар ( төменде жоспарланған жаттығулармен қатар,ескертпелерді жазыңыз )

Ресустар

Басталуы

2 мин

7 мин

Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу.
Сәлем достым (амандасады) 
Сен қалайсың? (иықтарынан қағады) 
Қайда болдың? (құлақтарынан тартады) 
Мен сені сағындым! (қолдарын жүректеріне қояды) 
Сен келдің (қолдарын жаяды) 
Жақсы болды (құшақтайды) Оқушылар көрсетілген іс-қимылдарды қайталайды. 
Қағазға жазылған сандарды таңдап алуларына байланысты «Құм сағат» алғандар 1-топқа «Қалта сағаты» алғандар 2-топқа, «Қол сағат» алғандар 3-топқа, «Қабырға сағаты» 4- топқа орналасады. 
4 топқа оқушылар топтасады. Топтың ережесін түсіндіреді.1) Тыныштықты сақтау.

2) Әр топтың топбасшысын сайлау.

3)Тапсырмаларды мұқият тыңдау және оны орындау.4)Топбасшы бағалау парағы бойынша бағалап отырады.(1 жауап -1 балл)

Ширату кезеңі : үй тапсырмасын тексеру. «Сен не істейсің?» мәтіні бойынша түсінгенін «Ұшақ» тәсілі бойынша айтып береді. Қағаздан жасалған ұшақтарға үй тапсырмасы бойынша сұрақтар жазылады. Мұғалім ұшақты ұшырады, кімге барып қонса, сол оқушы жауап береді.

Сен таңертең не істейсің?

Мектепке қашан барасың?

Сабақ нешеде басталады?

Мектепте не істейсің?

Сабақтар нешеде аяқталады?

Рефлексия . Кері байланыс жасайды. Бұл әдіс оқушыларды қызығушылыққа тартады.

Бағалау-өзара бағалау. Оқушылар бір-бірінің жауабын тыңдап, баға береді. (мұғалім әр тапсырма бойынша дұрыс жауап айтқандарды мадақтап,смайликтер жапсыру арқылы бағалайды.)



Дискриптор: 1.Сұрақтарға жауап береді?

2.Үй тапсырмасына кері байланыс жасайды?

Интербелсенді тақта
оқулық,

видеокамера,

фотоаппарат,

бағалау парағы,

көңіл-күй дидары

қағаз


Смайликтер

Ортасы
3 мин

Сабақтың тақырыбына шығу: Топпен жұмыс

1. Жұмбақты тыңдап, шешуін тап.Жаңа сабақ тақырыбын аудиотаспадан тыңдап, жұмбақ арқылы сабақ тақырыбын балалар табады, мақсатын түсіндіреді. Жұмбақ оқушыларды тез ойлауға, шапшаңдыққа үйретеді

Тық-тық ұрып,

Шегесін қадап.

Мезгілді саған,

Айтады санап. (сағат)

Дескриптор:1.Жұмбақтың шешуін табады.

2.Сабақ мақсатын түсіндіреді.

2. Жаңа сөздермен жұмыс: Жұппен жұмыс

жұптасу арқылы сағат сөзін тәуелдеңдер.

Тәулік - сутки, жарым - половина, кварцты - кварцевые, электронды -электронный,

магнитті – магнитный

Құм сағат – песочные часы

Қол сағат – наручные часы

Үстелдің үстіндегі сағат – настольные часы

Қабырға сағаты – настенные часы

Қалта сағаты – карманные часы



Дескриптор:1.Сағат сөзін тәуелдейді..

Оқушылар өзін-өзі бағалайды.



3.Топтық жұмыс: «Миға- шабуыл» әдісі Интербелсенді тақтадағы суреттерге қарап, мына сұрақтарға жауап беру арқылы мәтін құрастырыңдар. Мәтінге ат қойындар.Топпен тапсырманы орындайды. 1. Әр оқушының өзіне деген сенімі туады. 2. Сыни ойлау дағдысы қалыптасады (СТО,) мұғалім –оқушы

  • Бұл нелер?

  • Бұл қандай сағаттар?

  • Сенде қандай сағат бар?

  • Сағат не үшін керек?

Дескриптор:1.Сағаттың түрлерін атайды.

2.Сағатты не үшін қолданатынын дәлелдейді.

3. Мәтін құрастырып,ат қояды.

Мәтінді дәптерлеріне жазып алады.

Баяу музыка қойып мен жасаған қимылды оқушылар қайталайды. 

Сағаттың тіліндей

Иіліп оңға бір.

Сағаттың тіліндей

Иіліп солға бір.

Сағатқа қарайық,

Жаттығу жасайық



4. Топпен жұмыс 

Құм сағаты мен қол сағаттың айырмашылығы мен ұқсастығын табындар. Айырмашылығын екі жағына, ұқсастығын ортасына жазыңдар

Бұл тапсырманы Венн диаграммасына салып көрсетіңдер.
Оқушылардың сыни ойлауын дамыту үшін Венн диаграммасы сызылған дайын постер беріледі.Оқушылар ойланады, салыстырады, талқылайды, ортақ сөздерді жазады.тапсырманы орындайды.

  • Қол сағат Қалта сағат



Ортақ : тілі бар, сағат, түйреуіші, қақпағы бар

Дескриптор:1.Сағаттардың ұқсастығы мен айырмашылығын табады(СТО, ДО, )

Аудиотаспа н/е интер.тақта

смайликтермен бағалау
интербелсенді

тақта,


үлестірме А-4 парақтар, интербелсенді

тақта,


қабырға сағаты,
слайд

дәптер


постер

маркерлер, фломастер. 

стикерлер


3 мин

7 мин

Сергіту сәті


2 мин

10 мин


Аяқталуы.

8 мин


5.Оқулық бойынша өзі-өзі бағалайды.

Рефлексия: «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы сабақты бекіту. Бүгін сабақтан не білдім? Маған не ұнады? және кандай ұсыныстарын бар? Кері байланыс. Бағалауда мұғалім оқушыларды жеке бағалайды.

Үйге тапсырма: а) «Сағаттың түрлері» тақырыбына 3-4 сөйлем құрастыру.

  • ә) Жаңа сөздерді еске сақтау, қайталау. Кері байланыс.

,

Саралау- Сіз қосымша көмек көрсетуді

қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Мәтінге байланысты түрткі сұрақтар қоямын


Бағалау-Оқушылардың

үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Өзара бағалау,өзін-өзі бағалау,рефлексия, кері байланыс.


Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс . Орыс тілі, ән,өзін- өз тану, математика

* «От шашу» әдісі

* Қабілетті оқушыларға топпен жұмыс кезінде басшылық жасау ұсынылады.



* БББ әдісі арқылы

* Слайдтар көрсету

* АҚТ арқылы көрсетіледі.



Рефлексия

Сабақ/ оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде

үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?



Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.

Сол ұяшықтағы сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.






Сабақтың тақырыбы: Сағат түрлері



3 «Г» сынып

Қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі:

Омиркаликова Ж.Т.

Алматы қаласы 2017 ж



КММ № 5 мектеп
Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет