Сабақ тақырыбы Анықталмаған коэффициенттер әдісі



бет1/3
Дата05.04.2023
өлшемі4,15 Mb.
#173791
түріСабақ
  1   2   3
Байланысты:
4-сабақ 10-сынып анықталмаған коэф


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 10.3А Көпмүшелер

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Уразбекова Жайна

Сынып: 10

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны

Сабақ тақырыбы

Анықталмаған коэффициенттер әдісі

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

10.2.1.11 - бір айнымалысы бар бүтін коэффициетті көпмүшенің рационал түбірі туралы теореманы оның түбірлерін табуда қолдану

Сабақ мақсаттары

бір айнымалысы бар бүтін коэффициетті көпмүшенің рационал түбірі туралы теореманы оның түбірлерін табуда қолданады

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы



Стол үстінде сынып оқушыларының санына байланысты карточкалар жатады. Карточкаларда үш түрлі тапсырма жазылған 3х, 15у, 64а2,0,6у,0,45у3, 8в .

6а+4, 5у2+3х, 9а3-7, 8в+12а, 0,6в+5а, 8в2+7а, 17х+9у5


сos5у+7, sin3х+4у, tg7у-3а, ctg6а+8в,


сosу+79, sin13х+14а, tgу- sin13х
Бірмүшелерді алған оқушылар Бірмүшелер тобына,
Көпмүшелерді алғандар Көпмүшелер тобына,


Тригонометриялық функциялар арқылы құрылған көпмүшелерді алғандар Тригонометрия тобына барып отырады.
Психологиялық ахуал
сабақты бастар алдында оқушыларға жағымды әсер туғызу үшін бір-біріне сәттілік тілейді

Топтық тапсырма.
Оқушыларға төмендегі тапсырманы бере отырып, бұрынғы білетін білімдері арқылы жаңа сабақтың элементтерін өз тараптарынан игеруіне жағдай тудырамыз.
Тапсырма:
а) а-ның қандай мәнінде берілген үшмүшені екі мүшенің квадраты түрінде өрнектеуге болады
b) берілген.Теңдіктің сол жағындағы үшмүшенің коэффициенттерін тап.
Сабақтың мақсаттары оқушылар тарапынан ұсынылады да, керекті жеріне мұғалім тарапынан түзетулер енгізіледі.
Анықталмаған коэффициенттер тәсілінің мағынасы, қолдану алгоритмі туралы оқулықпен жұмыс жасай отырып, мәліметтер алынады.

«Қарлы кесек» әдіс-тәсілі бойынша үй тапсырмасы тексеріледі.Жаңа тақырып үшін керекті бұрынғы білімдерін еске түсіріңіз

  1. Бірмүше дегеніміз не? - ( Санды және әріпті көбейткіштермен олардың дәрежелерінің көбейтіндісі бірмүше деп аталады.)

  2. Көпмүше дегеніміз не? - ( Бірнеше бірмүшелердің алгебралық қосындысын көпмүше деп атаймыз)

  3. Көпмүшелерді көбейткіштерге жіктеудің қандай тәсілерін білесіздер?- (Ортақ көбейткіштерді жақшаның сыртына шығару, Қысқаша көбейту және бөлу формулаларын қолдану, Қосылғыштарды топтастыру, Қосылғыштарды бөлшектеу)

  4. Тең көпмүшелер дегенді қалай түсінесің?

  5. Көпмүшенің түбірі дегенді қалай түсінесің?

Топта оқушылар екі тапсырманы да талдайды және әр топ өз жауабын ұсынады.

а) = =(x-4)2
a=5

b)(2x-3)(x+1)=2x2-3x+2x-3=2x2-x-3
a=2 b=-1 c=-3

бір айнымалысы бар бүтін коэффициетті көпмүшенің рационал түбірі туралы теореманы оның түбірлерін табуда қолдану,коэффициенттерді табу, түбірлерді табу т.с.с(оқушыларға айтқызу)



әр сұраққа дұрыс жауап бере отырып оқушылар 1-7 арасында ұпай жинай алады.
Интербелсенді тақтаға әр оқушының жинаған ұпайы жазылып отырады

Бірінші және дұрыс жауап жазған топ мүшелері 5 ұпай,уақыт бойынша екінші 4 ұпай т.с.с


.


1 -4
слайд

5 -слайд



Сабақтың ортасы



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет