І санатты биология пәні мұғалімі: Джалгаспаева Нургуль К.
Күні: 8. 10.
|
Сынып
|
8 «а»
|
Пәні
|
Биология
|
Сабақтың тақырыбы
|
§ 12. Аралас бездер. Ұйқыбез. Жыныс бездері.
Гуморальдық және жүйкелік-гуморальдық реттелу
|
Сабақтың мақсаты
|
Аралас бездерінің ағзада орналасуы, құрылысы, негізгі атқаратын қызметтерімен танысу, олардың қызметінің бұзылуынан туындайтын аурулар мен олардың алдын алу
|
Күтілетін нәтиже
|
Аралас бездердің қызметінің бұзылу себептерін талдау және салыстыру, қорытынды шығара білу қасиеттерін дамыту.
|
Сабақтың түрі
|
Кіріктірілген, ізденіс сабақ
|
Сабақтың әдісі
|
Диалогты әдіс, топтық жұмыс, жұптық жұмыс, сыни тұрғыдан ойлауды дамыту технологиясы, оқушылардың өзіндік шығармашылық жұмысы
|
Пәнаралық байланыс
|
Химия
|
Дереккөздер
|
В.С.Анимисимова, В.П.Бруновт, Л.В.Реброва «Адам анатомиясы,физиологиясы және гигиенасы бойынша оқушылардың өздігінен істейтін жұмыстары»; Биология оқулығы
|
Кезеңдері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
І. Ұйымдастыру
2 минут
|
Оқушылармен амандасу
Топқа бөлу
|
Амандасу
Мүшелер жүйесі суреттері арқылы топқа бөлінеді
|
Оқушыларға бағалау парағы таратылады
|
Мүшелер жүйесінің суреттері
|
ІІ. Қызығушылық
ты ояту 7 минут
Үй тапсырмасын тексеру
|
Бейнефильм көрсетеді
«Сиқырлы сандар» сұрақтарын көрсетеді
|
Сыни ойлау арқылы, көрген бейнефильмді талдайды
Сұрақтарға жауап береді, сандарды ашады
|
Формативті бағалау
|
Слайд, бейнефильм
|
ІІІ. Мағынаны тану 20 минут
7 мин
5 мин
6 мин
2 мин
|
1. Жаңа сабақ сурет, сызбалар арқылы беріледі
2. Глюкоза және майдың маңызы химия пәні мұғалімі мәлімет береді
3. Презентация қорғау
4. Шығармашылық жұмыс қорғау
Тренинг «Күзгі жаңбыр»
|
Дәптерлеріне жазып алады
Топтық жұмыс
Өзіндік шығармашылық жұмысын қорғау
Күзгі жаңбырдың дыбысын салу
|
Слайдтар, флипчарт, маркерлер, майдың түрлері, глюкоза магнит тақта
|
ІҮ. Ой толғаныс
12 минут
Бекіту
|
1. Семантикалық карта
2. «Орнынды тап» сәйкестендіру
3. «Ойлан, жұптас, пікірлес»
4. Тест
|
Интерактивті тақтамен жұмыс орындайды
Бездерді орындарына сәйкестендіреді
Жұптық жұмыс орындайды. Суретті құрастыру арқылы, түсіндіреді
Тест тапсырмасын орындайды
|
Бағалау парағы бойынша қорытынды бағасы қойылады
|
Слайдтар
Қиынды бездер суреттері
Тест тапсырмалары
|
Ү. Үйге тапсырма
2 мин.
|
§ 12 оқу, 56 бет – кестемен жұмыс
|
Үй тапсырмасын жазып алады
|
Жиынтық бағалау
|
|
ҮІ. Рефлексия
2 минут
|
«Бес қадам, бес дәлел»
|
Әр қадамына дәлел келтіреді
|
|
Стикерлер
|
Бағалау дискрипторы
А критериясы
|
Жетістік деңгейі
|
Дискриптор
|
|
3
|
Барлық жауаптың сәйкестілігі
|
|
2
|
Бірнеше жауаптың сәйкестілігі
|
|
1
|
Қателіктердің болуы
|
|
0
|
Тапсырманы орындай алмауы
|
В критерисы
|
Жетістік деңгейі
|
Дискриптор
|
|
3
|
Берілген тапсырмаға белсене қатысады, талдайды, презентациясы тақырыпқа сай, өзінің пікірін, көзқарасын, идеясын жүйелі түрде жеткізе алады
|
|
2
|
Презентацияға пікірін қосады, ұсыныс айтады, жүйесіздік байқалады
|
|
1
|
Пікірі тек оқулықтағы тақырыппен шектеледі, өзіндік пікірі жоқ, тапсырманы баяу орындайды
|
|
0
|
Мүлдем тапсырма орындамайды, өзіндік көзқарасы, идеясы жоқ
|
С критериясы
|
Жетістік деңгейі
|
Дискриптор
|
|
3
|
Жауап сәйкес келеді және қорытынды жасай біледі
|
|
2
|
Сәйкестікте аздаған қателіктер бар, қорытынды жасай біледі
|
|
1
|
Қателері бар, қорытынды жасай алмайды
|
|
0
|
Мүлдем тапсырманы орындамаған
|
№
|
Оқушының аты жөні
|
А критериясы
|
В критериясы
|
С критериясы
|
Тест
|
Балл
|
Баға
|
Үй тапсырмасының орындалуы. «Сиқырлы сандар»
|
Жаңа сабақты меңгеруге байланысты тапсырмалар. Презентация
|
Бекіту. 1.Семантикалық карта. 2. «Орныңды тап» сәйкестендіру 3. «Ойлан, жұптас, пікірлес» жұптық жұмыс
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Жалпы балл және жиынтық бағалау
Жалпы балл
|
Баға
|
«16 – 19»
|
«5»
|
«10 - 15»
|
«4»
|
«4 - 9»
|
«3»
|
«0 - 3»
|
«2»
|
Достарыңызбен бөлісу: |