Сабақ Тақырыбы: Сөйлем туралы өткенді қайталау Сыныбы: 3



Дата26.06.2018
өлшемі22,94 Kb.
#44211
түріСабақ
Қысқа мерзімді жоспар

29 – сабақ

Тақырыбы: Сөйлем туралы өткенді қайталау

Сыныбы: 3 «А»

Күні: 20.10.2015 ж

Мақсаты: -Сөйлем және оның түрлері, сөз тіркестері туралы алған білімдерін қайталау;

-шығармашылық қабілеттерін дамыту;

-ауызша диологтық сөйлеу дағдысын жетілдіру

Күтілетін нәтиже: - Сөйлем және оның түрлерін ажырата алады;

-шығармашылық қабілеттерін дамытады;

-ойын еркін жеткізе алады;

Қолданылған модульдер: «Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «сыни тұрғыдан ойлауға үйрету», «оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау», «оқушыларды жас ерекшеліктеріне сәйкес білім беру және оқыту», «оқыту мен оқуда ақпараттық – коммуникациялық техникаларды қолдану», талантты және дарынды балаларды оқыту», оқытуды басқару және көшбасшылық».

Әдіс-тәсілдер: «Ха» әдісі, «Қожанасырдың қоржыны», Топқа біріктіру, «Миға шабуыл», «Автобустық аялдама», «Сергіту сәті», 5 мин эссе, «Фишбоун» әдісі, рефлексия «Қосу, алу, қызықты»



Сабақ кезеңдері/ уақыты

Жоспар мазмұны

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Бағалау

Негізгі дереккөздер

Кіріспе

3мин
2 мин

«Ха» әдісі

Мақсаты: Тұлғааралық байланыс орнату
«Қожанасырдың қоржыны»

Мақсаты: үй тапсырмасын тексеру.

Топқа біріктіру:

Қарлы кесектер



«Алтын ереже»


«Ха» әдісін қолдану арқылы бойдағы кедергілерді шығару.

Оқушылардың сабаққа қызығушылықпен қатысуына ықпал ету мақсатында қарлы кесек тарата отырып, сұрақтар қойылады, парақшада жазылған сұрақтар арқылы мәтінді қайталап, еске түсіреді

-Мәтін дегеніміз не?

-Мәтіннің түрлерін атап бер.

-Сипаттау мәтініне мысал келтір

-Пайымдау мәтініне мысал келтір т.б.


Қағаз түсіне қарай топқа бөлу.Топ ережесін сақтап отыруларын ескерту

Оқушылардың топқа бөлінуін қадағалау


Топ басшысын сайлау

Рөлдерге бөлу


Оқушылар бойындағы кедергілерді шығарады

Оқушылар сұрақтарға жауап береді


Оқушылар қар кесектерін таңдап әрқайсысы өз орындарына отырады

Топ ережесін естеріне түсіреді:

-Бірлескен жұмыс

-Белсенділік

-Уақыт тиімділігі

-Тәртіп


-Жауапкершілік

-Бір-бірінің пікірін тыңдау

-Нәтижелі жұмыс

Әр топ өздерінің топ басшыларын сайлайды




Қалыптастырушы бағалау:

Ауызша мадақтау

«Өте жақсы!»

«Тамаша!»

«Тамаша!»
«Өте жақсы!»

«Тамаша!»

«Жарайсыңдар!»


Қоржын

Қарлы кесектер

«Алтын ереже»

Бағалау парақшалары




Тұсаукесер

3 мин

«Миға шабуыл»

Буыннан сөз құра

Мақсаты: ішкі уәжді ояту, ынталандыру


Берлген «жаң,-быр, жа,-пы,-рақ,би,-дай, құс,-тар» буыны арқылы сөз құрату.

-Күзде қандай өзгерістер болады?

Түрткі сұрақтар қою.

-Біз буындардан не құрадық?

-Сөзден не құрадық?

-Мәтін мен сөйлемнің қандай айырмашылығы бар?

-Сөйлем дегеніміз не?

- Мағынасына қарай сөйлемнің түрлерін ата?- Сабақтың мақсатымен танысады.



1-топ: Құстар

2-топ: Жапырақ

3-топ: Жаңбыр

4-топ: Бидай туралы сөйлем құрастырады;


Өз ойларын,білетіндерін ортаға салады


Ауызша мадақтау

«Өте жақсы!»

«Тамаша!»

Жұлдызша



Интербелсенді тақта


Негізгі бөлім

20 мин


3 мин

5 мин


«Автобустық аялдама»

Мақсаты: Тақырыпты меңгерту, игерту

«Сергіту сәті» - Көңілді күн
5 мин эссе

«Фишбоун» әдісі

Мақсаты: тақырыпты пысықтау




1-аялдама: 1-жаттығу

Қайсысы сөйлем? Неліктен?

 
2-аялдама: 2-жаттығу

Сөйлемде сөздер бір-бірімен қалай байланысады? Осы сөздерден сөйлем құрап жаз.


3-аялдама: 5-жаттығу

Өлеңді оқы. Нүкте не үшін керек?


4-аялдама: 3-жаттығу

Ертегіні оқы.Неше сөйлем бар екенін анықта.


Музыка ырғағымен жаттығуды қайталайды.
Сурет бойынша эссе жазу

Балық сүйегіне сөйлем туралы алған білімдерін пысықтап, қорытынды жасайды.




Оқушылар топпен аялдамадағы тапсырмаларды орындайды.

1-аялдама:

1.Білім, кітап, бұлақ.

2.Кітап-білім бұлағы.


2-аялдама:

1.Кітап,оқы,көп.

2.Сендер,білім,кітап,

көмектеседі,болу.


3-аялдама:

Нүкте туралы өлеңді оқиды,сұраққа жауап береді.


4-аялдама:

«Арыстан мен түлкі» ертегісіне көрініс


Музыка ырғағымен билейді

Эссе жазып, бір-бірін жапон әдісі бойынша бағалайды.

Топпен кластер құрастырады

«Жарайсыңдар!»


«Тамаша!»

Жұлдызша

«Супер!»


«Өте жақсы!»

«Тамаша!»

«Жапондық бағалау»

Смайлик



Аялдама суреттері

Сигналдық белгілер

Оқулық

Интербелсенді тақта



дәптер

Флипчарт,

Маркерлер


Қорытынды

Рефлексия «Қосу, алу, қызықты»

Мақсаты: игерген білімге кері байланыс орнату


Оқушыларға игерген білімге кері байланыс жасату.

«+»

«-»

«қызықты»






















Қағазға стикерлер жабыстырады

«Жақсы!»

Флипчарт Стикерлер





Үйге тапсырма:

3,7-жаттығу, 59-бет


Бағалау:

Сөйлемдерді жазу.
Өзін-өзі бағалау

Үй тапсырмасын күнделікке жазады.

Қалыптастырушы бағалау


Бағалау парақшалары



Каталог: wp-content -> uploads -> 2016
2016 -> Дәріс №1 Тақырыбы: Саясаттану ғылым және оқу пәні ретінде
2016 -> ОҚУ Әдістемелік кешен пәН «Қазақ Әдебиетін жаңа технология бойынша оқыту әдістемесі» мамандық
2016 -> Қазақстанның ірі мемлекет қайраткері, ұлт жанашыры, ел қамқоры, халқымыздың біртуар перзенті
2016 -> Сабақтың тақырыбы Үш бақытым. Мұқағали Мақатаев Туған тілім. Дихан Әбілов Жалпы мақсаты
2016 -> «Алаштану негіздері» таңдау курсы Түсінік хат «Алаштану негіздері»
2016 -> Сабақтың атауы Н.Әлімқұлов Қоңырау Мақсаты
2016 -> Силлабус Пән: Педагогика тарихы Курс: 4 Мамандық: 5В010200 «Бастауышта оқытудың педагогикасы мен әдістемесі» Кредит саны: 2 Экзамен: 7 семестр Семей-2015 «Педагогика тарихы»
2016 -> Қазақстан республикасының білім және ғылым министрлігі
2016 -> Сабақтың атауы Бейнелеу өнерінің түрлері Сілтеме Сабақтың жабдығы
2016 -> Сабақтың тақырыбы: Менің Отаным Қазақстан


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет