Әдебиет
|
|
Күні:15.12
|
Мұғалімнің аты-жөні: Касымова Н.Б.
|
Топ: ТДМ-19-2
|
Қатысқандар саны:16
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ тақырыбы:
|
«Қазақ солдаты»романы
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
|
«Қазақ солдаты» романының жазылу тарихымен танысу,
Тип пен тұлғаның арақатынасы
|
Сабақ мақсаттары
|
Романның бас қахарманымен танысу, композициялық және сюжеттік ерекшелігін анықтау
|
Тілдік мақсат
|
Тип, түптұлға (прототип)
|
|
Бағалау критерийлері
|
І.Ғ.Мүсіреповтың өмірі мен шығармаларын біледі
ІІ. «Қазақ солданы» романының мазмұнын біледі
ІІІ. Романның тарихын айта алады
|
Құндылықтар-ды дарыту
|
Шынайы болуға баулу, елін сүюге тәрбиелеу
|
Пәнаралық байланыстар
|
тарих
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Берілген тапсырмаларды студенттер платформада электронды оқулық бойынша жұмыс жасай отырып ойлау,шығармашылық қабілеттерін дамыту
|
Бастапқы білім
|
Солдат деген кім?
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурс-тар
|
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы/ сабақтың негізгі бөлімі
Сабақтың соңы
|
Ұйымдастыру кезеңі:
- Студенттердің зейінін сабаққа аудару
- Студенттермен амандасу,түгелдеу,топқа бөлу
«Ақ тілек»
Үй тапсырмасы
Миға шабуыл әдісі бойынша ашық, жабық сұрақтар қоямын.
Жаңа сабақ
Жаңа сабаққа мағұлмат беру
Оқушыларға негізгі тақырыппен танысуға уақыт беру.
«Серпілген сауал» әдісі
Сұрақтар:
Шығарманың композициясы деген не?
Романның жаңашыл сипаты қандай?
Шығармадағы кеіпкерлер өмірде болған ба, қалай ойлайсың?
Сергіту сәті «Жүйрік ой» жаттығуы
Сергіту сәтінде оқушылардың көңіл-күйін дамытуға арналған психологиялық
жаттығулар
Сабақты қорыту «Кім шапшаң?»
Бағалау
Кері байланыс «Аяқталмаған сөйлем» әдісі
Менің түсінгенім......
Маған түсінуге қиын болғаны..........
Менің ұсынысым......................
Кері байланыс парақшасы әрбір оқушыға таратылып, толтырылады.
Үйге тапсырма . романды оқу, түсінік айту
|
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
Қабілетті, зерек оқушыға тапсырманы жылдам орындап қойса, қосымша ресурс пен тапсырма беремін.
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
Оқушылардың сабақ барысында орындаған әр тапсырмасына қалыптастырушы бағалау (жарайсың, дұрыс айтасың, өте дұрыс, ғажап, тамаша, т.б.)жүргізіп отырамын.
|
Денсау-лық және қауіпсіз-дік техника-сының сақталуы
Сергіту сәтін күрделі тапсырмадан соң орындатамын.
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
|
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
1:
2:
|