Саяхат
|
Мектеп: №81
|
Күні: 07.02.2018
|
Мұғалімнің аты-жөні: Бекетаева.Л.А
|
Сынып:5cынып
|
Қатысқан оқушылар саны:
|
Қатыспаған оқушылар саны:
|
Сабақ тақрыбы
|
Шығыс халықтарының музыкалық дәстүрі.
|
Осы сабақты меңгеруге қол жеткізетін оқыту мақсаттары
|
5.1.1.2 –музыканың түрін, стилі мен жанрын, музыкалық көркемдеуші құралдарды анықтау,тыңдалған шығарманы талдау..
5.1.3.1 -түрлі әндерді орындау барысында музыканың көңіл күйі мен көркембейнесін жіктеу.
5.1.3.1- музыкалық шығарманың көңіл күйі мен көркем бейнесін жеткізу,
|
Сабақтың мақсаттары
|
Барлық оқушылар:
-шығыс халықтарына жататын қытай ,жапон, үнді,араб ұлттары туралы ақпарат тыңдайды.
-шығыс халықтарының музыкалық аспаптарымен танысады.
-шығыс халық әуенін тңдайды.
|
Оқушылардың көпшілігі:
-шығыс халықтарына жататын қытай, жапон, үнді, арабтың музыкалық дәстүрін талқылайды.
-шығыс халықтарының музыкалық аспаптарына байланысты ақпарат іздейді.
|
Кейбір оқушылар:
-шығыс халықтарына жататын қытай, жапон, үнді, арабтың музыкалық дәстүрін талқылайды және ақпарат іздейді
-шығыс халықтарның әуенін тыңдайды және анықтайды.
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар:
-түрлі халқтардың музыкасындағы ерекшеліктерді суреттейді.
-өзінің және өзгенің жұмыстарын жақсарту үшін өзгерістер енгізе алады.
Талықлауға арналған сұрақтар.
-қандай аспаптардың дыбыс бояуын(тембр)естіп тұрсың?
-көмеймен орындау ерекшелігін айтып бер
-бұл аспап сені несімен қызықтырды?
|
Алдыңғы сабақтарда алған білім
|
Алдыңғы сабақтарды дыбыс шығғаруды, картинаны суреттеуді, ондағы көңіл күйді дыбыс арқылы көрсетуді, балаларға арналған музыкалық құралдар арқылы қысқаша музыкалық ертегіні құруды үйренді. Динамикалық белгілер символдарын анықтай үйренеді.
|
Сабақтың басы:
|
Сабақ кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басталуы
0-5
|
(М.К,Ұ)1-Тапсырма,Тыңдау.
М.Сабақта мына сұрақтан бастайды: « Ұлы жібек жолы» туралы сендер не білесіңдер?
|
Оқулық Нота хрестоматиясы аудио-бейне хрестоматия
|
Сабақтың ортасы
7-11
12-14
15-20
21-30
|
(ҰӨ)1-Тапсырма.тыңдау талқылау .
М.- Енді біз виртуалды саяхат жасап көрейік.
«Жібек жолы- Шығыс елдері»
Ойынның шарты.
1Балалар «Жібек жолы» саяхат бағдарламасы бойынша Шығыс елдерін аралады.Саяхат кезінде Қытай жеріндегі бір қаладағы «Шығыс халықтарының өнері»деген мұражай көрмемен танысады.Көрменің бір жағында- Шығыс
Халықтарның ұлттық киімдері ,екінші жағында- ұлттық аспатар,үшінші жағынан –ұлттық музыканы тыңдайтын аудио-бейне залы.
Талқылау.Картаға қарап,оқушылар жауап беру керек «Ұлы жібек жолы» қытай, жапоне , үнді ,араб елдері арқылы өте ме? -Бұл елдер туралы не білесің? -Бұл елдерде қандай музыкалық дәстүр бар?.(МК,Ұ) 2-Тапсырма Ән үйрену және орындау. 1 шешек атты шие! Салсам жанар жан- жаққа Аспан асты саябақ, желпіп өтсе жел -дағы . қызғыш мұнар тербелер... шешек атты шие ! -Әннің сөзіне көңіл бөлу
|
Қазақ, орыс немесе өзге тілдегі әндер үлгілері.
Ғажайыпстанға саяхат
|
Сабақтың соңы
31-40
|
(Т,Ө)5-Тапсырма.Таныстырылым мен бағалау.
Ізденіс жұмысы бойынша жұмыстарды көрсету және басқа топтарды бағалау.
-Қандай жұмыс сәтті болды?
-әуенді әлі де қалай жетілдіруге болады?
-қай тұстарды толықтыруға болады? Жасаған жұмысқа көрсетілім ұйымдастыру және басқа топтарды бағалауына араласу
|
Аудиожазба
Ырғақ жазылған карталар
|