Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
10.3 С: Тотығу және тотықсыздану реакциялары
|
Мектеп: Ы. Алтынсарин атындағы дарынды балаларға арналған облыстық гимназия интернат
Мұғалімнің аты-жөні: Рысқұлбек М
|
Күні: 09.01.2020ж.
|
|
Сынып: 10 《А》
|
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
|
|
Сабақ тақырыбы
|
Тотығу-тотықсыздану үрдістері
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
10.2.3.1 электрондық баланс әдісі арқылы тотығу-тотықсыздану реакциясы теңдеулерін құру
10.2.3.2 Жартылай реакция әдісі арқылы тотығу-тотықсыздану реакцияларының теңдеуін құру
|
Сабақ мақсаттары
|
Тотығу-тотықсыздану реакциялар туралы білімді жинақтау
|
Бағалау критерийлері
|
Электрондық баланс әдісі арқылы тотығу-тотықсыздану реакцияларын теңестіруді білу;
Жартылай иондық реакция әдісі арқылы тотығу-тотықсыздану реакцияларын теңестіруді меңгеру;
|
Тілдік мақсаттар
|
Пәнге тән лексика мен терминология:
Тотығады/тотығу, тотықсыздану, тотықсызданады, сутегі, тотықтырғыш, тотықсыздандырғыш
oxidise/oxidation, reduce/reduction, hydrogen, terms ‘oxidising agent’ and ‘reducing agent’
қосу, жою, үрдіс, жоғалту, арттыру, кері, орын алатын, тотығу дәрежесі
addition, removal, process, lose, gain, reverse, take place, oxidation state or oxidation number
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:
Олардың арасындағы айырмашылық неде? ...
Тотығу бұл ..., ал тотықсыздану тбұл...
Тотығу\тотықсыздану орын алады, егер ...?
Тотығу\ тотықсыздану үрдісі кезінде ...?
X/Y бірігеді (қосылады) \ азаяды(жоғалады),егер…
|
Пәнаралық байланыстар
|
математика
|
Бастапқы білім
|
Алдыңғы бөлімдердің барлығымен дерлік байланыс бар
Ауадағы жану – тотығу (7.4 А)
Металдар белсенділігінің салыстырмалы сипаттамасы (1) (8.1 А)
Металдар белсенділігінің салыстырмалы сипаттамасы (8.1B)
Атомдардағы электрондардың қозғалысы(8.2 А)
Сутегі және оттегі (8.2 В)
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
1-5 минут
|
Оқушылармен амандасу және түгендеу.
(W) Мұғалім оқушыларға тақырыпты, оқу мақсатын және бағалау критериилерін таныстырады. Ары қарай тапсырма береді.
(I) Тапсырма 1. Алдыңғы сабақтағы біліміңізді пайдаланып, төменде көрсетілген терминдердің ішінен белгісіздерін табыңыз.
Оқушыларға тілдік терминдер бойынша тапсырма жауабы мен кері байланыс береді. Оқушылар жанындағы көрсшісімен алмасып, бірін бірі бағалайды.
|
Презентация, карточкалар, тарапта қағаздар
|
Достарыңызбен бөлісу: |