Сабақ тақырыбы §20. Үшбұрыштың ауданы Сабақ мақсаты Үшбұрыштың анықтамасы мен түрлерін айту



бет1/6
Дата06.07.2018
өлшемі429,5 Kb.
#47399
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6
Сабақ жоспары

Мұғалім: Аккалиева Л Сынып: 8ә

Апта-1

Күні-1

1 –сабақ

Сабақ тақырыбы

§20. Үшбұрыштың ауданы

Сабақ мақсаты


Үшбұрыштың анықтамасы мен түрлерін айту

Үшбұрыштың қасиеттерін білу

Үшбұрыштың ауданымен периметрін табуды үйрету


Сілтеме

И. Бекбоев, А. Абдиев, Ж.Қайдасов, Г.Хабарова Алматы «Мектеп» 2008ж

Күтілетін нәтижелер

1.Үшбұрыштың қабырғалары бойынша айыра алады;

2. Үшбұрыштың түрлерін бұрыштары арқылы табады;

3. Үшбұрыштың теңдігін біледі;

4. Үшбұрыштың ауданын формула арқылы шешеді.



Кезеңдер:

Уақыты:

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

1. Ұйымдастыру кезеңі (Тренинг)

2 мин

«Сәлемдесу» тренинг арқылы. топқа бөлу.

Оқушылар арасында тартылыс күші орнайды.

2. Үй тапсырмасын еске түсіру

5 мин


№232

«Үшбұрыш»сөзіне ассоциация жазу.

3. Жаңа сабаққа қадам жасау.

7 мин

  1. Берілгені: АВСД - тең қабырғалы,

  2. АВ=ВС=АС=5 см

  3. Табу керек Р - ?



  4. Жауабы: 15 см

Берілгені: АВСД - тең бүйірлі, АВ=ВС=9 см, АС=3 см ,

Табу керек Р - ?



Жауабы: 21 см

4. Түсіну.

16 мин

  1. Берілгені:АВСД -қабырғалары әр түрлі, АВ=3 см, ВС=6 см, АС=4 см, Табу керек Р - ?

Жауабы: 13 см

№233 Бер: а=34,5 дм h=12,6 дм т/к: S - ? Жауабы:217,35см2

4. Сергіту сәті.

2 мин

«Қызыл өрік»




5. Қолдану.

11 мин

Ратация.Оқулықпен жұмыс

№234(1,2), 236

Сабақты қорытындылау




Қатені табуға тапсырма беремін.

Оқушылар өздерін бағалайды.

Ресурстар:

Флипчарт, қағаздар, стикер, рубрикатор

Кейінгі оқу

Басқа да дереккөздерден осы тақырыпқа қатысты ақпараттар табу.

Сабақты талдау





Сабақты бағалау

2 мин



Сабақ бойынша өзгертулер





Сабақ жоспары

Мұғалім: Аккалиева Л Сынып: 8ә

Апта-1

Күні-2

2 –сабақ

Сабақ тақырыбы

Үшбұрыштың ауданына есептер шығару

Сабақ мақсаты


Үшбұрыштың ауданының формуласын қорытып шығару. Үшбұрыштың түрлеріне байланысты ауданның формуласын табу.

Сілтеме

И. Бекбоев, А. Абдиев, Ж.Қайдасов, Г.Хабарова Алматы «Мектеп» 2008ж

Күтілетін нәтижелер

Оқушылар үшбұрыштың ауданының формулаларын білу;

Формулаларды есептер шығарғанда тиімді пайдалана алу;

жұмысты жеке және топпен жоспарлап, бағалай алады;

алған білімдерін бағалай алады;

алған мәліметтерді талдай алады;

жазбаша, ауызша, мультимедиялық және желілік байланысты қолдана алады;

жұмыс барысында үлкен жауапкершілікті сезінеді.


Кезеңдер:

Уақыты:

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

1. Ұйымдастыру кезеңі (Тренинг)

2 мин

«Сәлемдесу» тренинг арқылы топқа бөлу.

Оқушылар үйге берілген тапсырмаларды өзара бөліседі, талдайды.

2. Үй тапсырмасын еске түсіру

5 мин


№238

«Алғашқы қадам»

3. Жаңа сабаққа қадам жасау.

7 мин

  1. № 234 есеп (30 ұпай)
    1) Бер: АВС үшбұрыш
    S = 36 м²; а=12 м
    Т/к: h -?
    2) Бер: АВС үшбұрыш
    S=36 m2; h=4 м
    Т/к: a -?

№ 241 есеп (40 ұпай)
1) Бер: АВС – тікбұрышты үшбұрыш
a=1,6 м, b=4,5м
2) Бер: АВС – тікбұрышты үшбұрыш
a=5 см, b=7,6 см
Т/к: S=?



4. Түсіну.

16 мин

№245 есеп (50 ұпай)
1) Бер: үшбұрыш
a=29, b=25, c=6
Т/к: S -?

2) Бер: үшбұрыш
a=29, b=25, c=6
Т/к: S -?




4. Сергіту сәті.

2 мин

Оқулықпен жұмыс. Топтарға дайындап келген тапсырмалары тест, сөзжұмбақ, жұмбақ, мақал беру




5. Қолдану.

11 мин

Ратация.

Оқулықтан есептер шығарылады.




1 топ № 236(1) ,

2 топ № 233 ,

3 топ № 236(2)


Сабақты қорытындылау




Қорытындылау, мадақтау, бағалау

Оқушылар өздерін бағалайды.

Ресурстар:

Флипчарт, қағаздар, стикер, сұрақ – жауап, деңгейлік тапсырмалар

Кейінгі оқу

Басқа да дереккөздерден осы тақырыпқа қатысты ақпараттар табу.

Сабақты талдау


Жиналған материалдар бойынша талдау жасалынады 


Сабақты бағалау

2 мин

Бағалау критерийлерінің парағы.

Орындалған тапсырмаларды бағалау.





Сабақ бойынша өзгертулер





Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет