Сабақтың мақсаты Сабақтың барысы Сабақтың түрі Сабақтың әдісі



Дата19.05.2017
өлшемі14,23 Kb.
#16522
түріСабақ
  • Ж.Молдағалиев атындағы № 2 ЖОББ мектебі.
  • Өткңізген: Куватова М.К.
  • 4 а класс
  • Математика
  • пәнінен сабақ жоспары.
  • Тақырыбы: "Есептер шығару"
  • Орал – 2012-2013 оқу жылы

Математика сабағының жоспары

  • Сабақтың
  • мақсаты
  • Сабақтың барысы
  • Сабақтың түрі
  • Сабақтың әдісі
  • Сабақтың мақсат-міндеттері:
  • 1. Оқушылардың есептің жаңа түрімен таныстыру. Жақындау жылдамдығына берілген есептермен салыстыру.
  • 2. Көп таңбалы сандармен орындалатын арифметикалық амалдарды орындау алгоритмін бекіту. Балалардың ойлау қабілетін арттыру.
  • 3. Санның үлесін табу және үлесі бойнша санды табу қабілетін жетілдіру.
  • Сабақ тақырыбы: Есептер шығару.

Сабақтың типі: аралас, компьютер арқылы жаңа тақырыпты меңгеру, машықтық.

  • Сабақтың типі: аралас, компьютер арқылы жаңа тақырыпты меңгеру, машықтық.
  • Сабақта қолданылатын педагогикалық технологиялар:
  • Сабақтың өтілу әдісі: түсіндермелі-иллюстративтик, жартылай ізденіс, машықтық.
  • Пән аралық байланыс: бейнелеу өнері, дүниетану.
  • Оқыту құралдары: компьютермен жұмыс, ой қоздау, логикалық ойындар,
  • Демонстрациялық материал: карточкалар Үлестірмелі материал: әр балаға карточка, шаршы, үшбұрыш, шеңбер.
  • Сабақты ұйымдастыру және өткізу әдістемесі
  • Ұйымдастыру бөлімі
  • Тірек білімін, білік дағдыларын жетілдіру.
  • Назым 1 сағат ойнады. 15 минут жүгірді, ал қалған 45 минутта роликпен сырғанады. Сағаттың қандай бөлігінде Назым жүгірді, ал қандай бөлігінде роликпен сырғанады?
  • Жанат 1 сағат сабақ дайындады. 10 минут есеп шығарды, 20 минут әңгіме оқыды, ал қалған уақытта өлең жаттады. 1 сағаттың қандай бөлігінде Жанат өлең жаттады?

“Алтын қақпа ойыны”

  • “Алтын қақпа ойыны”
  • «Алтын қақпа» ойынының шартында бірнеше қақпалар берілген. Әр қақпаның тапсырмалары дұрыс орындалған жағдайда қақпадан математикалық керемет нақыл сөздерді оқитын боламыз.

Мыс қақпаның тапсырмалары:

  • Бір ауылдан бірдей уақытта бірінен –бірі қарама-қарсы бағытта екі
  • жаққа екі салт атты жолға шықты. Біріншісінің жылдамдығы
  • 20км/сағ, ал екіншісінің жылдамдығы 30 км/сағ. Неше сағаттан
  • кейін олардың арақашықтығы 300 км болды?
  • Бассейн екі құбырдың көмегімен суға толтырылды. Бірінші құбыр
  • суды 20м³/сағ жылдамдықпен , ал екінші құбыр суды 30 м³/сағ
  • жылдамдықпен толтырды. Неше сағаттан кейін бассейндегі судың
  • көлемі 300 м³ болады?
  • Екі салт аттының арақашықтығы 300 км. Бірінші салт атты 20 км/сағ,
  • ал екінші салт атты 30км/сағ жылдамдықпен бір бағытта жүрді.
  • Неше сағаттан кейін екіншісі біріншісін қуып жетті?
  • Бассейнге су құятын екі құбыр да ашық тұр. Су бірінші құбырдан
  • 30 м³/сағ жылдамдықпен құйылады, ал екінші құбырдан 20 м³/ сағ
  • жылдамдықпен сыртқа төгіледі. Екі құбырды ашқан кезде бассейн
  • бос болатын. Бассейнде неше сағаттан кейін 300 м³ су болады.

  • Білімнің тұңғиығы бойлайтұғын, Тоқысаң жалықтыра қоймайтұғын. Ғылымдар патшасы боп дараланып, Математика қызықты тоймайтұғын.

Темір қақпаның тапсырмалары:

  • а) Екі құрылыс бригадасының әрқайсысы 2 240 км теміржол салуы
  • керек. Бір аптада біріншісі 16 км, ал екіншісі 14 км жол салды.
  • Бірінші бригада екінші бригададан неше аптаға озып кетті?
  • ә) Фабрика наурыз айында 4 392 т, ал сәуір айында4 758т қатырма
  • қағаз шығарды. Егер наурыз бен сәуір айында 50 жұмыс күні болса,
  • онда әр айда бірдей өнімділікпен неше күннен жұмыс жасаған?
  • Ғылымның сырын ұғына, Шығыңдар білім шыңына. Ұқыптылық пен зеректік Жеткізеді сендерді Математика сырына.

Күміс қақпаның тапсырмалары:

  • Тауардың атауы
  • Бастапқы бағасы (Б.б.)
  • Жеңілдік мөлшері
  • Жаңа баға
  • Үстел үсті шамы
  • 3 600 теңге
  • Б.б-ның 1 бөл.
  • 4
  • Торшер
  • 7 500 теңге
  • Б.б-ның 1 бөл.
  • 5
  • Шамдал
  • 18 500 теңге
  • Б.б-ның 1 бөл.
  • 2
  • Шырақ
  • 3 900 теңге
  • Б.б-ның 1 бөл.
  • 3

Есептерге жүйрік болсаң жасыңнан Математикаға орын берсең басыңнан. Барлық ғылым саған үйір болады Досың болар табылатын қасыңнан.

Алтын қақпаның тапсырмалары:

  • а) Екі әуежайдан бір уақытта бір-бірінен қарама-қарсы бағытта екі ұшақ
  • әуеге көтерілді. Олар 3 сағаттан кейін кездесті. Бірінші ұшақтың жыл-
  • дамдығы 600 км/сағ, ал екінші ұшақтың жылдамдығы 900 км/сағ.
  • Екі әуежайдың арақашықтығын тап.
  • ә) арақашықтығы 840 км екі қаладан бір уақытта бір –бірінен қарама –
  • қарсы бағытта екі пойыз жолға шықты. Бірінші пойыздың жылдам-
  • дығы 100 км/сағ, ал екінші пойыздың жылдамдығы біріншіден 10км/сағ
  • артық. Пойыздар неше сағаттан кейін кездеседі?

б) Екі айлақтан бір уақытта бір-біріне қарама-қарсы бағытта қайық пен кеме шығып, олар 5 сағаттан кейін кездесті.Қайықтың жылдам- дығы 12 км/сағ, ал кеменің жылдамдығы одан 5 есе артық. Екі айлақтың арақашықтығын тап. в) Екі айлақтан бір уақытта бір-біріне қарама-қарсы бағытта қайық пен кеме шығып, олар d сағаттан кейін кездесті. Қайықтың жылдам- дығы R км/сағ, ал кеменің жылдамдығы одан b есе артық.Екі айлақ- тың арақашықтығын тап.

Жалынды жастық желкені, Егеменді елдің ертеңі – Біз боламыз!

Алтын сандықтың тапсырмалары:

  • 87 670 900 – 807 698 456 * 604
  • 7 467 + 98 769 + 6 585 76 * 4 587
  • 9 869 + 53 322 + 7 609 209 034 : 786
  • Сабақты қорытындылау:
  • Екі адам дойбы ойнап отыр. Бірнеше
  • уақыттан кейін тақташада тек 5 дойбы
  • тасы қалды. Тақташада түсі бірдей
  • 3 дойбы тасы қалуы мүмкін бе?

Үйге тапсырма:

  • № 8
  • Бір таңбалы сандардың квадрат
  • мәндерін естеріңе түсіріп, есепте.
  • (121 бет)

Бәрекелді, балалар! Бәріңе бестік баға бар. Азамат боп өсіңдер Ел қадірін бағалар.



Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет