Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Компьютерлік графика
|
Мектеп: №21 ОМГ
Мүғалімнің аты- жөні: Омарова А.Ж
|
Класс
|
5а
|
5 в,г
|
5 д,б
|
Күні
|
12.11
|
13.11
|
14.11
|
Қатысқандар
|
|
|
|
Қатыспағандар
|
|
|
|
|
Сабақ тақырыбы:
|
Растрлық графиканы өңдеу редакторы
|
Сабақ негізделген оқу
мақсаты
|
GIMP программасының интерфейсімен таныстыру
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар:.
|
|
Оқушылардың басым бөлігі:
|
GIMP программасының жұмысын бастау мен аяқтауды, GIMP программасының интерфейсінің ерекшеліктерін біледі
|
Кейбір оқушылар:
|
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар:
GIMP программасының интерфейсімен танысады
|
Негізгі сөздер мен тіркестер:
|
GIMP программасы, құралдары, кескін терезесі
|
Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер:
1.Растрлық кескін қандай элементтерден тұрады?
2.Растрлық кескіндерді өңдеуге арналған қандай программалармен жұмыс істедіңдер?
3. GIMP программасының интерфейсін сипаттаңдар
4.Кескіндермен жұмыс істеу үшін қосымша терезелерді қалай қосуға болады?
5.Құю құралдарын ата
6. GIMP программасын қосқан соң экранда Үнсіз келісім бойынша қандай терезелер орналасады?
|
Талқылауға арналған тармақтар:
|
GIMP программасынының жұмыс істеу тілін қалай өзгертуге болады?
|
Жазылым бойынша ұсыныстар:
|
Растрлық сөзінің үш тілде аталуын білу
|
Алдыңғы тақырып
|
Мәтін.Мәтіндік блоктар құру. Векторлық суреттерді салу және редакциялау бойынша тәжірибелік жұмысқа арналған тапсырмалар
|
Жоспар
|
Жоспарлаған
уақыт
|
Жоспарлаған жаттығулар (төмендегі
жоспарланған жаттығулармен қатар
ескертпелерді жазыңыз)
|
Ресурстар
|
Басталуы
5 мин
Өткенді қайталау
5 минут
|
Шаттық шеңберін құру
«Фишбоун» әдісі
АКТ-да деңгейлік тәжірибелік жұмыстарды дұрыс орындау.
Жаңа тақырыпты қорытындылау.
Ұйымдастыру.
«Ыстық алақан» тренингін (бір-бірінің қолдарын ұстап оң алақандарын бір-бірінің үстіне қойып лебіздерін білдіру) ұйымдастыру
Санау арқылы 2 топқа бөлемін
Өткен тақырыпты «Фишбоун» әдісі арқылы қайталау
1.Кез келген сәтте мәтінді редакциялауға бола ма?
2.Редакциялау біткен соң түсті өзгеруге бола ма?
3.Редакторда мәтіннің қандай параметрлері қолданылады?
|
Үлестірмелер, оқулық, жұмыс дәптері
|
Ортасы
15 минут
Практикалық жұмыс
10 минут
|
Оқушы білгендерін тыңдай отырып, жаңа сабақ тақырыбымен және мақсатымен таныстыру.
Ендеше, бүгінгі жаңа сабағымыз
« Растрлық графиканы өңдеу редакторы»
Жаңа тақырыпты «Ойлан,жұптас,бөліс» әдісі арқылы тақырыпты бөліктерге бөліп, оқуға тапсырмалар беріледі.
1-топ: GIMP программасының интерфейсі
2-топ:Кескін терезесі, кескіндерді сақтау
Оқушылар жеке оқиды, жұппен талдайды, топпен талықылайды
Өзгелерді тыңдай отырып, өз білімін толықтырады.
Оқушыларға деңгейлік практикалық тапсырманы орындауға беремін.
Компьютердегі тәжірибелік жұмыс
Оқулықтағы 141-143бет
Оқушылар дәптерге және компьютерге практикалық тапсырманы орындайды.
|
Оқулық,
интерактивті тақта
Оқулық, дәптер, компьютер
|
Сабақты қорытындылау
5 мин
|
Өтілген тақырыпты қайталау үшін «ұшақ» әдісі арқылы қорытындылаймын
Оқушылар қағаздан ұшақ жасайды. Ұшақ қанатына тақырыпқа қатысты сұрақтар жазып (әр оқушы жеке жазады) І топ оқушылары ІІ топқа, ІІ топ оқушылары І топқа лақтырады
|
оқулық
|
Аяқталуы
5минут
|
Критерийлер арқылы өзін-өзі бағалау. Топтық жиынтық бағалау.
Үйге тапсырма: §27
Тілек ағашы арқылы кері байланыс жасау
|
Жиынтық бағалау парағы
Оқулық,
күнделік
|
Қосымша ақпарат: Информатика 7-сынып Арман-пв баспасы,
авторы Е.А. Вьюшкова, Н. В. Параскун, Б. Қ. Әбенов 2015 жыл
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?
|
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс
|
|
|
|
Рефлексия
Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
Қорытынды бағамдау.
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?)
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?)
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
Кері байланыста жазылған ұсыныстар мен сұраныстарға негізделемін.
|