Сабақ түрі: жарыс сабағы Сабақтың типі: қайталау-пысықтау сабағы Әдісі: жеке, топпен жұмыс, тест



бет1/2
Дата04.05.2017
өлшемі256,2 Kb.
#15610
түріСабақ
  1   2

Молда Мұса атындағы жалпы орта мектебі Физика-информатика Бекеева Г.М.


Архимед күші тақырыбына есептер шығару және қайталау
Мақсаты:

Білімділік: Архимед күші, атмосфералық қысым, газ, сұйық, қатты денелердің қысымы туралы материалдарды пысықтау, бекіту, жүйелеу;

Дамытушылық: Өмірден, табиғаттан, техникадан, күнделікті тіршіліктен мысалдар келтіре отырып, оқушы ойын дамыту, пәнге деген қызғушылығын арттыру;

Тәрбиелік: Оқушыларды ұқыптылыққа, өз бетінше ізденуге, алғырлыққа, жинақы болуға тәрбиелеу.

Сабақ түрі: жарыс сабағы

Сабақтың типі: қайталау-пысықтау сабағы

Әдісі: жеке, топпен жұмыс, тест

Пәнаралық байланысы: ағылшын, орыс тілдері

Көрнекілігі: сызбалар сызылған плакаттар, физик-ғалымдардың суреттері, тесттер, кеспелер, бағалау парағы, қанатты сөздер жазылған плакаттар.
Сабақтың жоспары:

І. Ұйымдастыру

ІІ. Негізгі бөлім

1. «Бәйге» жарысы

2. Полиглот

3. Ойлан, тап!

4. Сен білесің бе?

5. Физикалық тест

6. Топбасшылар сайысы

ІІІ. Қорытынды

ІV. Үйге тапсырма
Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру

Оқушыларды түгелдеп, зейінін сабаққа аудару. Оқушыларды топқа бөліп, бүгінгі сабақтың мақсатын таныстырып өту.


ІІ. Негізгі бөлім


  1. «Бәйге» жарысы

Бұл жарыста оқушыларға өткен тақырыптарды қайталап, пысықтау мақсатында оқушыларға эстафеталық білім картасы таратылады.
Эстафеталық білім картасы
Тобы:_______________ Аты-жөні: ______________________________




Физикалық шамалар

Математикалық өрнегі

Өлшем бірлігі

Өлшейтін құрал

1

Жылдамдық










2

Уақыт










3

Масса










4

Көлем










5

Ауырлық күші










6

Салмақ










7

Қысым










Жалпы балы ______ Бағасы ______







Физикалық шамалар

Математи-калық өрнегі

Өлшем бірлігі

Өлшейтін құрал

1

Жылдамдық

ν=l/t

м/с

Спидометр

2

Уақыт

t=s/ν

с

Сағат, секундомер

3

Масса

m=ρV

кг

Таразы

4

Көлем

V=m/ρ

м3

Мензурка, сызғыш

5

Ауырлық күші

Fa=mg

Н

Динамометр

6

Салмақ

P=mg

Н

Динамометр

7

Қысым

P=F/S

Па

Барометр


Картаны толтыруға 7 минут беріліп, жиналады да, әр дұрыс жауапқа 1 балдан есептеледі.


  1. Полиглот

Полиглот бөлімінде физикалық шамалардың белгіленуі беріледі, оқушылар осы физикалық шамалардың қандай шама екенін тауып, қазақ, орыс, ағылшын тілдерінде плакатқа жазып, оны тақтаға шығып оқып береді.

1






Физикалық шамалар

Қазақ тілінде

Орыс тілінде

Ағылшын тілінде

1

V










2

Fүйк










3

t










4

ρ










5

Fa










6

h









2






Физикалық шамалар

Қазақ тілінде

Орыс тілінде

Ағылшын тілінде

1

s










2

FА










3

l










4

P










5

ν










6

S











Жауаптар




Физикалық шамалар

Қазақ тілінде

Орыс тілінде

Ағылшын тілінде

1

V

көлем

объем

volume

2

Fүйк

үйкеліс күші

сила трения

the working power

(force power)



3

t

уақыт

время

time

4

ρ

тығыздық

плотность

the mass

5

Fa

ауырлық күші

сила тяжести

power weight

6

h

биіктік

высота

higher

7

s

жол

дорога

way

8

FА

Архимед күші

сила Архимеда

Archimedes power

9

l

ұзындық

длина

the long (length)

10

P

салмақ

вес

weight

11

ν

жылдамдық

скорость

the speed

12

S

аудан

площадь

square

Ағылшын тілі, орыс тілі мамандары оның дұрыс оқылуына қарап бағалайды. Әрбір дұрыс жауапқа 1 балдан беріледі.
3. Ойлан, тап!

Әр топқа өткен тақырыптарға есептер шығарту мақсатында есептер жазылған карточкалар таратылады. Ал қалғандары сұрақтар жазылған карточкалар алып жауап береді. Есептер мен сұрақтар жауаптары 5 балдық жүйемен бағаланады.
4. Сен білесің бе?

Бұл кезеңде физик-ғалымдардың суреттері жасырылады. Әр топбасшысы шығып, сурет таңдап алады. Ондағы суреті шыққан ғалымның аты-жөнін, қай елдің ғалымы екенін, ғылым саласына қосқан үлесін айтып өтеді. (Әл-Фараби, Коперник, Ньютон, Паскаль)


5. Физикалық тест

10 сұрақтан тұратын тест таратылып алынады
Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет