Сабақтың мақсаты : Оқушыларды өздерінің отбасы туралы жан жақты



Дата06.02.2022
өлшемі26,91 Kb.
#81154
түріСабақ
Байланысты:
Тренинг Мен және менің отбасым


Менің отбасым 

Тренинг сабақтың мақсаты: Оқушыларды өздерінің отбасы туралы жан-жақты білуге және балаға отбасының рөлі жайлы түсіндіру. Отбасын сүюге, құрметтеуге тәрбиелеу. 
Ұйымдастыру кезеңі: Балалар бүгінгі біздің тренинг сабағымыздың тақырыбы «Мен және менің отбасым» 
Тренинг сабағымыз 5 бөлімнен тұрады. 

1.Таныстыру (аты-жөні, менің отбасым бақытты) 
2.Отбасы туралы сұрақтар 
3. Жұмбақ шешу 
4. Логикалық сұрақтар 
5. Менің анам ол.... 

1. «Таныстыру» 

Әрбір оқушы орындарынан тұрып аты-жөндерін айтып таныстырады және Балалар, аналарың сендерді қалай еркелетеді? (Балапаным, аппағым, қозым, ботам, құлыншағым, қарғам...). 

2. Отбасы туралы сұрақтар 

1. Отбасы дегенді қалай түсінесің? 
2. Отбасының басшысы кім? 
3. Отбасы қандай болуы керек? 
4. Өзіңнің отбасың туралы әңгімелеп бер? 
5. Барлық отбасы бірдей болады деп ойлайсың ба? 
6. Сен қандай отбасын армандайсың? 
7. Өз отбасыңа көңілің тола ма? 
8. Отбасын неліктен жақсы көресіңдер? 
3. Жұмбақ шешу 

Мен сіздерге арнап бір қоржын жұмбақтар алып келдім. 
-Өте жақсы. Балалар, сендер жұмбақ шешкенді ұнатасыңдар ма? 
Олай болса мен сіздерге жұмбақтар жасырамын. Сендер оларды шешуге тырысыңдар. 
Тағы менің қоятын бір шартым бар. Менің қойған жұмбақтарымның жауабын тауып, жауабыма сай өлең жолдарын оқып, мақал-мәтел айтып немесе ән салып беріңдер 

1-жұмбақ: 
Кітапты көп оқитын, қызықты тарихи оқиғаларды жақсы білетін, мақал-мәтелдерді жиі қолданып сөйлейтін, немерелерін еркелетіп, үнемі қасынан тастамай ертіп жүретін Ақ сақалды кісіні кім дейміз? 
(АТА) 
2-жұмбақ 
Біз үшін ең қымбатты, ең ардақты адам кім? (АНА) 

3 - жұмбақ: 
- Өзі салмақты, байсалды, бос уақытын балалармен өткізгенді жақсы көреді, циркке, т.б. жерлерге апарады, отбасын қорғаушы, асыраушы, сақтаушы. Ол кім? (ӘКЕ). 
4 -жұмбақ. 
- Ол өте мейірімді, ақ шашты, дәмді тағамдар, тәтті бауырсақ пісіреді, бізге жылы қолғап, шұлық тоқиды, ұйықтар алдында ән немесе ертегі айтып береді. Бұл кім? (ӘЖЕ). 

4. Логикалық сұрақтар 
1. Менің атым Медет. Менің апамның бір ғана інісі бар. Менің апамның інісінің аты кім? Жауабы: Медет 
2. Көшеде екі әкесі, екі баласы, және атасы немересімен қыдырып жүр. Көшеде неше адам жүр? Жауабы: 3 адам 
3. Анаңның апасының баласы саған кім болады? ( бөле) 
4. Нағашы ата-әжеңе сен кім боласың? (жиен немере) 
5. Мен ата-анама кім боламын? (ұлымын, қызымын) 
6. Бір үйде 4 қыз бар оның әрқайсысының бір інісі бар, бұл үйде неше бала бар? (5 бала) 
7.Анаңның ағасы саған кім болып келеді? (нағашы) 
8. Әкеңнің әкесі саған кім болып келеді? (ата) 
9.Әкеңнің анасына сен кім боласың? (немере) 

Ал енді балалар сендер аналарыңа қандай жылы сөздер, жақсы тілектер айтып жүресіздер. Соны анықтау мақсатында 
Сіздерге менің анам –ол... кестесін таратамын. 

5. «Менің анам – ол... мейірімді, еңбексүйгіш, адал, әдемі, қамқоршыл, инабатты, сыпайы, » 
Тапсырманы орындауға оқушыларға кесте таратылады менің анам ол.... сөзін ары қарай жалғастыру тапсырылады. Оқушылар тапсырманы орындап болған соң жазылған бетшені аналарына таратып беру. Ал енді аналарымызға арнап ән шашуын шашайық. 
Бүгін біз сіздермен отбасы туралы ой бөлістік. Осымен бүгінгі «Мен және менің отбасым» тақырыбындағы семинарымыз аяқталды. Семинарға ауызбіршілікпен қатысқандарыңызға көп-көп рахмет! 

Моя семья

Цель тренинга: разностороннее узнать учащихся о своей семье и объяснить ребенку о роли семьи. Воспитание любви и уважения к семье.
Организационный этап: дети сегодня тема нашего тренинга "я и моя семья"»
Тренинг состоит из 5 частей.

1. Знакомство (имя, отчество, моя семья счастлива)


2.вопросы о семье
3. загадочное решение
4. логические вопросы
5. моя мама это....

1. " презентация»

Каждый ученик, стоя с места, знакомит с именами, а как дети, мамы заставляют вас волноваться? (Цыпленок, аппетит, ягнят, ботам, уши, ягнятник, ягнятник...).

2. вопросы о семье

1. Как вы понимаете семью?
2. Кто глава семьи?
3. Какая должна быть семья?
4. Расскажите о своей семье?
5. считаете ли вы, что вся семья будет одинаковой?
6. какую семью ты мечтаешь?
7. довольны ли ваша семья?
8. Почему вы любите семью?
3. загадочное решение

Я принесла для вас одну корзину загадок.


- Очень хорошо. Дети, любите ли вы загадывать?
Так что я скрываю вам загадки. Вы пытаетесь их решить.
Есть еще один договор, который я поставил. Найдите ответы на мои загадки, читайте стихи, пословицы и поговорки или песни, отвечающие моему ответу

1-Загадка:


Кто говорит о Белом бородатом человеке, который много читал книгу, хорошо знал интересные исторические события, часто употреблял пословицы и поговорки, увлекался внуками и постоянно приводил их к беде.
(АТА)
2-Загадка
Кто самый дорогой, самый почитаемый для нас человек? (Мать)

3-Загадка:


- Сам любит проводить весомый, спокойный, досуг с детьми, приводить в цирк и т. д., защитник семьи, опекун, хранитель. Кто он? (Отец).
4-Загадка.
- Она очень доброжелательна, с белыми волосами, вкуснейшими блюдами, сладкими баурсаками, к нам вяжут теплые перчатки, носки, рассказывают песни или сказки перед сном. Кто это? (БАБУШКА).

4. логические вопросы


1. Меня зовут Медет. У моей сестры есть только один брат. Кто зовут брата моей сестры? Ответ: Медет
2.на улице Два отца, двое детей, и дед гуляют с внуком. Сколько человек ходит на улице? Ответ: 3 человека
3. кто будет тебе ребенок матери? (разделить)
4. Кто ты будешь дядя-бабушки? (племянник жиен)
5. Кто я буду родителям? (театра, дочь)
6. в одном доме есть 4 девочки, у каждого из них есть один брат, сколько детей в этом доме? (5 детей)
7.Кто тебе будет брат матери? (дядя)
8. Кто будет тебе отец отца? (ата)
9.Кто ты будешь быть мамой отца? (внучка)

А теперь дети расскажут вам, какие теплые слова, добрые пожелания. С целью выявления


Вам моя мама-она... расписание таратамын.

5. «Моя мама-она... добрый, трудолюбивый, честный, красивый, заботливый, отзывчивый, вежливый, »


Для выполнения задания учащимся распределяется расписание моя мама она.... слово будет предоставлено продолжить. После того, как учащиеся выполнили задание, раздача записанных листов матери. А теперь давайте разберемся для наших мам.
Сегодня мы разделили с вами мысли о семье. На этом сегодня завершился семинар на тему: «я и моя семья». Спасибо большое за участие в семинаре!

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет