Ұзақ мерзімді жоспар тарауы: 2. Тәрбиенің қайнар бұлағы
Мектеп: Абай ауданы, Топарк кенті, Абай атындағы ЖББМ
Мұғалімнің аты-жөні: Адасбекова Акку Жумакановна
Күні:
Сынып: 5 Қатысқандар: Қатыспағандар:
|
Сабақ тақырыбы
|
Ы.Алтынсарин «Атымтай жомарт». Жомарттық – қайырымдылық тамшысы
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
|
Әңгімедегі кейіпкер образын портреті мен іс-әрекеті арқылы ашу (5Т/Ж3)
|
Сабақ мақсаты
|
Ы.Алтынсарин «Атымтай жомарт» әңгімесіндегі кейіпкер образын портреті мен іс-әрекеті арқылы ашу.
|
Бағалау критерийі
|
- Әңгімедегі басты кейіпкердің портретін сипаттайды;
Іс-әрекеті арқылы кейіпкер образын талдайды;
|
Тілдік мақсаттар
|
Тақырыпқа қатысты мағынасы түсіндірілетін сөздер: образ, портрет, жомарттық, қайырымдылық. т.б
|
Құндылықтарға баулу
|
- Жауапкершілік;
- Өзгелердің көзқарасына құрметпен қарау;
- Өмір бойы оқуға дайын болу.
|
Пәнаралық байланыс
|
АКТ-ны пайдалануда информатика пәнімен, адами құндылықтар тұрғысынан өзін-өзі тану пәнімен ұштасады.
|
Алдыңғы білім
|
Оқушылар өткен сабақтағы Ы.Алтынсариннің «Қыпшақ Сейітқұл» әңгімесі бойынша «Қарлы кесек» әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы – 10 мин.
|
ТЖ. «Бұрыш» стратегиясы. Оқушылар қабырғада ілінген сөздердің ішіндегі ұнаған ойлардың қасына барып, өз пікірлерін білдіреді.
Ең жақсы әдет – жомарттық. (А.Йүгінеки)
Жомарттық – бақтағы мәуелі ағаш, тіпті сол ағаштың жемісі. (Ә.Науаи)
Жомарт ерге ел алғысын төгеді,
Сараң атын естісе жұрт сөгеді. (С.Сарайи)
|
Интербелсенді тақта, қағаз, қлам
|
Сабақтың ортасы – 25мин.
|
ЖЖ «Жұптан –ойлан – бөліс» әдісі.
|