Сабақ тақырыбы: Квадраттық функция және оның графигі



Дата13.04.2020
өлшемі18,37 Kb.
#62350
түріСабақ
Байланысты:
05.02.2020ж

Сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Квадратық функция

Мектеп: 55 орта мектеп-гимназиясы

Күні: 05.02.2020ж


Мұғалімнің аты-жөні: Арыстанбеков Е

Сыныптар: 8 б,в

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Квадраттық функция және оның графигі

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

8.4.1.2 у= а(х-m)2 , у=ах2 +n ; түрдегі квадраттық функциялардың қасиеттерін білу

Сабақ мақсаттары

Оқушылар:

- квадраттық функциялардың қасиеттерін білу және оның графигін салу;

- аргументтің берілген мәндері бойынша функцияның мәндерін табу;

- есептерді шығарғанда квадраттық функцияны қолдану;

- функцияның графигін түрлендіре білу:


Бағалау критерийлері

Оқушылар:

- квадраттық функциялардың қасиеттерін біледі және оның графигін салады;

- аргументтің берілген мәндері бойынша функцияның мәндерін табады;

- есептерді шығарғанда квадраттық функцияны қолданады;

- функцияның графигін түрлендіре біледі:


Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

- квадраттық функциялардың қасиеттерін біледі және оның графигін сала алады;

- аргументтің берілген мәндері бойынша функцияның мәндерін таба алады;

- есептерді шығарғанда квадраттық функцияны қолдана алады;

- функцияның графигін түрлендіре біледі:

Пәнге қатысты лексика мен терминология:


  • функция;

  • квадраттық функция;

  • аргументтің мәні;

  • функцияның мәні;

  • анықталу облысы мен мәндерінің жиыны;

  • парабола:


Диалогқа\жазылымға қажетті тіркестер:

  • Функция деп- .... айтамыз

  • у= а(х-m)2 , у=ах2 +n функция графиктерін қалай саламыз?

  • у=ах2 +n функциясының графигі у=ах2 функциясының графигімен салыстырғанда қалай орналасады?




Құндылықтарға баулу

«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясының №6 құндылығы «жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығын басшылыққа ала отырып, оқушыларды өмір бойы білім алуға баулу


Пәнаралық байланыстар

физика

Бастапқы білім

Функция, формула, санның квадраты, дәреже

Сабақ барысы:

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

0-10 мин

Ұйымдастыру. Амандасу.

Оқушылардың көңіл күйлерін біліп, психологиялық ахуал тудыру.Балалар бүгін бізде ерекше, қызықты сабақ болайын деп тұр.



Психологиялық ахуал

«Шаттық шеңбері»

Мақсаты: жылылық,сенімділік деңгейін, ынтымақтастық, бірігуге шақыру.



Нұсқаулық: қатысушылар үлкен шеңбер болып тұрады да бір-біріне жылы лебіз тілектерін айтады

Миға шабуыл: Құрметті оқушылар, «Қайталау-оқу анасы» ... сұрақ-жауап әдісін пайдаланайық.

1. Қандай функцияны квадратық фунция деп атайды?

2. а=1 болғанда у=ах2 функциясының графигі қалай салынады ?

3. у= а(х-m)2 , у=ах2 +n функция графиктерін қалай саламыз?

4. у=ах2 +n функциясының графигі у=ах2 функциясының графигімен салыстырғанда қалай орналасады?



Презентация

Сабақтың ортасы

11-22 мин

«Білекті бірді, білімді мыңды жығар» топтық тапсырма. Яғни топтарға әртүрлі топтық тапсырма беріледі. Олай болса балалар, сіздерден өткен, алдыңғы білімдеріңізге кішкене көз жүгіртіп аласыздар, ендеше сіздермен мынадай тапсырмалар орындаймыз.

Дескриптор:

- есептің шартына түсінеді;

- коэффициенттерді анықтай отырып, тармағы қалай бағытталатынын анықтайды;

- графиктің қасиеттерін пайдаланады;

- сызбаның дұрыстығын тексереді.




Презентация

Смайликтер

Қосымша 1

Алгебра.

8-сынып


27-37 мин

Тақтамен жұмыс

Қосымша 3




«Кім жылдам» әдісі Оқулықпен жұмыс

№ 4.3 № 4.9 № 4.12 есептерді шығару






Сабақтың

соңы

34-40 мин

Үйге тапсырма: № 4.5 - есеп

№ 4.15 – есеп



Қорытындылау: « Рефлексия » әдісі

- не білдім?

- не білгім келеді?

- не қызық болды?

- не қиын болды?

Кері байланыс: Оқушылардан кері байланыс алынады.


Ә.Н. Шыныбеков,

Д.Ә. Шыныбеков,



Р.Н. Жұмабаев «Атамұра» 2018

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті

жоғары оқушыларға қандай

міндет қоюды

жоспарлап отырсыз?

Бағалау- оқушылардың материалды меңгеру

деңгейін қалай

тексеруді

жоспарлайсыз?


Денсаулық және қауіпсіздік техникасының

сақталуы.

АКТ-мен байланыстар

Саралау тапсырмалары жұптық, жеке жұмыстарда беріледі. Жұптық жұмыста қабілеті жоғары оқушылар өз жолдастарына көмек жұмысын ұйымдастырады.

Бағалау сабақтың барлық бөлімінде жүреді,ауызша жауап берген оқушыларды мадақтау. Тапсырманы дұрыс орындағанг оқушыларды смайликтермен бағалау

Оқушылармен сергіту сәті жүргізіледі


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет