Сабақ тақырыбы: 9.2 Ебөлім Қылмыстық құқық түсінігі: ««Қылмыстық құқықтың басқа құқық салаларынан ерекшелігі неде?»
|
Мектеп:
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты - жөні:
|
Сынып: 9
|
Қатысқан оқушылар саны:
|
Қатыспаған оқушылар саны:
|
Оқу мақсаты:
|
9.7.2.1 Қылмыстың белгілері мен түрлерін ажырату
|
Бағалау
критерийлері:
|
Білу және түсіну:
1.Қылмыс ұғымын түсіндіреді
2.Қылмыс түрлерінің кемінде төртеуін анықтайды
|
Сыни ойлау:
|
Құндылықтарды дарыту:
|
Оқушылар:
«Мәңгілік ел» идеясының азаматтық жауапкершілік құндылығына сай гуманизм қасиеттерін меңгереді;
|
Тілдікмақсат
|
Оқушылар:
|
Пәндік лексика:
|
қылмыс-жаза
- қылмыс құрамы:
объект, субъект, объективті жағы, субъективт,
- қылмыс ұғымы,
- қылмыс құрамы мен түрлері (жеке адамға, өмірге, кәмелетке
толмағандарға, меншікке, қоғамдық қауіпсіздікке қарсы қылмыстар және т.б.),
- қылмыс сатылары қамтылуы тиіс.
|
Диалогтық тіркестер:
|
Қылмыс дегеніміз (...)
Қылмыстың жасалуы мына сатылардан тұрады: (...)
Қылмыстың мынадай түрлері бар (...)
Мен келісемін (-пеймін), себебі (…)
|
Алдыңғы меңгерілген білім
|
Оқушылар алдыңғы сабақта өтілген отбасылық құқықтық қатынастар мен отбасы қатынастарының құқықтық реттелуіне қатысты материалдар барысын түсіндіреді
|
Сабақ барысы:
|
Сабақтың қезеңдері
|
Сабақта орындалатын іс - әрекеттер
|
Оқыту ресурстары
|
Басы
|
Танысу бөлімі.
|
|
10 мин
|
Мұғалімнің өз басына сот қызметкері судьяның бас киімі мантиясын киіп келумен басталады. Ресми түрдегі сәлемдесу рәсімі: «Сәлеметсіздер ме, бүгін біз ерекше істі қарайын деп отырмыз» деген кіріспе арқылы оқушылар назарын жаңа тақырыпқа қарай бағыттаумен жүргізіледі.
Сабақ барысы:
Жаңа сабақ тақырбына ой түрткі болатын
Ситуациялық суреттер:
|