Сабақтың оқу мақсаттары Күшті берілген масштабта график түрінде бейнелеуді



бет1/4
Дата10.06.2017
өлшемі0,53 Mb.
#18785
түріСабақ
  1   2   3   4

Сабақ тақырыбы:

Күштерді график түрінде бейнелеу.

Дененің салмағы



Мектеп:

№36 ОЖББМ

Күні:




Мұғалімнің аты:

Шарипова А.М.

Сынып:

9

Оқушылар саны

23

Сабақтың оқу мақсаттары

Күшті берілген масштабта график түрінде бейнелеуді,

скаляр және векторлық шамалар арасындағы айырмашылықты білу, масса мен салмақ арасындағы байланысты сипаттай отырып, F=mg формуласын есте сақтау есеп шығаруда қолдануды үйрену.






Күтілетін нәтиже

Оқушылар:

  • Күштерді график түрінде бейнелей алады күштің векторлық шама екенін түсінеді




  • әр түрлі бағыттағы күштердің теңәрекеттісін анықтап, сызбада бейнелей алады. Масса мен салмақ өзгешелігін түсіну, өлшеу бірліктерін біледі

  • Тыныштық күйде немесе бір қалыпты түзу сызықты қозғалып жатырған дененің салмағы мен ауырлық күші тең екенін түсіну




Тілдік

мақсаттар

Оқушылар бір бағытта, қарама-қарсы бағытта күштерді қоса білу. Масса, салмақ, ауырлық күші терминдерінің өзгешеліктерін түсіну.

Арнайы пәндік лексика мен терминология:

Сөздік

Ағылшынша

Қазақша

Орысша

weight

салмақ

Вес

velocity

жылдамдық

Скорость

mass

масса

Масса

force

күш

Сила

time

уақыт

Время

net force

қорытқы күш

Результирующая сила

force of gravity

тартылыс күші

Сила притяжения

vector

вектор

Вектор

scalar quantity

скалярлық шама

Скалярная величина

Масса, жылдамдық, күш, салмақ, теңәсерлі күш, уақыт, ауырлық күші, вектор, скалярлық шама

Диалог үшін пайдалы дәйекті сөздер:

Күш – бұл.........шама.

Күш - ...........болып табылады.

Күш әрекетінің нәтижесі ............... тәуелді.

Күш.......... әрпімен белгіленеді.

Күштің өлшем бірлігі........

Күшті өлшеу үшін қолданылатын прибор ...... деп аталады.

Күшті кескіндеу үшін................және...........болуы керек.

Салмақ дегеніміз - ....

Ауырлық күші бұл - ... күші.




Өткен сабақ материалдары

Оқушылар :

Инерция құбылысын түсінеді және сипаттай алады; Дене инерттілігі дене массасына қатысты екенін тұжырымдап бере алады; Денеге әсер етуші күштерді сызып көрсете алады.








ЖОСПАР

Жоспарлау

Жоспарланған іс-шаралар

Оқушы әрекеті

Сабақ басы

Ұйымдастыру кезеңі

Топпен жұмыс.




Суретте денеге түсірілген қандай күш бейнеленген?

Ресурстар:http://school-collection.edu.ru


Оқушылар амандасады, карточкалар арқылы топқа бөлінеді.



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет