Апта-1
|
Күні-3.10.2015ж.
|
1 –сабақ
|
Сабақ тақырыбы:
|
Масштаб
|
Сабақ мақсаты:
|
Масштаб жөнінде білімдерін кеңейту және тәжірибелік бағыт беру
|
Сілтеме:
|
Математика 6-сынып, Т.Алдамұратова
|
Күтілетін нәтижелер
|
Мастабтың анықтамасын біледі
Мастаб табуға байланысты есептерді шығара алады
|
Тапсырмалар
|
Білу, түсіну
Үй тапсырмасын тексеру
Сыныпты топқа бөлеміз.
Еркін талқылау әдісін пайдаланып, оқушылардың осының алдындағы тақырып бойынша меңгерген білім дағдыларын тексеру.
|
Қолдану
«Ойлан, топтас, талқыла» әдісі.
Постер қорғау арқылы оқушылардың назарын жаңа сабаққа аударамыз.
|
Талдау
«Көршіңмен кеңес» әдісі
Масштаб табу
|
Жинақтау
«Деңгейлік» әдісі бойынша оқушылар деңгейлік тапсырма дайындап, басқа топтармен алмаса отырып есептерді шығарады.
|
|
Бағалау
Тест тапсырмасын беру
Түзетулер әдісі
|
Үйге тапсырма беру
№
|
Сабақ бойынша мұғалімнің жазбалары
Мұғалім және оқушы немен айналысады
|
Уақыт
|
Мұғалім іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Бағалау
|
2 мин
|
Топқа бөлу
|
Таратылған кеспе қағаздар арқылы топтарға бөлінеді
|
|
8 мин
|
Үй тапсырмасын тексеру
(Еркін талқылау әдісі)
Берілген қатынасқа кері қатынасты қалай табуға болады?
Қатынастың алдыңғы мүшесі, соңғы мүшесі деп нені айтамыз ?
3. Бөлшек сандардың қатынасын натурал сандардың қатынасы түрінде қалай жазуымызға болады?
4. Берілген қатынасқа тең қатынасты қалай табамыз ?
|
Жалпы өтілген математика пәні бойынша оқушылардың түйінді ойлары
|
Стикер бойынша
|
5 мин
|
«Ойлан, топтас, талқыла»
Постер қорғау
|
Оқулықтан тақырыпқа сай түйінді ойлар жазады
|
|
10 мин
|
«Көршіңмен кеңес» әдісі бойынша
Оқулықтан тақырыпқа сәйкес есептер шығару
|
№159
Картада
|
1,5 см
|
Жер бетінде
|
х см
|
Масштаб
|
1 : 1000
|
Қатынасты жазамыз 1,5 : х , масштабтың анықтамасын айтамыз . Екі қатынасты теңестіреміз.
1,5 : х = 1 : 1000
Жауабы: 0,015км
№156
|
Смайликтермен
|
12 мин
|
«Деңгейлік» әдісі бойынша оқушылар деңгейлік тапсырма дайындап, басқа топтармен алмаса отырып есептерді шығарады.
|
Әр топ өздері деңгейлік тапсырма дайындайды және басқа топпен ауыстырады. есептерді шығару жолдарын, тиімді әдіспен шығару жолдарын талқылап, таныстырылым жасайды, түсіндіреді.
|
Шаршылар
|
5 мин
|
Тест тапсырмасын орындау
|
Тақтада берілген тест тапсырмаларын орындап жауаптарын жазады
|
Бағалау парақшасы
|
3 мин
|
Рефлексия
(cтикерлерге кері байланыс жазады)
|
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.
|
|
Дерек көздер және жабдықтар
|
Оқулық, интерактивті тақта, слайдтар, АКТ, постер, бағалау бетшесі
|
Кейінгі оқу
|
басқа да дереккөздерден осы тақырыпқа қатысты ақпараттар табу.
№158
|
Сабақты бағалау
|
Табыс критерий
|
Сабақ бойынша өзгертулер
|
|