Сабақтың мақсаты: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдерді қолдана отырып, тілдік қарым-қатынасын қалыптастыру



Дата22.08.2017
өлшемі129,61 Kb.
#24631
түріСабақ
LONDON

6 form

Г.И.Шонгарова №36 К.Х.Тоқмұхамедов атындағы жалпы орта мектептің ағылшын тілі пәні мұғалімі



Сабақтың мақсаты: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдерді қолдана отырып, тілдік қарым-қатынасын қалыптастыру.

Міндеті: Диалогтік оқыту арқылы ауызекі сөйлеу тілін дамыту; «Қала» тақырыбына байланысты сөздерді меңгеру; топта ынтымақтастықпен жұмыс істеуге дағдыландыру.

Оқыту нәтижесі: Өз ойын қорыта отырып, ауызекі сөйлеу дағдысы қалыптасады; сөздік қоры молаяды; топта бірлесіп жұмыс істеуге дағдыланады.

Негізгі идеялар: Сұрақ қою арқылы диалогтік оқуды жүзеге асыру, топтық жұмыс арқылы тапсырмаларды тиімді орындау.

Сабақта қолданылатын материалдар: 1. Қалалар туралы бейнебаян, үлестірмелі материалдар, бағалау парағы, постерлер, стикерлер.

Оқыту әдістері: Жеке, топтық жұмыс, интерактивтік оқыту әдісі, кластер, «Ыстық орындық» әдісі.

Сабақ

Жоспар мазмұны

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Ресурстар

1. 5мин

Сабақтың барысы: Психологиялық дайындық

Түсті қағаздар арқылы топқа бөледі, ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырады.

Шаттық шеңберін құрып, бір-біріне сәттілік тілейді.

Түрлі-түсті қиындылар

2. 10мин

Өткен тақырыптарға шолу

«Миға шабуыл»:



Қала тақырыбына байланысты лексиканы қайталатады

Сұрақтар қояды:

1)What do you know about London? 2)What do you know about Astana?


«Ыстық орындық» әдісі бойынша жаңа сөздерді қайталайды.

Лондон,Астана туралы жинаған ақпараттарын баяндайды.






3.20мин

Жаңа сабақ:

Оқылым:

Сөздікпен жұмыс
«Сәйкестендіру» әдісі:

Диалог құру:


Сергіту сәті:

Топтық жұмыс:

«Кластер»





Лондон, Астана қалалары туралы бейнефильм көрсетіп, сұрақ қояды.

«Джигсо» әдісі бойынша London, Astana мәтіндерін оқытады.


Жаңа сөздерді аударуға береді

Underground, traffic, pollution, be famous for, crowded, noisy
Complete the sentences with the words from the texts.

What are the popular building? What is the name of its river? What problems does it have? How many people live there?


Постермен жұмыс жасатады



Оқушылар өзара қалаларды талқылайды

Оқушылар оқып, әр оқушы топ ішінде бір-біріне түсіндіреді, кейін басқа топқа түсіндіреді.


Мәтіндегі жаңа сөздерді өз бетінше аударады.

Жаңа сөздерді қолдана отырып, сөйлемдерді толықтыру.


«Оқушы-оқушы», «мұғалім-оқушы» диалогі
«Shake and move» әніне жаттығу жасау.

1-топ «London»

2-топ «Astana» тақырыбына сипаттама беріп,постер қорғайды.


Бейнефильм

Үлестірмелер

Үлестірмелер

Слайд


Флипчарт, түсті қағаздар

5мин

Бағалау:


Қалыптастырушы және жиынтық бағалау

Топ басшысы бағалау парағына бағалап отырады.


Бағалау парақшасы

5мин

Үйге тапсырма:

«My city»

« My village» тақырыптарына эссе жазып келу









5мин

Кері байланыс

Пікір ағашына «Екі жұлдыз, бір тілек»



«Insert» картасын толтырғызады

«v» Білемін

«?» Білмеймін

«+»Мен үшін жаңа ақпарат


«Insert» парақшасы

Оңтүстік Қазақстан облысы,

Сарыағаш ауданы



Сабақ тақырыбы:

London

Жалпы мақсат:

Интерактивті әдістер бойынша оқушылардың сөйлеу тілін дамыту, өз ойын еркін жеткізе білуге дағдыландыру

Сілтеме:

Ағылшын тілін оқыту әдістемесі /6-сыныпқа арналған/. «London», «Астана» тақырыбына презентация

Оқушылар үшін оқу нәтижелері:


Оқушылар топта жұмыс істеуге, бір-біріне деген көзқарасын өзгертуге, бір-бірін тыңдауға дағдыланады. Оқушының ізденімпаздығы артады.Өзгелерді дұрыс бағалай алуға талпынады.

Негізгі идеялар:

Топпен жұмыс арқылы диалогті оқытуды жүзеге асыру, топтасу арқылы сыни тұрғыдан ойлауға дамыту, тапсырмаларды тиімді орындату.

Сабақта қолданылатын материалдар:

слайд, бағалау парағы, рефлексия парақтары.

Оқыту әдістері:

Интерактивті оқыту әдістері, баяндау, мәнерлеп оқыту, диалог, жеке, топтық жұмыс. АКТ: интерактив тақта, Венн диаграммасы, СТО стратегиялары

Дерек көздері:

Мұғалімдерге арналған нұсқаулық, интернет материалдары, 6 сыныпқа арналған ағылшын тілі оқулығы(авт. Аяпова)



Сабақтың кезеңдері



Сабақтың барысы:
І.Психологиялық дайындық Топқа бөлу

Шаттық шеңберіне тұрып , ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

Лондон, Астана, Сарыағаш қалаларының суреттерін тарату бойынша топқа бөлінеді.



ІІ.Үй жұмысын тексеру



1-топ. Астана қаласы туралы жинақтаған ақпараттарын баяндайды.

2-топ. Лондон қаласы туралы жинақтаған ақпараттарын баяндайды.

3-топ. «Мy hobby» тақырыбына құраған сөйлемдерді тексеру

Жаңа сөздерді жалпылама сұрау



ІІІ.Жаңа сабақ

Түсіну


Мәтінмен жұмыс

«Джигсо» әдісі бойынша

Тапсырмалар

Сөздікпен жұмыс

Жұптық жұмыс, диалогтық оқыту

Қолдану


Талдау

Жинақтау


Бағалау

Лондон, Астана қалалары туралы бейнефильм көрсету.

1-топ «Астана» мәтінін оқытып, талдату

2-топ «Лондон» мәтінін оқытып, талдау

3-топ «Лондон- туризм орталығы» мәтінін оқытып , талдату

Оқушылар мәтінді оқып,әр топ бір-біріне топ ішінде өзара түсіндіреді.Топтан мәтінді жақсы түсінген оқушы келесі топқа түсіндіреді.
Топ болып жаңа сөздермен жұмысты орындау:population,building, pollution, traffic, underground, capital, crouded, be famous for, entertainment.

1-тапсырма: Берілген тапсырма бойынша сөйлемдерді жаңа сөздерді орнына қою арқылы толықтыру

Оқушылар бір-бірімен сұрақ жауап арқылы әрекеттеседі.

What are the popular buildings?

What is it famous for ?

What is the name of its river?

What problems does it have?

«Топтастыру» тапсырмасы бойынша Лондон, Астана қалаларына сипаттама беру

Постермен жұмыс:

1 – топ: Астана

2 – топ: Лондон

3 - топ: Лондон- туризм орталығы

Әр топ мүшелері постерді қорғайды.

Венн диаграммасын толтыру:

London Both Astana

It lies on the river They are It lies on the river

Thames both big Esil

Бағалау өлшемдері бойынша бір-бірін бағалайды.

Топтың бағасы

Мұғалім бағасымен қорытады




VІ. Үйге тапсырма

Кері байланыс



«Менің қалам» , «Менің ауылым» тақырыбына эссе жазу.

Ұлыбритания елінің астанасы туралы ақпарат жинап келу


Оқушылар сабақтан алған әсерлерімен бөлісіп,ойларын айтып, сабақтың қызықты өткендігін жеткізді.



Сынып

6 а сыныбы

Сабақтың тақырыбы

London





































Тақырыбы: My summer holidays

Мақсаты: Оқушылардың ойлау дағдыларын, есте сақтау қабілеттерін жетілдіре отырып, тілдік сөйлесу мәдениетін қалыптастыру.

Оқыту нәтижелері: 1.Ой-өрісі, ойлау қабілеті ұшқырланады. 2.Оқушының ізденімпаздығы артады. 3.Өзгенің пікірін тыңдай отырып, бірлесіп жұмыс істеуге дағдыланады.

Міндеті: Мәтінді түсіне оқып, өз сөздерімен әңгімелей білуге үйрету; Диалогтік оқытумен тіл байлығын дамыту;Топпен бірлесіп жұмыс істеуге дағдыландыру.

Әдіс-тәсілдер: диалогтік оқыту, АКТ


Сабақ тақырыбы:

My summer holidays

Жалпы мақсат:

Диалогтық оқыту арқылы оқушылардың лексикалық тұрғыдан дұрыс сөйлеу дағдыларын дамыту

Сілтеме:

Ағылшын тілін оқыту әдістемесі /6-сыныпқа арналған/. Оқушылар дайындаған «Менің жазғы демалысым» тақырыбына презентация жұмыстары.

Оқушылар үшін оқу нәтижелері:

Оқушылар топта жұмыс істеуге, бір-біріне деген көзқарасын өзгертуге, бір-бірін тыңдауға дағдыланады. Диалог арқылы білімін тереңдетеді. Сөздік қорын байытады.

Негізгі идеялар:

Сыныпта диалог пен зерттеушілік әңгімені қолдану нәтижесінде оқушылардың білім алу сапасы мен ынтасы артады.

Сабақта қолданылатын материалдар:

слайд, бағалау парағы, рефлексия парақтары.

Оқыту әдістері:

топтастыру, диалог, жеке, топтық жұмыс. АКТ: интерактив тақта, Past Simple шағының презентациясы, СТО стратегиялары

Дерек көздері:

Мұғалімдерге арналған нұсқаулық, интернет материалдары, 6 сыныпқа арналған ағылшын тілі оқулығы(авт. Аяпова)




Сабақтың барысы:
І.Психологиялық дайындық Топқа бөлу

Шаттық шеңбері арқылы психологиялық атмосфера орнату

Суреттер арқылы топқа бөлу



ІІ.Үй жұмысын тексеру



Өткен сабақтағы лексика бойынша1-топтан сұрау.

2-топ. 3-жақ жекеше түрдегі етістіктер

3-топ. Болымсыз сөйлемдердің жасалуына құралған сөйлемдерді тексеру

Present Simple ережесіне мысал келтіру

- What countries did you visit?

Миға шабуыл:
-How did you spend your summer holidays?

- Whom did you spend your holidays with?

- Where did you spend your summer holidays?

- What countries did you visit?



ІІІ.Жаңа сабақ

Түсіну:

Грамматикалық жаттығулар



Презентация арқылы етістіктің Past Simple шағының жасалу жолдарын түсіндіру.

Дұрыс етістіктер Бұрыс етістіктер

Жасалуы: - ed жұрнағының - ed жалғанбайды, кестеге сәйкес

жалғануы арқылы жасалады

Мысалы: visit – visited go – went - gone

Move – moved spend – spent - spent

Сұраулы түрі: Did I visit ? Did I go ? Болымсыз түрі: I didn’t visit

- Дұрыс етістіктер---


Интербелсенді тақтадан етістіктің Past Simple шағын аяқтап жазу:

be-


come-

fly-


go-

spend-


stay-

Топтық жұмыс

What did you do during the holidays? мәтінін оқытып, қазақ тіліне аударту;

1 топ Daurens holidays естелік жазбаларын жинақтап, топтастыру;

2 топ Ninas holidays диалог құру арқылы зерттеу;

3 топ My summer holidays – өз жазғы демалысын баяндау


Семантикалық картамен жұмыс

Where / go

How/travel

What/see

What/do

Wheather

S1




+




+

S2













S3













me
















Сергіту сәті

Бейнероликтен жаттығу жасату



Жұптық жұмыс

5-жаттығуды орындау:Asel and Dmitry диалогын оқыту, қазақ тіліне аудартып, мазмұнын талдау

Жұптаса отырып, «Менің жазғы демалысым» тақырыбында диалог құру.


«Саяхат» тақырыбына бейнеролик көрсету

Қорытынды:

Кері байланыс


Бейнероликті талқылап, постерге түсіріп, оны қорғау

1.Сұрақ-жауап

2.Оқушыларды бағалау парағы бойынша сабаққа қатысқанына сай бағалау

Білдім, білемін, білгім келеді





VІ. Үйге тапсырма

10-жаттығу; « Менің жазғы демалысым» тақырыбына қысқаша әңгіме жазу; сөздерді жаттау


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет