Сабақ түрі: қайталау сабағы Көрнекіліктер : кесте; суреттер, қималы карточкалар. Әдіс тәсілдер: жұптық, топтық, өзіндік



бет1/29
Дата07.02.2022
өлшемі198,95 Kb.
#96495
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   29
Байланысты:
0006b96f-669c2e9b
0006b96f-669c2e9b

11.01.16ж.Тақырыбы: Сөз құрамы
Мақсаты: а) 2 - сыныпта өткенді қайталау, жүйелеу; сауатты жазу дағдыларын қалыптастыру; сөз және оның мағынасы туралы түсініктерін пысықтау;ә)сөзді талдау қабілеттерін дамыту; сөз мағынасын ұғыну қабілеттерін дамыту, белсенділіктерін дамыту;б)ұқыптылыққа, ұйымшылдыққа тәрбиелеу;
Сабақ түрі: қайталау сабағы
Көрнекіліктер: кесте;, суреттер, қималы карточкалар.
Әдіс - тәсілдер: жұптық, топтық, өзіндік
Сабақ барысы: I.Ұйымдастыру
II.Өткен сабақты еске түсіру. Сұрақ- жауап.
Көп мағыналы сөздер деген не? Мәндес сөздер деген не?
III.Сөз құрамы.
Сөз дыбыстардан құралады. Дыбыстар әріптермен таңбаланып жазылады. Дыбыстарды айтамыз, естиміз. Әріптерді көреміз,жазамыз. Мысал келтіріп оны сөз құрамына талда ауызша.
1-жаттығу. Ауызша орындау.
2-жаттығу.Сызбаға қарап, оны толықтыр.
3-жаттығу.Берілген сөздердің түбірі мен қосымшасын ажырат. Сөйлем құрастырып жаз.
Құр-ақ, құр-ақ-тар, күй-ші, күй-ші-нің, оқу-шы, оқу-шы-ның, теңіз-ші-ні, теңіз-ші-лер, теңіз-ден, кітап-тар, қобыз-шы-лар, ауыл-дар-ға, үй-ге, өнер-лі, орау-шы-лар.
4-жаттығу.Сөздерге жұрнақты жалғап жаз.
1.Мүсін-ші, қой-шы, ел-ші, мал-шы, би-ші.
2.Саз-гер, қала-шық, іс-кер, көл-шік.
3.Мұнай-лы, көктем-гі, қыс-қы, дала-лы, жылқы-лы.


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   29




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет