Ұзақ мерзімді жоспар:
7.3С Түзудің өзара орналасуы
|
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
Сынып: 7- сынып
|
Қатысқандар саны:
|
Қатысқандар саны:
|
Сабақ тақырыбы
|
Үшбұрыштар теңсіздігі
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
|
7.1.1.20 Үшбұрыштың бұрыштарымен қабырғалары арасындағы қатысты білу және есептер шығаруда қолдан
|
Сабақ мақсаттары
|
Үшбұрыштың бұрыштары мен қабырғалары арасындағы қатынас теоремасын түсіну
Үшбұрыштар теңсіздігі туралы түсінік алу
Үшбұрыш теңсіздігінің қасиеттері мен теоремаларын қолданып, есептер шығару
|
Бағалау
критерийлері
|
- Үшбұрыштың бұрыштары мен қабырғалары арасындағы қатынасты біледі;
- Осы қатынасты есептер шығаруға қолданады
- Үшбұрыштар теңсіздігін біледі.
- Үшбұрыштар теңсіздігін есептер шешуде қолданады
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар:
үшбұрыштар теңсіздігін тұжырымдай алады.
үшбұрыштар теңсіздігін есеп шығаруда қолданады.
Пәнге қатысты лексика мен терминология:
Қазақша
|
Орысша
|
English
|
Үшбұрыш
|
треугольник
|
triangle
|
Теңбүйірлі үшбұрыш
|
равнобедренный треугольник
|
isosceles triangle
|
Сыртқы бұрыш
|
внешний угол
|
exterior angle
|
Теңқабырғалы үшбұрыш
|
равносторонний треугольник
|
equilateral triangle
|
теңсіздік
|
неравенств
|
inequalities
|
Ұзындық
|
Длина
|
length
|
Қарама қарсы
|
Напротив
|
opposite
|
Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер
Үшбұрыштың әрбір қабырғасы өзге екі қабырғаларының қосындысынан ............... болады ;
Үшбұрыштың әрбір қабырғасы өзге екі қабырғаларының айырмасынан .................. болады ;
|
Құндылықтары
дарыту
|
Қоғамдағы ұлттық бірлік , бейбітшілік пен келісім ;
Ынтымақтастыққа, ойын ашық жеткізе білуге тәрбиелеу.Топпен жұмыста оқушылар әріптесіне қарап, идеяларымен бөлісіп және талқылауға қатысып, жауапты болуға үйренеді
|
Пәнаралық
байланыстар
|
Сызу, қазақ тілі.
Сызу сабағы. Оқушылар үшбұрышты сызады.
Қазақ тілі: Есептерді түсіндіру жолдарында сөйлемдерді байланыстыру, жалғауларды дұрыс жалғау, математикалық тілде дұрыс сөйлеу.
|
Бастапқы білім
|
Бұрыштарына және қабырғаларына қарай үшбұрыштар қандай түрлерге бөлінетінін біледі
|
Сабақтың барысы
|
|
Сабақта орындалатын іс-әрекеттер
|
|
Сабақтың басы
|
I кезең. Ұйымдастыру бөлімі.
Оқушылармен сәлемдесу. түгендеу.
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.
«Жылы лебіз» әдісі. Оқушылар бір-біріне жақсы тілек айтады.
Топқа бөлу.
Оқушыларды әр түрлі түстегі асықтар арқылы4 топқа бөлемін.
I топ:«Қызыл асық»,
II топ:«Сары асық»,
III топ:«Жасыл асық»,
IV топ: «Көк асық»,
Қызыл түсЖасыл түсСары түсКөк түс  
|