Сабақтың мақсаты: Кіріспе. Техника қауіпсіздігі және жұмыс орнын ұйымдастыру туралы түсінік беру



бет1/4
Дата17.06.2018
өлшемі77,89 Kb.
#43074
түріСабақ
  1   2   3   4
Күні: 3.09.2014ж Тексерген:

Сыныбы: 10 «А»

Пәні: Информатика

Кіріспе. Техника қауіпсіздігі және жұмыс орнын ұйымдастыру

Сабақтың мақсаты:

Кіріспе. Техника қауіпсіздігі және жұмыс орнын ұйымдастыру туралы түсінік беру.

Күтілетін нәтиже:

1 Кіріспе. Техника қауіпсіздігі және жұмыс орнын ұйымдастыру тәсілдерімен танысады;

2. Тақырып бойынша алған теориялық білімдерін практикалық тапсырма орындауда тиімді пайдаланады.

3. Компьютерде дұрыс жұмыс істеу ережесін ұстануға үйренеді.

Оқыту технологиясы:

Сыни тұрғыдан ойлау технологиясы, Ақпараттық – коммуникациялық технологиясы.

Сабақтың түрі:

Жаңа сабақ

Қажетті құралдар мен көрнекіліктер:

Интерактивті тақта, компьютер, маркер, проектор, плакат, дәптер, оқулық, слайдтар, электронды оқулықтар.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

1. Оқушылармен сәлемдесіп, түгендеп, құрал-жабдықтарын тексеру.

2. Сергіту сәтін пайдалана отырып, сабаққа назар аударту.

3. Түстер арқылы топқа бөлу.

ІІ. Қызығушылығын ояту:

Кіріспе. Техника қауіпсіздігі және жұмыс орнын ұйымдастыру туралы сұрау?

IІІ. Мағынаны тану:

І – ІІ топқа тапсырма беремін. І топқа Техника қауіпсіздігінің ережелері мен талаптары.

ІІ топқа медициналық көмек пен көз талғанда жасалатын жаттығулар

Джигсо әдісін пайдалану

V. Ой толғаныс:

1. Техника қауіпсіздігінің ережелері

2. Техника қауіпсіздігінің талаптары

3. Медициналық көмек

4. Көз жаттығулары

Үш қадамды2 сұхбат әдісі арқылы.

VІ. Үйге тапсырма:

Техника қауіпсіздігі және жұмыс орнын ұйымдастыру

VІІ. Бағалау:

Сабақ барысындағы көңіл – күйлерін, алған әсерлерін, нені біліп, үйренгендерін жазады.Білемін, Үйрендім, Үйренгім келеді стратегиясы

Күні: 10.09.2014ж Тексерген:

Сыныбы: 10 «А»

Пәні: Информатика

Әлемнің ақпараттық бейнесі, ақпараттық жүйелер және ресурстар

Сабақтың мақсаты:

Әлемнің ақпараттық бейнесі, ақпараттық жүйелер және ресурстар туралы түсінік беру.

Күтілетін нәтиже:

1. Әлемнің ақпараттық бейнесі, ақпараттық жүйелер және ресурстарымен танысады;

2. Тақырып бойынша алған теориялық білімдерін практикалық тапсырма орындауда тиімді пайдаланады.

3. Компьютерде дұрыс жұмыс істеу ережесін ұстануға үйренеді.

Оқыту технологиясы:

Сыни тұрғыдан ойлау технологиясы, Ақпараттық – коммуникациялық технологиясы.

Сабақтың түрі:

Аралас сабақ

Қажетті құралдар мен көрнекіліктер:

Интерактивті тақта, компьютер, маркер, проектор, плакат, дәптер, оқулық, слайдтар, электронды оқулықтар.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

1. Оқушылармен сәлемдесіп, түгендеп, құрал-жабдықтарын тексеру.

2. Сергіту сәтін пайдалана отырып, сабаққа назар аударту.

3. Карта арқылы топқа бөлу.

ІІ. Үй тапсырмасын сұрау.

1. Техника қауіпсіздігінің ережелері

2. Техника қауіпсіздігінің талаптары

3. Медициналық көмек

4. Көз жаттығулары

ІІІ. Қызығушылығын ояту:

Әлемнің ақпараттық бейнесі, ақпараттық жүйелер және ресурстар туралы сұрау?

IV. Мағынаны тану:

І – ІІ топқа тапсырма беремін. І топқа: Әлемнің ақпараттық бейнесі, ІІ топқа: Ақпараттық жүйелер, ресурстар тақырыптарын бөліп беру

Джигсо әдісін пайдалану

V. Ой толғаныс:

- «Ақпарат» термині туралы жаңадан не білдіңдер?

- Ақпаратты қанша деңгейде қарастыруға болады?

- Ақпараттану дегенді қалай түсінесіңдер?

- Ақпараттанудың негізгі нысаны қандай?

- Ақпараттық жүйелер деген ұғымды қалай түсінесіңдер?

- Ақпараттық қамтамасыз етудің түрлерін атап , оларға сипаттама беріңдер?

Үш қадамды2 сұхбат әдісі арқылы.

VІ. Үйге тапсырма:

Әлемнің ақпараттық бейнесі, ақпараттық жүйелер және ресурстар

VІІ. Бағалау:

Сабақ барысындағы көңіл – күйлерін, алған әсерлерін, нені біліп, үйренгендерін жазады.Білемін, Үйрендім, Үйренгім келеді стратегиясы

Күні: 17.09.2014ж Тексерген:

Сыныбы: 10 «А»

Пәні: Информатика

Білім берудің ақпараттық ресурстары

Сабақтың мақсаты:

Білім берудің ақпараттық ресурстары туралы түсінік беру.

Күтілетін нәтиже:

1. Білім берудің ақпараттық ресурстары мен танысады;

2. Тақырып бойынша алған теориялық білімдерін практикалық тапсырма орындауда тиімді пайдаланады.

3. Компьютерде дұрыс жұмыс істеу ережесін ұстануға үйренеді.

Оқыту технологиясы:

Сыни тұрғыдан ойлау технологиясы, Ақпараттық – коммуникациялық технологиясы.

Сабақтың түрі:

Аралас сабақ

Қажетті құралдар мен көрнекіліктер:

Интерактивті тақта, компьютер, маркер, проектор, плакат, дәптер, оқулық, слайдтар, электронды оқулықтар.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

1. Оқушылармен сәлемдесіп, түгендеп, құрал-жабдықтарын тексеру.

2. Сергіту сәтін пайдалана отырып, сабаққа назар аударту.

3. Құрылғылар арқылы топқа бөлу.

ІІ. Үй тапсырмасын сұрау.

- «Ақпарат» термині туралы жаңадан не білдіңдер?

- Ақпаратты қанша деңгейде қарастыруға болады?

- Ақпараттану дегенді қалай түсінесіңдер?

- Ақпараттанудың негізгі нысаны қандай?

- Ақпараттық жүйелер деген ұғымды қалай түсінесіңдер?

- Ақпараттық қамтамасыз етудің түрлерін атап , оларға сипаттама беріңдер?

ІІІ. Қызығушылығын ояту:

Білім берудің ақпараттық ресурстары туралы сұрау?

IV. Мағынаны тану:

І – ІІ топқа тапсырма беремін. І топқа: Білім берудің ақпараттық ресурстары, ІІ топқа: Білім порталдары және каталогтары

Джигсо әдісін пайдалану

V. Ой толғаныс:

- Ақпараттық ресурстардың рөлі қандай?

- Білім берудің ақпараттық ресурстары деген не?

- Білім берудің электрондық ресурстарының қандай ерекшелігі бар? Олардың түрлерін атаңдар?

- Білім берудің электрондық ресурстарын қалай табуға болады?

- Өздерің осындай ресурс түрін пайдаланасыңдар ма?

Үш қадамды2 сұхбат әдісі арқылы.

VІ. Үйге тапсырма:

Білім берудің ақпараттық ресурстары

VІІ. Бағалау:

Сабақ барысындағы көңіл – күйлерін, алған әсерлерін, нені біліп, үйренгендерін жазады.Білемін, Үйрендім, Үйренгім келеді стратегиясы

Күні: 24.09.2014ж Тексерген:

Сыныбы: 10 «А»

Пәні: Информатика

Программалаудың даму тарихы. Программалық қамтамасыз етудің даму үдерісі

Сабақтың мақсаты:

Программалаудың даму тарихы. Программалық қамтамасыз етудің даму үдерісі туралы түсінік беру.

Күтілетін нәтиже:

1. Программалаудың даму тарихы. Программалық қамтамасыз етудің даму үдерісі мен танысады;

2. Тақырып бойынша алған теориялық білімдерін практикалық тапсырма орындауда тиімді пайдаланады.

3. Компьютерде дұрыс жұмыс істеу ережесін ұстануға үйренеді.

Оқыту технологиясы:

Сыни тұрғыдан ойлау технологиясы, Ақпараттық – коммуникациялық технологиясы.

Сабақтың түрі:

Аралас сабақ

Қажетті құралдар мен көрнекіліктер:

Интерактивті тақта, компьютер, маркер, проектор, плакат, дәптер, оқулық, слайдтар, электронды оқулықтар.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

1. Оқушылармен сәлемдесіп, түгендеп, құрал-жабдықтарын тексеру.

2. Сергіту сәтін пайдалана отырып, сабаққа назар аударту.

3. Гүлдер арқылы топқа бөлу.

ІІ. Үй тапсырмасын сұрау.

- Ақпараттық ресурстардың рөлі қандай?

- Білім берудің ақпараттық ресурстары деген не?

- Білім берудің электрондық ресурстарының қандай ерекшелігі бар? Олардың түрлерін атаңдар?

- Білім берудің электрондық ресурстарын қалай табуға болады?

- Өздерің осындай ресурс түрін пайдаланасыңдар ма?

ІІІ. Қызығушылығын ояту:

Программалаудың даму тарихы. Программалық қамтамасыз етудің даму үдерісі туралы сұрау?

IV. Мағынаны тану:

І – ІІ топқа тапсырма беремін. І топқа: Программалаудың даму тарихы, ІІ топқа: Программалық қамтамасыз етудің даму үдерісі тақырыптарын таратып беремін

Топтастыру әдісін пайдалану

V. Ой толғаныс:

- Программалау деген не?

- Алғашқы программалау тілдерін сипаттаңдар?

- FORTRAN тілінің қандай ерекшелігі бар?

- Программа тілдерін қалай топтастыруға болады?

- Программалық жасақтама деген не?

- ЭЕМ – ге қажетті программаларды құруға немесе өзгертуге арналған программа пакеттері қалай аталады?

- Программалық жасақтама деген не?

Интервью әдісі арқылы.

VІ. Үйге тапсырма:

Программалаудың даму тарихы. Программалық қамтамасыз етудің даму үдерісі

VІІ. Бағалау:

Сабақ барысындағы көңіл – күйлерін, алған әсерлерін, нені біліп, үйренгендерін жазады.Білемін, Үйрендім, Үйренгім келеді стратегиясы

Күні: 1.10.2014ж Тексерген:

Сыныбы: 10 «А»

Пәні: Информатика

Құрылымдық, модульдік нысанға бағдарланған программалау. Бұлтты технологиясы

Сабақтың мақсаты:

Құрылымдық, модульдік нысанға бағдарланған программалау. Бұлтты технологиясы туралы түсінік беру.

Күтілетін нәтиже:

1. Құрылымдық, модульдік нысанға бағдарланған программалау. Бұлтты технологиясы мен танысады;

2. Тақырып бойынша алған теориялық білімдерін практикалық тапсырма орындауда тиімді пайдаланады.

3. Компьютерде дұрыс жұмыс істеу ережесін ұстануға үйренеді.

Оқыту технологиясы:

Сыни тұрғыдан ойлау технологиясы, Ақпараттық – коммуникациялық технологиясы.

Сабақтың түрі:

Аралас сабақ

Қажетті құралдар мен көрнекіліктер:

Интерактивті тақта, компьютер, маркер, проектор, плакат, дәптер, оқулық, слайдтар, электронды оқулықтар.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

1. Оқушылармен сәлемдесіп, түгендеп, құрал-жабдықтарын тексеру.

2. Сергіту сәтін пайдалана отырып, сабаққа назар аударту.

3. Құрылғылар арқылы топқа бөлу.

ІІ. Қызығушылығын ояту:

Құрылымдық, модульдік нысанға бағдарланған программалау. Бұлтты технологиясы туралы сұрау?

IІІ. Мағынаны тану:

І – ІІ – ІІІ топқа тапсырма беремін. І топқа: Құрылымдық, модульдік нысанға бағдарланған программалау. ІІ топқа:Модульдік программалау; ІІІ топқа: Бұлтты технологиясы тақырыптарын топтарға бөліп беремін.

Топтастыру әдісін пайдалану

-Құрылымдық программалау дегенді қалай түсінесіз?

- «Рекурсия» тәсілі қандай жағдайда қолданылады?

- Модульдік программалау дегенді қалай түсінесіз?

- Нысанға бағытталған программалау тілі қандай қызмет атқарады?

- Бұлтты технология деген не?

- Бұлтты технология мақсатына қарай қандай топтарға бөлінеді?

Интервью әдісі арқылы

V. Ой толғаныс:

- Оқушылардың сабақты қаншалықты түсінгенін тексеру мақсатында сәйкестендіру кестесін таратып беремін

- Тест сұрақтарын таратып беремін

Жеке жұмыс

VІ. Үйге тапсырма:

Құрылымдық, модульдік нысанға бағдарланған программалау. Бұлтты технологиясы

VІІ. Бағалау:

Сабақ барысындағы көңіл – күйлерін, алған әсерлерін, нені біліп, үйренгендерін жазады.Білемін, Үйрендім, Үйренгім келеді стратегиясы

Күні: 8.10.2014 ж Тексерген:

Сыныбы: 10 «А»

Пәні: Информатика

Алгоритм және визуалды программалау технологиясы

Сабақтың мақсаты:

Алгоритм және визуалды программалау технологиясы туралы түсінік беру.

Күтілетін нәтиже:

1. Алгоритм және визуалды программалау технологиясы мен танысады;

2. Тақырып бойынша алған теориялық білімдерін практикалық тапсырма орындауда тиімді пайдаланады.

3. Компьютерде дұрыс жұмыс істеу ережесін ұстануға үйренеді.

Оқыту технологиясы:

Сыни тұрғыдан ойлау технологиясы, Ақпараттық – коммуникациялық технологиясы.

Сабақтың түрі:

Аралас сабақ

Қажетті құралдар мен көрнекіліктер:

Интерактивті тақта, компьютер, маркер, проектор, плакат, дәптер, оқулық, слайдтар, электронды оқулықтар.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

1. Оқушылармен сәлемдесіп, түгендеп, құрал-жабдықтарын тексеру.

2. Сергіту сәтін пайдалана отырып, сабаққа назар аударту.

3. Құрылғылар арқылы топқа бөлу.

ІІ. Үй тапсырмасын сұрау.

- Құрылымдық программалау деген не? Ол қашан пайда болды? Қай кезде қолданылады?

- «Жоғарыдан төменге» және «Төменнен жоғарыға» программалау әдістемесін түсіндіріңдер.

- «Рекурсия» тәсілі қандай жағдайда қолданылады?

- Модульдік программалау деген не?

- Бұлтты технология деген не?

ІІІ. Қызығушылығын ояту:

Алгоритм және визуалды программалау технологиясы туралы сұрау?

IV. Мағынаны тану:

І – ІІ топқа тапсырма беремін. І топқа: Алгоритм программалау технологиясы,

ІІ топқа: Визуалды программалау технологиясы тақырыптарын топтарға таратып беремін.

Джигсо әдісін пайдалану

V. Ой толғаныс:

- Алгоритм деген не? Оның қандай қажеттілігі бар?

- Программалау тілі қандай қызмет атқарады?

- Алгоритмнің қасиеттерін атаңдар?

- Алгоритм тілдері нешеге бөлінеді?

- Visual Basic қандай программа?

- Нысан неден тұрады? Нысанның әдісі деген не?

- Транслятор деген не? Оның қандай түрлері бар?

- Нысандардың стандартты жиынтығын атаңдар?

Интервью әдісі арқылы.

VІ. Үйге тапсырма:

Алгоритм және визуалды программалау технологиясы

VІІ. Бағалау:

Сабақ барысындағы көңіл – күйлерін, алған әсерлерін, нені біліп, үйренгендерін жазады.Білемін, Үйрендім, Үйренгім келеді стратегиясы

Күні: 15.10.2014ж Тексерген:

Сыныбы: 10 «А»

Пәні: Информатика

Пішіндер және нысандар (обьектілер). Процедуралар және функциялар

Сабақтың мақсаты:

Пішіндер және нысандар (обьектілер). Процедуралар және функциялар туралы түсінік беру.

Күтілетін нәтиже:

1. Пішіндер және нысандар (обьектілер). Процедуралар және функциялар мен танысады;

2. Тақырып бойынша алған теориялық білімдерін практикалық тапсырма орындауда тиімді пайдаланады.

3. Компьютерде дұрыс жұмыс істеу ережесін ұстануға үйренеді.

Оқыту технологиясы:

Сыни тұрғыдан ойлау технологиясы, Ақпараттық – коммуникациялық технологиясы.

Сабақтың түрі:

Аралас сабақ

Қажетті құралдар мен көрнекіліктер:

Интерактивті тақта, компьютер, маркер, проектор, плакат, дәптер, оқулық, слайдтар, электронды оқулықтар.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

1. Оқушылармен сәлемдесіп, түгендеп, құрал-жабдықтарын тексеру.

2. Сергіту сәтін пайдалана отырып, сабаққа назар аударту.

3. Гүлдер арқылы топқа бөлу.

ІІ. Үй тапсырмасын сұрау.

- Алгоритм деген не? Оның қандай қажеттілігі бар?

- Программалау тілі қандай қызмет атқарады?

- Алгоритмнің қасиеттерін атаңдар?

- Алгоритм тілдері нешеге бөлінеді?

- Visual Basic қандай программа?

- Нысан неден тұрады? Нысанның әдісі деген не?

- Транслятор деген не? Оның қандай түрлері бар?

- Нысандардың стандартты жиынтығын атаңдар?

ІІІ. Қызығушылығын ояту:

Пішіндер және нысандар (обьектілер). Процедуралар және функциялар туралы сұрау?

IV. Мағынаны тану:

І – ІІ топқа тапсырма беремін. І топқа: Пішіндер және нысандар (обьектілер).

ІІ топқа: Процедуралар және функциялар тақырыптарын беру

Джигсо әдісін пайдалану

V. Ой толғаныс:

- Visual Basic қосымшаларын жасауда қандай терезе қолданылады?

- Пішінді не үшін қолданамыз?

- Нысан немесе басқару элементтері дегеніміз не?

- Негізгі нысандарды атаңдар?

- Процедура деген не?

- Процедураның функциядан қандай айырмашылығы бар?

- Функция деген не?

Үш қадамды сұхбат әдісі арқылы.

VІ. Үйге тапсырма:

Пішіндер және нысандар (обьектілер). Процедуралар және функциялар

VІІ. Бағалау:

Сабақ барысындағы көңіл – күйлерін, алған әсерлерін, нені біліп, үйренгендерін жазады. Білемін, Үйрендім, Үйренгім келеді стратегиясы

Күні: 29.10.2014ж Тексерген:

Сыныбы: 10 «А»

Пәні: Информатика

9 Сабақтың тақырыбы:

Сынақ жұмысы №1

Сабақтың мақсаты:

Оқушылардың алған білімдерін бағалау.

Күтілетін нәтиже:

1. Оқушылардың алған білімдерін тексеру;

2. Тақырып бойынша алған теориялық білімдерін практикалық тапсырма орындауда тиімді пайдаланады.

3. Компьютерде дұрыс жұмыс істеу ережесін ұстануға үйренеді.

Оқыту технологиясы:

Сыни тұрғыдан ойлау технологиясы, Ақпараттық – коммуникациялық технологиясы.

Сабақтың түрі:

Сынақ сабақ

Қажетті құралдар мен көрнекіліктер:

Интерактивті тақта, компьютер, оқулық, электронды оқулықтар.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

1. Оқушылармен сәлемдесіп, түгендеп, құрал-жабдықтарын тексеру.

2. Сергіту сәтін пайдалана отырып, сабаққа назар аударту.

3. Тест тапсырмалары туралы түсіндіру.

ІІ. Үй тапсырмасын сұрау.

- Visual Basic қосымшаларын жасауда қандай терезе қолданылады?

- Пішінді не үшін қолданамыз?

- Нысан немесе басқару элементтері дегеніміз не?

- Негізгі нысандарды атаңдар?

- Процедура деген не?

- Процедураның функциядан қандай айырмашылығы бар?

- Функция деген не?

ІІІ. Қызығушылығын ояту:

Оқушылардан тоқсанда өтілген тақырыптарды сұрау?

ІV Мағынаны тану:

І – ІІ нұсқалық тест тапсырмаларын таратып беремін. Тест тапсырмаларына жауап аламын.

Жеке жұмыс

V. Ой толғаныс:

Түсінбеген сұрақтары болса қояды.

Топта талқылайды

VІ. Үйге тапсырма:

Өткен материалдарды қайталау.

VІІ. Бағалау:

Сабақ барысындағы көңіл – күйлерін, Білемін, Үйрендім, Үйренгім келеді стратегиясы

Күні: 19.11.2014ж Тексерген:

Сыныбы: 10 «А»



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет