Сабақ тақырыбы: Ұлттық сусындар. Мақсаты



бет1/5
Дата26.08.2017
өлшемі0,89 Mb.
#28830
түріСабақ
  1   2   3   4   5
Ұлттық сусындар 7 сынып ,технология Қалқабаева Нағима Абдыраманқызы

Сабақ тақырыбы: Ұлттық сусындар.

Мақсаты: Қазақ халқының ұлттық сусындары туралы білу,пайдасын түсіну,ерекшеліктерін зерттеу.Сусындардың жасалу технологиясын үйрену.

Тәрбиелілігі: Ұлттық сусындардың қасиеттерін біле отырып,таза және үнемді пайдалана білуге тәрбиелеу.

Сабақ түрі: аралас сабақ.

Сабақ әдісі: Сұрақ-жауап,түсіндірмелі ,суретті іздеушілік,мақал- мәтел, көрсету, ақпараттық технология элементтері.

Көрнекілік: сүт өнімдері,слайдтар,тақта, кеспелер.

Пән аралық байланыс: биология,экология,тарих,әдебиет,өзін-өзі

тану.


Сабақ барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.а)сәлемдесу,түгендеу.

ІІ.Үй тапсырмасын пысықтау.



Топқа бөлу:Қыздар стакандарда алдын ала құйылған сусындарды

ұрттап, сүт болса сүт тобына,айран болса айран тобына қымыз болса



қымыз тобына отырасындар.Ендеше қыздар, біз тоқсан аяқталып

келеді осы технология сабағында бір тоқсан бойы не үирендік соны

еске түсіріп, пысықтап өтсек. Мен сендерге сұрақтар қоям, сендер

жауап беріп отырасындар және өздеріңді бағалап отырасындар.

-қазақтын ұлттық ет тағамдары ?

-бір зуала деп нені айтады?

-соғым деп ненің етін айтамыз?

-бауда не,бақшада не өседі?

-көк өністерді алғашқы өндеу дегеніміз не?(5 мин)

Өте жақсы өздерінді бағаландар (уақыт 1мин)

-Енді қыздар байқасандар алдарында кеспе суреттер жатыр және

сұрақтар. Енді сендер сол суретті құрастырып ,сурет жөнінде ол

қандай сусын оның қолдануы ,емдік қасиеттеріне адам баласы үшін

пайдалы жолдарын айтып өтесіндер,жәнеде сұрақ- жауап жатыр

дайындалындар.(10мин)

Міне мен сендермен бүгінгі сабақтын тақырыбын ашып отырмын .

Ары қарай сабақты жалғастырып өтейін және де сендердің

жауаптарынды толықтырайын.Ия, қазақ халқы ұлттық тағам мен

сусындарға бай халық , қазақ мал бағып ғана қоймай оның өнімдерін

де ысырапсыз пайдалана да білген.Соның айғағы балар осы күнге

дейін ұрпақтары малдың қыр сырын жақсы түсініп атадан балаға

мирас етіп кедеді.Төрт түлік малдын сүтінен ....

Сергіту сәті: Сабағымызды ойынмен жалғастырайық,

«Ойлан,тап»ойыны .

Ойын шарты мынадай: әр топ басшысы шығып мына«Алтын бесіктен»

құндақтаулы сұрақты алады да тобымен ойласып,қарсылас топтарына

не жұмбақпен,не суреттің бір элементін тақтаға бормен салып

көрсетеді.Оны қарсыластары не зат екенін табу керек.(ойын 15мин)

Қорытындылау:

Сөз жұмбақ шешу:1.Піскен сүттің беті(қаймақ)

2.Сүттің ұйытылған түрі.(айран)

3.Қатықтан жасалатын дәм(құрт)

4.Жана туған сиырдын алғашқы сүті(уыз)

5.Биенің сүті.(қымыз)



1

2















































4










5


















Уйге тапсырма:Уызды қалай дайндайды?








Каталог: materialy -> texnologia
texnologia -> Тақырыбы: Ағаш өңдеу және ағаштарды көркемдеп өңдеу технологиясы
texnologia -> ОҚО, Бәйдібек ауданы, Қ. Байменов атындағы жалпы орта мектебінің технология пәні мұғалімі Нысанбекова Айгүл
texnologia -> Сабақтың тақырыбы: Қазақтың ұлттық табақ тарту рәсімі
texnologia -> Сабақ Тақырыбы : Ағаш өңдеуде сыйкәделік домбыра жасау технологиясы
texnologia -> Сабақтың тақырыбы: Тігін машинасымен жұмыс істеу
texnologia -> Сабақтың тақырыбы : Қуырдақ дайындау Сабақтың мақсаты
texnologia -> Сабақтың тақырыбы: Кестелеп тігу, қолмен тоқу, құрастыру әдісімен қолөнер бұйымдарын дайындау. Сабақтың мақсаты
texnologia -> Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министірлігі Оңтүстік Қазақстан облысы, Арыс ауданы
texnologia -> Сабақтың тақырыбы: Қазақ халқының Басқұр ою-өрнектері Сабақтың мақсаты


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет