Үақыт/Сабақ кезеңдері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
(мақсатқа қалай қол жеткіземін?/
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Саралау тәсілдері (қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?/ қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлайсыз?)
|
|
Сабақтың басы
10 мин
|
Білім беруші білім алушылармен амандасады;
Сыныпты түгендейді;
Оқушыларды топқа бөледі.
Психологиялық ахуал қалыптастырады;
Үштілділік
Өткен сабақты пысықтау мақсатында оқушыларға 5 сұрақтан тұратын қағаз таратады.
«Желі» тақырыбында постер беріледі.
1-топ тақырыбы «Ақпарат қабылдаушы»
2-топ «Ақпарат беруші»
|
Білім алушы білім берушімен амандасады
Қағаздағы қылқаламды дұрыстап санап жауабын 3 тілде айтады.
Жеке жұмыс
Сұрақтарға жауап бере отырып , соңғы жауаптың қанша өлшем бірлігі барын атап өтеді
Топтық, жұптық жұмыс
Жеке ойлану, топта,
ұжымда оқушылар өз білгендерін бірлесіп постерге түсіреді және оны қорғайды
Жеке, топтық жұмыс
|
Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:
-Тамаша!
-Жарайсыздар!
Топтар бір-бірін бағалайды
|
«Үш тілді қылқалам»
әдісі
Мақсаты: логикалық тапсырманы орындай отырып топқа бөлінеді.
Саралау тәсілі:
«Спиральді оқыту» бағдарламасы
«5-5-1» әдісі.
Мақсаты: оқушылар жұптасып жұмыс жасай отыра ойларын жинақтап топтық жұмыстың жауабын шығару.
«Ойлан. Бірік. Бөліс» әдісі
Мақсаты: жаңа тақырып бойынша білімдерін ортаға салады.
Саралау тәсілі:
|
|
Негізгі бөлім
20 мин
|
Оқушыларға жаңа тақырыпты өздігінен меңгеруі үшін ребустар таратылады жеке жұмыс
LAN
MAN
WAN
Интер белсенді тақтадан толық ақпараттар ұсынылады.
https://bilimland.kz/kk/courses/informatika-kk/8-synyp/lesson/kompyuterlik-zhelilerding-mindetteri
сілтемесіне кіріп оқушыларға бағыт бағдар береді.
|
Жаңа сабақта меңгеру керек сөздерді біледі.
Жеке, топтық жұмыс
Білім алушылар негізгі ақпараттарды түртіп, оқулық арқылы білімдерін шыңдап, бір-біріне түсінгендерін айту арқылы жұппен және жеке жұмыс жасайды.
Жекe, жұппен жұмыс
Оқушылар компьютерде жеке-жеке жұмыс жасайды, білмегенін жұптарынан сұрайды.
Сілтеме бойынша электронды білім беру ресурсына кіріп
Жеке,жұптық жұмыс
Білім алушылар компьютерде тапсырмаларды орындайды.
|
Ұстаздың әрбір топтың белсенділіктерін бағалауы
Бағдарлама білім алушыны бағалайды
|
«http://rebus1.com» технологиясы
Qr-cod-generator қосымшасы арқылы қолданады
Мақсаты: компьютерлік желінің міндеттерін ажырата алады.
Саралау тәсілі:
Топтық жұмыс.
АКТ технологиясы арқылы көзбен көру арқылы есте сақтауға мүмкіндік туғызады.
Саралау тәсілі:
«Bilimland.kz» электронды білім беру ресурсы.
Саралау тәсілі:
Жылдамдық
Ресурс
Тапсырма
Үлгеру қабілеті жылдам оқушыларға саралау тапсырмалары:
Компьютер бөлмесінде орналасқан компьютерлердегі жергілікті желінің топологиясын анықтаңдар. Оның сызбасын дəптерге немесе компьютерге түсіріңдер
Ж елі аттарын жаз
Жеке жұмыс
|
|
Сабақ соңы
10 мин
|
https://bilimland.kz/kk/courses/informatika-kk/8-synyp/lesson/kompyuterlik-zhelilerding-mindetteri
сілтемесіне кіріп оқушыларға бағыт бағдар береді.
«БББ» әдісі арқылы оқушылардың нені біледі, нені білгісі келеді, нені түсінген жоқпын деген сұрақтарға жауап беретін
Рефлекция. Оқушылардың сабақ соңында өз білімдерін қаншалықты бағалайтынын көрсететін әдіс қолданылады.
|
Тест тапсырмасын орындай отырып, білімін пысықтайды;
Өз ойларын ұялы телефонды қолдана отырып кесте түрінде толтырады.
Жеке жұмыс
Сабақта қаншалықты меңгергенін көрсету.
Жеке жұмыс
|
Бағдарлама білім алушыны бағалайды
«Шапалақ» әдісі арқыл бағалау
Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:
-Бәрекелді!
|
«Bilimland.kz» электронды білім беру ресурсы.
Саралау тәсілі:
«БББ» әдісі
Google таблица
http://tiny.cc/SATTTTT
Саралау тәсілі:
«Блоб ағашы» арқылы сабақта қаншалықты меңгергенін көрсету.
|
|