№132 Н. Шойбеков атындағы жалпы орта мектептің математика пәнінің мұғалімі Шаншарова Феруза Абдималиковна.
Қысқа мерзімді жоспар.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5.4.В.
|
Мектеп: №132. Н. Шойбеков атындағы жалпы орта мектеп
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні: Шаншарова Феруза Абдималиковна.
|
Сынып: 5
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ тақырыбы:
|
Бұрыш
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
5.3.3.1 бұрышты транспортир көмегімен өлшеу;
5.3.3.2 градустық өлшемі берілген бұрышты транспортир көмегімен салу;
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлығы: бұрыштарды транспортир көмегімен өлшеуді біледі.
Басым бөлігі: градустық өлшемі берілген бұрышты транспортир көмегімен салады.
Кейбірі: өмірде кездесетін мысалдарда өлшеу және салу жұмыстарын орындай алады.
|
Бағалау критерийлері
|
Бұрышты салады
Бұрыштарды салып, транспортир көмегімен өлшейді
Градустық өлшемі берілген бұрышты транспортир көмегімен салады.
|
Тілдік мақсаттары
|
Пәнге тән лексика мен терминология: Транспортир, градус.
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:
Бұрышты қандай құралмен өлшейміз?
Бұрыштың шамасын қалай анықтаймыз?
|
Құндылықтарды дарыту
|
Өмір бойы білім алу, ынтымақтастық, ашықтық.
|
Пәнаралық байланыс
|
Қазақ тілі, бейнелеу өнері.
|
Бастапқы білім
|
Бұрыш, бұрыштың түрлері.
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс - әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
8 - минут
|
Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу, сынып ішіндегі тазалық пен сынып оқушыларының сабаққа қатысымын қадағалау.
Оқушыларға көтеріңкі көңіл-күй сыйлау үшін, назарын сабаққа аудару мақсатында, алдымен шеңберге жиналып, шаттық шеңберін орындау - «Таңғы тілек» әдісі бойынша. Мұнда оқушылар шеңберге тұрып, таңертең аналарынан қандай жақсы сөз естігендерін айтып шығады: мысалы
Айналайын орныңнан тұра ғой!
Құлыншағым таңғы асыңды іш!
Бүгін сабаққа кешігіп қалма. Оқушылар аналарынан, әжелерінен таңертең естіген жақсы тілектерін осылай айтып шығады және сол арқылы топтарға да бөлінеді.
1 – топ: « Айналайын орныңнан тұра ғой»
2 – топ: «Құлыншағым таңғы асыңды іш»
3 – топ: «Бүгін сабаққа кешігіп қалма»
Ширату, зейінді шоғырландыру мақсатында үй тапсырмасын «515» - әдісі бойынша сұрап өткен сабақты пысықтап, жаңа сабақпен байланыстырамын.
Өзара бағалау-уақытты үнемдеу, қызығушылығын арттыру мақсатында «Басбармақ» әдісін қолданып бірін – бірі бағалауға нұсқау беремін.
|
|
Сабақтың ортасы
25 - минут
|
«Жүреміз, ойланамыз» - әдісін қолданып тапсырмаларды орындату, кейбір оқушылар басқа сыныптастарына қарағанда анағұрлым күрделі дереккөздермен жұмыс істей алады.
Бағалау критерийлері:
Бұрышты салады
Бұрыштарды салып, транспортир көмегімен өлшейді
Дескриптор:
Бұрыштың төбесін транспортирдің центріне келтіреді;
Бұрыштың бір қабырғасы транспортирдің санақ басы көрсетілген шкалаға (0) енетіндей етіп транспортирді орналастырады;
Бұрыштың екінші қабырғасы өтетін шкаладағы штрихты таба алады;
«Бағдаршам»әдісі арқылы қалыптастырушы бағалау жасаймын.
Сергіту сәті:«Сиқырлы мозайка» тапсырмасын орындатамын.
Ү
|
Ы
|
З
|
І
|
Г
|
Ш
|
Ғ
|
О
|
Б
|
Е
|
Ж
|
Е
|
Т
|
І
|
С
|
І
|
К
|
Ө
|
Р
|
А
|
О
|
Н
|
Ы
|
Т
|
Л
|
«Таза тақта» әдісін қолданып оқушылардың қажеттілігіне қарай деңгейі әртүрлі тапсырмалар беремін
А. №871В. №872С. №873
|
Оқулық
5 – сынып математика
|
Сабақтың соңы
12 - минут
|
Барлық оқушыларға бағытталған нұсқау бере отырып, олардың әрқайсысының өздерінен не күтетіндігін түсінгендеріне коз жеткізу мақсатында «Сәйкестендіру»әдісі арқылы сабақты пысықтаймын :
Доғал бұрыш
|
45°
|
Сүйір бұрыш
|
180°
|
Тік бұрыш
|
120°
|
Жазыңқы бұрыш
|
90°
|
Бағалау.смайликтер арқылы бағалаймын
Барлығы толық түсінбедім түсінбедім
түсінікті
Рефлексия: Не білдім? Не білгім келеді? әдісі арқылы оқушылар білгенімен және білгісі келетін жайттар жайлы өз ойларын айтады.
«Қ - қызықты
Ұ - ұнамды
С – сұрағым бар»
«ҚҰС әдісі»арқылы кері байланыс жасаймын.
|
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру
деңгейін қалай тексерудіжоспарлайсыз?
|
Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы
|
Оқушылардың қажеттілігіне қарай «Сен маған, мен саған»,
Өрмекші торы» әдістері арқылы деңгейлік тапсырмалар орындату.
|
смайликтер арқылы бағалаймын
Өзара бағалау-уақытты үнемдеу, қызығушылығын арттыру мақсатында «Басбармақ» әдісі арқылы бағалаймын және «Бағдаршам» арқылы бағалаймын.
|
моторика
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/ оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
|
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз.
Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз
|
Жалпы баға:
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекеленген оқушылардың жетістік/ қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|