Сабақ тақырыбы: Етістікт ің райларын қайталау Қатысқандар саны 24



Дата04.07.2018
өлшемі44,03 Kb.
#47123
түріСабақ

Күні : 20. 01. 2016ж

Сынып: 7 «А» Пәні: қазақ тілі

Сабақ тақырыбы: Етістіктің райларын қайталау

Қатысқандар саны - 24

қатыспағандар саны - 2


Сабақ негізделген оқу мақсаты

Етістіктің райларынан алған теориялық білімдерінің деңгейін бақылау. Етістікің райларларының өзіндік ерекшеліктерін ажырата білу; Білімдерін жүйелеу, жинақтау,талдау жұмыстарын жүргізу; Сөйлеу мәдениетін қалыптастыру,адамгершілікке,туған жерді сүюге тәрбиелеу.

Сабақтың типі: білік пен дағдыны жүйелеу, жинақтау сабағы.



Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар

  1. Рай түрлерін біледі.

2.Ерекшеліктерін таниды.Етістіктердің түрлеріне талдайды.

Оқушылардың басым бөлігі

1.Етістіктерді табады; 2. Шақ, рай категорияларын біледі..

3.Негізгі ойға қорытынды жасайды


Кейбір оқушылар

1.Сөздерге лексикалық жолмен сатылай талдау жасайды



Алдыңғы оқу

Етістіктің рай түрлері

Жоспар

уақыт

Жоспарланған жаттығулар

ОүБ

3минут

5-6 минут



Сыныпты топқа бөлу: Геометр. Фигуралар арқ. Топтар:

  1. Ашық рай

  2. Бұйрық рай

  3. Қалау рай

  4. Шартты рай

Тренинг «Шаттық шеңберін» құру

Мақсаты: Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру



Топбасшылардың бағалауы

Өткенді еске түсіру. Тест тапсырмаларын беру арқылы

Топбасшысы бағалайды

5-6 минут

1.Сурет бойынша әңгіме жазу . Критерийлер бойынша

2. Топта талдайды. 2 мин

Тақтамен жұмыс


  1. Фонетикалық СКТ

  2. Морфологияық талдау

  3. Синтаксистік талдау

  4. Лексикалық талдау

Оқулықпен жұмыс жүргізу

193-жаттығу жұмысын орындау

«Бағдаршам»

«Бармақ»


бойынша бағалау



Әр топтан бір оқушыға толықтыру сынамасы беріледі.

Кері байланыс. «Синквейн».

1 Кім?


  1. 2 синони

  2. 3 етістік

4. Түйінді сөз

5. Етістік сөзінің синонимі



Жеке оқушымен жұмыс



Қосымша ақпарат: Қазақ тілі «Шың» , Әдістемелік нұсқаулық

Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?Қабілетті оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Етістікке СКТ жасатамын.

Кеспе қағаздарын беремін.

Ғаламтордан қосымша мәліметтер тапқызамын.




Бағалау - оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайыз?

Табыс критерийі

  1. Рай түрлерін табу.

  2. Ережесін білу

  3. СКТ талдау жасау

  4. Ой толғау


Пәнаралық байланыс.

Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері.

АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс


Әдебиет.

Ынтымақтаса жұмыс жүргізу

Интерактивті тақтаны пайдалану.

Ұялы телефондарын қолдану





Рефлексия

Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?


Сабақта етістікен өтілген материалдарды пысықтады.

Сыныпта етістікті меңгергені байқалды, бірақ бұрынғыдай белсенді емес.Себебі, мұғалімдер көп қатысты. Берілген суреттерге критерийлер бойынша мәтін құрауда балалардың қиналғаны байқалды. Тапсырманы жеңілдетіп беру керек.




Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)

1.СКТ жасау және оларды өздерінің тексеріп, талдау жасауы.

2.Үлгерімі нашар оқушының жекелей жұмысы, талдау жасауы.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)

1. Тест тапсырмаларын тез және сапалы орындады.

2. Топтардың «Алтын ережені» сақтауы, бір-бірінің пікірін бағалай білуі.



Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?

1. Әр оқушыға жекелей тапсырмалар даярлау. (Бақылау жұмысына)



2. СКТ Лексикалық талдауға ерекше тоқталу.



Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет