Сабақтың барысы. І. Ұйымдастыру бөлімі. Оқушылардың зейінін сабаққа аудару. ІІ. Үй тапсырмасын қайталау
Дата 05.01.2017 өлшемі 15,49 Kb. #6401 түрі Сабақ
Пәні:ана тілі Уақыты:
Тақырыбы: Өрмекші,құмырсқа,қарлығаш. Жіңішке дауысты дыбыстар.
Мақсаты: а)Оқушылардың оқу дағдысын қалыптастыра отырып ,сөздік қорларын дамыту.ә)Оқушылардың жіңішке дауысты дыбыстар жайлы білімдерін кеңейтуге мүмкіндік жасау.б)Оқушыларды табиғатты аялауға ,еңбексүйгіштікке тәрбиелеу.
Көрнекілігі: сюжетті суреттер ,тірек-сызбалар.
Сабақтың барысы.
І. Ұйымдастыру бөлімі.
Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.
ІІ. Үй тапсырмасын қайталау.
Мазмұнды суреттер бойынша сөйлемдер құрату.
ІІ. Жаңа сабақ.
а)Кіріспе әңгіме. Жұмбақтар жасыру. 1)Торын құрып қояды , Шыбындарды жояды. 2) Құйқылжытып дала күйін, Үй ішіне салады үйін.
ә)Оқулықпен жұмыс. 28 – жаттығу. 1)Мұғалім мәтінді мәнерлеп оқып ,түсіндіру. 2)Оқушылардың рөлге бөліп оқуы. 3)Мәтін мазмұнына байланысты сұрақтар қою. – Әңгіме сендерде ұнады ма? – Өрмекші неге өрмек тоқып жүр? – Құмырсқа не істеп жүр? – Қарлығаш неге шөп жинайды?
б)Сөздік жұмыс. Өрмек-өрмекшінің құрған торы. Түйір-ұсақталған бөлік.
в)Сергіту сәті.
г)Дәптермен жұмыс. 29 – жаттығу. Мақал-мәтелдерді оқып ,мәтін мазмұнына сай келетінін көшіріп жазу. Еңбек-ер атандырады.
30 – жаттығу.Тор көздердің орындарына тиісті әріптерді қойып ,көшіріп жаз. Жүзім,өрмекші,көкек.
ІҮ.Жаңа сабақты бекіту. Мәтінді түсініп оқу,жіңішке дауысты дыбыстарды жаттау
Ү. Үйге тапсырма.
«Өрмекші,құмырсқа,қарлығаш» мәтінін түсініп оқу. 30-аттығу,23-бет
ҮІ. Қорытынды. Бағалау. Достарыңызбен бөлісу: