Сабақтың мақсаты: Білімдік: азық- түліктегі, жеміс көкөністердегі дәрумендер туралы ақпарат беру



Дата17.04.2017
өлшемі66,7 Kb.
#14023
түріСабақ
Сабақтың тақырыбы: Дәрумендер

Сабақтың мақсаты: Білімдік: азық- түліктегі, жеміс - көкөністердегі дәрумендер туралы ақпарат беру.

Дәрумендердің адам денсаулығы үшін қандай пайдасы


бар екенін үйрету.

Дамытушылық: оқушылардың сөйлеу әрекетін, логикалық, сөздік қорын, есте сақтау қабілеттерін дамыту.

Тәрбиелік: Тазалыққа,дұрыс тамақтануға, салауатты өмір салтын ұстануға баулу.
Көрнекілігі: кесте, слайд, пиктограмма, азық -түлік /сүт, алма/, компьютер.

Сабақ типі: жаңа білімді меңгерту.

Әдістері: сұрақ жауап, түсіндіру, топтық жұмыс, өзіндік жұмыс, ролдік ойын.

Сабақтың барысы.

І.Ұйымдастыру кезеңі:

    А) амандасу

    Ә)Психологиялық дайындық


  • Балалар, бүгінгі сабаққа бізге қонақтар келіп отыр. Олай болса бәріміз бірге қонақтармен сәлемдесейік.

Жақсы оқып сабақты,

Әдеп сақтау сәніміз.

Сәлем бердік сіздерге,

Басымызды иіп бәріміз.



  • Балалар, сабағымызды сұрақ жауап арқылы тәлім сәтінен бастайық.

-Әрбір адам? -Дос.

-Әрбір сабақ? -Үйрену.

-Әрбір ісің? -Тірлік

-Әрбір сөзің?-шындық

Олай болса, балалар,бүгінгі сабағымызда әрбір ісімізге мұқият болайық.

Сабақтың тақырыбы мен мақсаты таныстыру.

Мұғалім оқушыларға бағалау парағы мен тапсырмалар беріледі. Олар орындаған тапсырмаларын бағалап отырады. Әр тапсырма ұпаймен есептелінеді.

Тіл дамыту сұрақтары:

Қазір қай жыл мезгілі?

Күз айларына қандай айлар жатады?

Бір аптада неше күн бар?

Бүгін аптаның қай күні?

Бүгін сендерде неше сабақ?

Қазір қандай сабақ?

ІІ.Үй тапсырмасын тексеру: жазу дәптері б 41 т 1

 ІII. Жаңа тақырып.



«Дәрумендер» деп аталатын біздің тақырыбымыз. Ал «дәрумендер – денсаулық кепілі». Елбасымыз «Білімді ұрпақ – болашақ» деген. Соңдықтан бізге дәрумендер жеу керек. Құрамы дәрумендер өте бай: А, В, С, D.

Б 62 т 1 арқылы оқушылар дәрумендердің атауымен танысады. Дәрумендердің атауын аудиотаспадан тыңдайды, қайталайды, есте сақтайды.



Сергіту

Оң қолымда бес саусақ,

Сол қолымда бес саусақ,

Бәрін қоссан он саусақ.

Оң аяқпен секіреміз,

Сол аяқпен секіреміз,

Екі аяқпен жүгіреміз.

Кесте бойынша азық -түлік атаулары қайталау.

Б 62 т 2 кішкентай қыздың анасының сөзі арқылы сүтте «А» дәрумені болатынымен танысады.

Б 63 т 4 арқылы азық - түлік, жеміс -көкөністерде қандай дәрумендер болатынымен танысыды, осы кесте арқылы сүтте тек «А» дәрумені ғана емес, сондай -ақ жұмыртқа, сәбіз, балық, ірімшікте де болатынымен танысады. Осы тапсырмада азық- түлікке қатысты белсенді лексиканы тағы бір қайталайды.

Жазу дәптері №1 б 40 т 4 /жазбаша/

Алмада «А» дәрумені бар. Ірімшікте «А» дәрумені бар. Асқабақта «А» дәрумені бар. Майда «А» дәрумені бар. Балықта «А» дәрумені бар. Сүтте «А» дәрумені бар. Сәбізде «А» дәрумені бар.

Музыкалық сергіту

Б 63 т 5 сөйлесу үлгісі бойынша дәрумендер туралы білімдерін толықтыру жемістер мен көкөністердің пайдасы туралы сөйлесу.

Ролдік ойын

Киптограмма. Ойының шарты: берілген киптограммадан азық түліктің атын тез тауып айту. Топтық жұмыс. Сынып үш топқа бөлінеді.

Викторина

1-бөлім.Тағам құрамындағы дәруменді тап:

1.Апельсин, қызанақ, орамжапырақта қай дәрумен кездеседі? / «С» дәрумені/

2.Нан, сүт, ірімшік, етте қай дәрумен кездеседі? / «В» дәрумені/

3.Сәбіз, май, сүт, жұмыртқа, балықта қай дәрумен көп кездеседі? /«А» дәрумені/

4.Май, жұмыртқа, ірімшікте қай дәрумен кездеседі? /«D» дәрумені/

2-бөлім. Дұрысын таңда:

1.Қандай тағамда үш дәрумен кездеседі?

а/ нанда ә/ сүтте б/ орамжапырақта

2.«С» дәрумені сақталып қалу үшін картопты қалай пісірген дұрыс?


А)Қайнату ә)қуыру б)қабығымен отқа пісіру

IV. Өткен сабақ бойынша рефлексия өткізу:

Бүгін сабақта біз не білдік?

Дәрумендерді ең алғаш анықтаған ғалым кім?

Дәрумендер неше топқа бөлінеді ?

V. Үйге тапсырма: жазу дәптері б 40, т 2-3.

VI.Бағалау

Самоанализ

открытого урока по казахскому языку в 3 классе

по теме «Витамины» данный Ритгамер О.В.



Тема: Витамины

Цель: презентовать информацию о витаминах, содержащихся как в продуктах питания, так и в фруктах, овощах. Расширить знания о пользе витаминов для здоровья человека.

Развивать речь, фонематический слух, логическое мышление, способность запоминать слова.

Прививать навыки правильного питания, придерживаться чистоты.

Оборудование: опорная таблица, слайд, пиктограмма, компьютер, молоко, яблоко, стакан.

Тип урока: изучение нового материала.

Метод обучения: словесный, наглядный, аудио, игровая технология.

Формы работы: фронтальная, самостоятельная, работа в группе.

Ход урока:

I Организационный момент

Приветствие

Психологический настрой

Лист оценивания (в конце урока ребята сами себя смогут оценить)

Урок состоит из 6 этапов.

1 этап включает в себя развитие речи. /вопрос-ответ/

2 этап проверка домашнего задания. Необходимо написать по группам фрукты, ягоды и овощи. В качестве закрепления этого задания учитель показывает картинки, учащиеся называют и определяют что это: фрукт, ягода или овощ.

3 этап основан на изучении и усвоении нового материала.

- учитель знакомит учащихся с разновидностью витаминов, происхождением слова «витамин», расширяя, таким образом, кругозор учащихся.

- Учащиеся развивают фонематический слух, повторяя слова, развивают навыки запоминания.

- По опорной таблице повторяют названия продуктов питания, учащиеся демонстрируют свои знания, изученного раннее материала.

- Работа с учебником с 62 упр 2. Ребята узнают о том, какой витамин содержится в молоке. Работа направлена на правильное произношение специфических звуков и понимание текста.

- с 63 упр 4. Учащиеся знакомятся с разновидностью витаминов и расширяют свои знания о содержании того или иного витамина в том или ином продукте питания, фрукте, овоще.

- Работа в прописи с 40 упр 4. Направлена на правильное написание, а также на закрепления витамина А.

- ролевая игра. Игра строится на основе диалога. Направлена на языковое обеспечение (словарный и грамматический материал, навыки в пользовании им).

- Киптограмма направлена на развитие логического мышления. Работа в группах.

- Викторина способствует закреплению нового материала и проверке усвоенного.



4 этап рефлексия

5 этап задание на дом

6 этап самооценивание

Қазақ тілі пәнінен

ашық сабақ

«Дәрумендер»

3 сынып


Өткізген: Ритгамер О.В.

«Каменка орта мектебі» ММ



2014 жыл



Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет