Сабақтың мақсаты: Білімділік: Жай бөлшектерді қосу кезіндегі оқушылардың білімдерін жүйелеу



Дата07.09.2017
өлшемі8,26 Kb.
#29960
түріСабақ

Сабақтың тақырыбы:

  • Сабақтың мақсаты:
  • Білімділік:
  • Жай бөлшектерді қосу кезіндегі оқушылардың білімдерін жүйелеу
  • Оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыта отырып, интеллектуалдығын қалыптастыру
  • Өзін-өзі басқаруға, ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу
  • Дамытушылық:
  • Оқушылардың тез ойлау қабілетін дамыту, әртүрлі есептер шығару арқылы ой-өрістерін дамыту, пәнге қызығушылығын арттыру.
  • Тәрбиелік:
  • Сабақ барысында ойын арқылы оқушылардың белсенділігін, ынтасы мен жігерін арттыру, намысын қорғауға баулу.
  • Сабақтың міндеті:
  • Сабақтың типі: Жаңа білімді игеру және оны алғашқы бекіту. Сабақтың түрі: Жаңа сабақ. Қолданылған көрнекіліктер: слайд, арнайы тапсырмалар Сабақ технологиясы: топтық технология, бірін - бірі тексеру технологиясы, жартылай ізденушілік Пән аралық байланыс: информатика, психология

І. Ұйымдастыру А) Оқушылармен амандасу ә) Сыныпты топқа бөлу б) Шаттық шеңбері арқылы сабақты бастаймыз. -Балалар, енді қолымызды ұстап алақан жылуы арқылы бір-біріңе жылы лебіздер айтып, сабағымызды бастайық. Қуанамын мен де, (өзімді көрсетемін) Қуанасын сен де, (жанындағы досымды көрсетемін) Қуанайық, достарым, (бір біріміздің қолымыздан ұстаймыз) Арайлап атқан күнге (қолдарымызды жоғары көтереміз)

  • 1. Дұрыс бөлшек дегеніміз не?
  • 1. Бұрыс бөлшек дегеніміз не?
  • 2. Бөлімдері бірдей бөлшектерді қалай салыстырамыз
  • 2. Алымдары бірдей бөлшектерді қалай салыстырамыз?
  • 3. Аралас сан дегеніміз не?
  • 3. Бұрыс бөлшекті аралас сан түрінде қалай жазамыз?

Жаңа сабақ

  • Жай бөлшектерді қосу

Бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу

  • Бөлімдері бірдей бөлшектерді қосқанда олардың алымдарын қосып, алым етіп, ал бөлім етіп сол бөлімнің өзін қалдыру керек

Бөлімдері әр түрлі бөлшектерді қосу

  • ЕКОЕ (4,8)=8

«Тез есептей білеміз бе?»

  • №607 (ауызша) Бөлшектерді қосу

«Қосуды орындаңдар»

  • №608

Қосуды орындаңдар

  • №610

Бос орынға тиісті санды қойып, берілген бөлшекті 1-ге дейін толықтырыңдар №611

  • = 1
  • = 1
  • = 1
  • = 1

Сергіту сәті

  • Бөлшектің алымы
  • Бөлшек сызық
  • Бөлшектің бөлімі
  • Бөлшектің алымы
  • Бөлшек сызық
  • Бөлшектің бөлімі

Топтық жұмыс

  • Бірінші қорапшада 3/10 кг, екінші қорапшада 3/5 кг кәмпит бар. Екі қорапшада неше кәмпит бар?

Топтық жұмыс

  • Гүлзардағы гүлдердің 2/7 –сі раушан гүлі, ал қалампыр гүлінің одан ½ -і артық. Қалампыр гүлі гүлзардағы гүлдердің қандай бөлігі?
  • «Қорытындылау».
  • Бөлімдері ... бөлшекерді қосқанда олардың алымдарын қосып, алым етіп, ал бөлім етіп сол бөлімнің өзін қалдыру керек /Мысалы/
  • Бөлімдері ... бөлшектерді қосу үшін, оларды ең кіші ортақ бөлімге келтіріп, бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу керек /Мысалы/

Мен өте жақсы жұмыс жасадым. Өзіме сеніп бойымдағы күшімді қолдана білдім

  • Рефлекция

Оқушы жұмысын бағалау

  • Үйге тапсырма №609, №612(1-6)
  • І топ ІІ топ
  • №609 (1,2) №609 (3,4)
  • №612 (1,2,3) №612 (4,5,6)

Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет