Сабақ тақырыбы Рационал теңсіздік 3-сабақ



Дата09.01.2022
өлшемі28,65 Kb.
#110669
түріСабақ
Байланысты:
1 Сабақ 4 ҚМЖ



Ұзақ мерзімді жоспар:

8.4 С: Неравенства

НЗМ ФМБ, Астана қаласы

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Ильясова С.А.

Сынып: 8

Қатысқандар саны:

қатыспағандар

Сабақ тақырыбы

Рационал теңсіздік 3-сабақ

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

8.2.2.9 рационал теңсіздіктерді шешу

Сабақтың мақсаттары

Оқушылар:

Бөлшек-рационал теңсіздіктердің анықтамасын тұжырымдай алады;

Бөлшек-рационал теңсіздіктерді шеше алады;


Бағалау критерийлері

Оқушылар оқу мақсаттарына жетеді, егер:

Бөлшек-рациональ теңсіздіктің анықтамасын тұжырымдаса;

Бөлшек-рациональ теңсіздіктерді шеше алса.


Тілдік мақсаттар


Оқушылар:

- бір айнымалысы бар теңсіздіктерді ауызша және жазбаша сипаттайды;

- айнымалының мүмкін мәндер жиынын табуда теңсіздіктерді (теңсіздіктер жүйесін) құруды түсіндіреді;

Лексика және терминология:

Рационал теңсіздік;

Теңсіздіктерді шешу;

Интервал әдісі;



Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер

- теңсіздіктер жүйесінің шешімі ... болады;

- теңсіздіктер жиынтығының шешімі ... болады;

- ... әрбір санды интервалда функцияның таңбасын анықтаймыз;

- параболаны сұлба түрінде бейнелеп ... аламыз; - таңбалардың ал


Құндылықтарды дарыту

Уақытын тиімді қолдана білу, жұмысының сапасына жауап беру;

Пәнаралық байланыс

физикамен

Бастапқы білім

Рациональ теңсіздікті анықтамасы, интервал әдісімен рациональ теңсіздіктерді шешу алгоритмі;

Сабақтың барысы:

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

0-3 мин



а) Сабақтың тақырыбын, оқу мақсаттарын және бағалау критерийлерін белгілеу.

Мұғалім оқу мақсаттарын және бағалау критерийлерін көрсетеді.

b) Үй тапсырмасын тексеру үшін « Жолдың шетіндегі таңбалар» әдісін қолданыңыз. Оқушыларға үй тапсырмасына қатысты дәптердің шетінде «Ж»- жеңіл, «Қ» қиын, «К» - күмән тудырады деп таңба қалдыруды сұраңыз, мұғалім сабақтың басталуына дейін әрбір оқушының проблемаларын көруге, ал оқушы рефлексия жасауға үйренеді. Болашақта сабақтың мазмұны анықталған проблемаларды көрсету үшін түзетілуі мүмкін.


Презентация

Сабақтың ортасы

4-38 мин



Білімді белсендіру:

«Тізбекпен» келесі сұрақтарға оқушылардың жауаптарын тыңдаңыз:

1.Қандай теңсіздікті рационал деп айтамыз?

2. Интервал әдісімен рационал теңсіздіктерді шешу алгоритмін тұжырымдаңыз.

3. Рационал теңсіздіктердің мысалдарын келтіріңіз.

Жаңа материалды игеру:

Мұғалім мысалдарды шешуді түсіндіру барысында проблемалық сөйлесу жүргізеді.



Сергіту сәті:

Орташа алғанда, сол жаққа қарай оң жаққа көзбен 3-4 айналмалы қозғалысты жасаңыз. Көз бұлшықеттерін босаңсытып, қашықтықты 1-6 есебінен қараңыз. 1-2 рет қайталаңыз.

№1-3 (қосымша) тапсырмаларын аяқтау үшін A4 парақтарындағы үш тапсырмалардың бірін шешуге қабілетті үш жұп жасаңыз.

Басқа оқушылар проблемаларды өздері шешеді, егер оларда сұрақтар болса, олар мұғалімге немесе сыныптастарынан сұрай алады.

10 минуттан соң мұғалім үш жұптың әрқайсысының шешімдерін тексереді, шешімдерін сканерлейді. Бұдан басқа, алты оқушы дәптерлеріне басқа екі тапсырманы орындайды.

Шешімдерді тексеру интерактивті тақтадағы дайын шешім бойынша жүзеге асырылады.




Алгебра.9 класс: учебник для общеобразовательных учреждений/ [Ю.Н.МакарычевН.Г.Миндюк, К.И. Нешков, С.Б.Суворова]; под редакцией С.А. Теляковского. – М.:Просвещение, 2008.



Сабақтың соңы

39-40 мин




Мұғалім үй тапсырмаларын интерактивті тақтада көрсетіп, оқушылардың сұрақтарына жауап береді және оларды өз жұмыстарына рефлексия жасауына ықпал етеді.

Үй тапсырмасы.

Презентация, 8-9 слайдттар



Рефлексия

Оқушыларға толықтыру болатын «тегтер» бұлтын ұсыныңыз. Мысалы, интерактивті тақтада әртүрлі нұсқалары көрсетілген слайдтты көрсетуге болады:



  • Мен бүгін… білдім

• Маған… қызық болды

• Маған …қиын болды

• Мен тапсырмаларды… орындадым

• Енді мен… істей аламын







Саралау

Бағалау

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Топтық жұмыс кезінде оқушылар сыныптастарымен кеңесу үшін жақсы оқу дағдыларымен байланыса алады. Мұғалім тапсырмаларды шешуге қиындық тудыратын оқушыларға жеке дара көмек көрсетеді.

Қалыптастыру бағалау оқушылардың топтық, немесе жұптық жұмыс барысында жүзеге асады.

Сабақтың әр кезеңінде іс әрекетті алмастыру, оқушылардың шаршағандығын басады.







Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет