Сабақ тақырыбы:
§23 Қазақстан Ресей құрамында,Қазақстан-да кеңес билігінің орнауы
|
Мектеп 256
|
Күні: 22.02.2016
|
Мұғалім есімі: Сулейманова Калдыгуль
|
Сынып: 5 б
|
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны:0
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты:
|
Оқушылар Кіші жүздің негізгі алғышарттарын, Кіші жүздің Ресейге қосылу барысын анықтайды, қазақ жерінің Ресейге қосылуының маңызы мен салдарын көрсетеді, өздігінен жұмыс істеу дағдыларын жетілдіреді.
|
Сабақ мақсаттары:
|
Барлық оқушылар: Патшаның тақтан құлау себебін біледі.
Бірінші орыс ревалюциясының жеңіліспен аяқталу себебін анықтайды
|
|
Оқушылардың басты бөлігі:
Ресейде уақытша өкімет билігінің ұзаққа бармау себебін анықтап, Кеңес үкіметі билікке келуін талдайды
|
|
Кейбір оқушылар:Уақытша укімет пен Кеңес билігін салыстыра отырып баға береді, синтездейді
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар:Топпен жұмыс жасай отырып империя,инператор, монархия сөздеріне анықтама бере отырып тақырыптың негізгі идеясын аша алады
|
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: Большевиктер,ақтар,қызылдар,федерация,автономия
|
|
Сыныптағы диалог\ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
Талқылауға арналған тармақтар
Патшаның тақтан құлауы.
Кеңестердің билікке келуі.
Азамат соғысы.
|
Алдынғы оқу
|
Ежелгі адамдардың діни түсініктері, қазақ халқының діни наным сенімі жайлы білді
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар
|
Ресурстар
|
Басталуы
|
«Ой талқы» Қазақ халұының наным сенімдері
Жұптық жұмыс Кесте толтыру
Жеке жұмыс «Хат қоржын»
Сабақ бойынша мұғалімнің жазбалары: (мұғалім және оқушы іс – әрекеті )
І.Ұйымдастыру
1. Сынып оқушыларына жағымды ахуал туғызу зейінін сабаққа аудару. (2минут)
2.Топқа бөлу (Дін аттары арқылы үш топқа бөлу) ( 2 минут)
3.Пікірталас Топтық тапсырма
1- топ Дін Аллаһтың әмірі
2-топ Діннің тәрбиелік мәні.
4-топ Дін - бейбітшілік жаршысы.
ІІ. Үй тапсырмасы
2.1 «Хат қоржын» карточкалық сұрақтар
Дін дегеніміз не?
Табиғат күштеріне табыну дегеніміз не?
Алғашқы адамдардың наным-сенімдерінің түрлері қандай болған?
Адамдардың отқа табынғандарын неден байқауға болады?
Түркілердің алғашкы сенімі Тәңірге табынудың ерекшелігі неде?
Ең ежелгі діни сенім Зәрдүш қалай пайда болып, тараған?
Христиан, манихей діндері қалай тараған?
Ислам діні Қазақ жеріне қалай келді?Бағалау парағы
|
Кесте
Қоржын
Слайдтар, карта
Кеспе қағаздар
Бағалау парақшасы
|
Ортасы
|
ІІІ. Жаңа сабақ 3.1 «Ой талқы»
Революция дегенді қалай түсінесіңдер?
Қара.жап.жаз мәтінмен жұмыс
Тақырыптың мазмұнын аша отырып,постер қорғау
Топ тапсырмасы Патшаның тақтан құлауы.
Топ тапсырмасы Кеңестердің билікке келуі.
Топ тапсырмасы Азамат соғысы.
Бағалау Екі жұлдыз ,бір ұсыныс
|
Стикер,маркер, плакаттар
|
Аяқталуы
|
Бекіту: Кесте толтыру жұптық жұмыс
РЕСЕЙ
Уақыты
Сипаты
Нәтижесі
Акпан теңкерісі
Қазан төңкерісі
БАҒАЛАУ: Жұптық
V. Сабақты қорыту, бағаларды хабарлау
Рефлексия 2 минут Стикерге жазу
Келесі оқу
§ 23 Қазақстан Ресей құрамында,Қазақстанда кеңес билігінің орнауы
|
Стикерлер
|
Қосымша ақпараттар: Білім стандарты, пән бағдарламасы, «Қазақстан тарихнан әңгімелер» оқулығы -5 сынып, автор Артықбаев Ж.О. Сабданбеков Ә.Ә, Әбіл Е.Н Интернет материалдары
|
Рефлекция
|
|
Сабақ\ оқу мақсат-тары шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?
Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
|
ия
Қазақ жерінің Ресей құрамына кіру себебі мен салдарын білді
Сыныптың көңіл-күйі жақсы,сабаққа бар ынта жігерімен қатысты
ия
ия
Үй тапсырмасының Пікірталас Топтық тапсырма бөлімі алынды, уақытты үнемдеу мақсатында
|
Қортынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды? 1.Таңдалған әдіс-тәсілдердің тиімділігі
2.Бағалаудың шынайылығы
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? 1. Ұйымдастыру
2. Кері байланыс
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін нені білдім?
Жекелеген оқушыларға тапсырмалар беру
|