|
Сабақ тақырыбы §20. Үшбұрыштың ауданы Сабақ мақсаты Үшбұрыштың анықтамасы мен түрлерін айту
|
бет | 1/6 | Дата | 06.07.2018 | өлшемі | 429,5 Kb. | | #47399 | түрі | Сабақ |
| Сабақ жоспары
Мұғалім: Аккалиева Л Сынып: 8ә
Апта-1
|
Күні-1
|
1 –сабақ
|
Сабақ тақырыбы
|
§20. Үшбұрыштың ауданы
|
Сабақ мақсаты
|
Үшбұрыштың анықтамасы мен түрлерін айту
Үшбұрыштың қасиеттерін білу
Үшбұрыштың ауданымен периметрін табуды үйрету
|
Сілтеме
|
И. Бекбоев, А. Абдиев, Ж.Қайдасов, Г.Хабарова Алматы «Мектеп» 2008ж
|
Күтілетін нәтижелер
|
1.Үшбұрыштың қабырғалары бойынша айыра алады;
2. Үшбұрыштың түрлерін бұрыштары арқылы табады;
3. Үшбұрыштың теңдігін біледі;
4. Үшбұрыштың ауданын формула арқылы шешеді.
|
Кезеңдер:
|
Уақыты:
|
Мұғалім іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
1. Ұйымдастыру кезеңі (Тренинг)
|
2 мин
|
«Сәлемдесу» тренинг арқылы. топқа бөлу.
|
Оқушылар арасында тартылыс күші орнайды.
|
2. Үй тапсырмасын еске түсіру
|
5 мин
|
№232
|
«Үшбұрыш»сөзіне ассоциация жазу.
|
3. Жаңа сабаққа қадам жасау.
|
7 мин
|
Берілгені: АВСД - тең қабырғалы,
АВ=ВС=АС=5 см
Табу керек Р - ?
Жауабы: 15 см
|
Берілгені: АВСД - тең бүйірлі, АВ=ВС=9 см, АС=3 см ,
Табу керек Р - ?
Жауабы: 21 см
|
4. Түсіну.
|
16 мин
|
Берілгені:АВСД -қабырғалары әр түрлі, АВ=3 см, ВС=6 см, АС=4 см, Табу керек Р - ?
Жауабы: 13 см
|
№233 Бер: а=34,5 дм h=12,6 дм т/к: S - ? Жауабы:217,35см2
|
4. Сергіту сәті.
|
2 мин
|
«Қызыл өрік»
|
|
5. Қолдану.
|
11 мин
|
Ратация.Оқулықпен жұмыс
|
№234(1,2), 236
|
Сабақты қорытындылау
|
|
Қатені табуға тапсырма беремін.
|
Оқушылар өздерін бағалайды.
|
Ресурстар:
|
Флипчарт, қағаздар, стикер, рубрикатор
|
Кейінгі оқу
|
Басқа да дереккөздерден осы тақырыпқа қатысты ақпараттар табу.
|
Сабақты талдау
|
|
Сабақты бағалау
|
2 мин
|
|
Сабақ бойынша өзгертулер
|
|
Сабақ жоспары
Мұғалім: Аккалиева Л Сынып: 8ә
Апта-1
|
Күні-2
|
2 –сабақ
|
Сабақ тақырыбы
|
Үшбұрыштың ауданына есептер шығару
|
Сабақ мақсаты
|
Үшбұрыштың ауданының формуласын қорытып шығару. Үшбұрыштың түрлеріне байланысты ауданның формуласын табу.
|
Сілтеме
|
И. Бекбоев, А. Абдиев, Ж.Қайдасов, Г.Хабарова Алматы «Мектеп» 2008ж
|
Күтілетін нәтижелер
|
Оқушылар үшбұрыштың ауданының формулаларын білу;
Формулаларды есептер шығарғанда тиімді пайдалана алу;
жұмысты жеке және топпен жоспарлап, бағалай алады;
алған білімдерін бағалай алады;
алған мәліметтерді талдай алады;
жазбаша, ауызша, мультимедиялық және желілік байланысты қолдана алады;
жұмыс барысында үлкен жауапкершілікті сезінеді.
|
Кезеңдер:
|
Уақыты:
|
Мұғалім іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
1. Ұйымдастыру кезеңі (Тренинг)
|
2 мин
|
«Сәлемдесу» тренинг арқылы топқа бөлу.
|
Оқушылар үйге берілген тапсырмаларды өзара бөліседі, талдайды.
|
2. Үй тапсырмасын еске түсіру
|
5 мин
|
№238
|
«Алғашқы қадам»
|
3. Жаңа сабаққа қадам жасау.
|
7 мин
|
№ 234 есеп (30 ұпай)
1) Бер: АВС үшбұрыш
S = 36 м²; а=12 м
Т/к: h -?
2) Бер: АВС үшбұрыш
S=36 m2; h=4 м
Т/к: a -?
|
№ 241 есеп (40 ұпай)
1) Бер: АВС – тікбұрышты үшбұрыш
a=1,6 м, b=4,5м
2) Бер: АВС – тікбұрышты үшбұрыш
a=5 см, b=7,6 см
Т/к: S=?
|
4. Түсіну.
|
16 мин
|
№245 есеп (50 ұпай)
1) Бер: үшбұрыш
a=29, b=25, c=6
Т/к: S -?
2) Бер: үшбұрыш
a=29, b=25, c=6
Т/к: S -?
|
|
4. Сергіту сәті.
|
2 мин
|
Оқулықпен жұмыс. Топтарға дайындап келген тапсырмалары тест, сөзжұмбақ, жұмбақ, мақал беру
|
|
5. Қолдану.
|
11 мин
|
Ратация.
Оқулықтан есептер шығарылады.
|
1 топ № 236(1) ,
2 топ № 233 ,
3 топ № 236(2)
|
Сабақты қорытындылау
|
|
Қорытындылау, мадақтау, бағалау
|
Оқушылар өздерін бағалайды.
|
Ресурстар:
|
Флипчарт, қағаздар, стикер, сұрақ – жауап, деңгейлік тапсырмалар
|
Кейінгі оқу
|
Басқа да дереккөздерден осы тақырыпқа қатысты ақпараттар табу.
|
Сабақты талдау
|
Жиналған материалдар бойынша талдау жасалынады
|
Сабақты бағалау
|
2 мин
|
Бағалау критерийлерінің парағы.
Орындалған тапсырмаларды бағалау.
|
Сабақ бойынша өзгертулер
|
|
Достарыңызбен бөлісу: |
|
|