7.3 А Бөліп шығару
|
Мектеп:
Мұғалім:.
|
Сынып: 7
Күн:
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ тақырыбы
|
Жануарлардың бөліп шығару жүйесі
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты
| |
Сабақ мақсаты
|
Оқушылар:
Омыртқасыз жануарлардың бөліп шығару жүйесі құрылысын сипаттау;
Омыртқалы жануарлардың бөліп шығару жүйесі құрылысын сипаттау;
Омыртқалылар мен омыртқасыздардың бөліп шығару жүйесінің ерекшеліктерін салыстыру.
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар...
• Омыртқалы мен омыртқасыздардың бөліп шығару мүшелерін сипаттайды, бөліп шығару жүйелері құрылыс ерекшеліктерін салыстырады
Пәнге қатысты лексика мен терминология:
тері, бүйрек, қуық, несеп, несепағар, нефридии, несепнәр, несеп қышқылы, клоака, зәр шығару түтігі, диффузия, осморегуляция.
Диалог құруға /жазылымға қажетті сөздер топтамасы
Зат алмасудың соңғы өнімдері ........ арқылы шығарылады. Жауын құртында ....... арқылы, ал шыбында ....... шығарылады. Бүйректер организмді ....... сақтайды, өйткені .........
|
Бағалау критерийлері
|
Омыртқалы жануарлардың бөліп шығару мүшелерін атайды
Омыртқасыз жануарлардың бөліп шығару мүшелерін атайды
Омыртқалы мен омыртқасыздардың бөліп шығару жүйелерінің ұқсастықтары мен айырмашылықтарын (үштен кем емес) анықтайды
|
Құндылықтарды дарыту
|
Академиялық шындық, топта жұмыс істей алу, жауапкершілік пен көшбасшылық
|
Пәнаралық байланыстар
|
Заттардың тотығуын оқу барысында химиямен, газ алмасудағы диффузия мен тасымалдау процестерін физикалық тұрғыдан қарастыру
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Оқу процесінде визуализациялау үшін оқу презентациясын қолдану
|
Бастапқы білім
|
6 сыныптан оқушылар тірі организмдерге тән қасиеттерді біледі
|
ЖОСПАР
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
|